Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez étkezési zavar? Ha igen,...

Ez étkezési zavar? Ha igen, akkor mi a neve?

Figyelt kérdés

Teljesen ráfüggtem a mérlegre. Ùgy kezdödött, hogy elég nagy súlyfelesleget adtam le (25kg) diétával és mozgással. Elértem a kívánt súlyt, de nem tudok leállni. Minden nap többször mérem magam, a reggeli súlymérés az ami kb meghatározza a napomat. Van, hogy éjjel felébredek, és látom, hogy már csak pár órát kell aludni a reggeli mérésig, és emiatt alig várom, hogy reggel legyen. Ha kevesebb a súlyom, mint az elözö napi akkor egész nap jó a kedvem. Ha több, akkor magam alá kerülök. Edzek is, elég izmos vagyok, de az edzöm több kaját javasolt (ö nem tud a mérlegmániámról), hogy tudjak izmokat építeni. De egyszerüen nem tudok többet enni, mert annyira büntudatom van, hogy nem bírom elviselni.

Nem vagyok már tinédzser, 35 vagyok. Nem vagyok vészesen sovány amúgy, de ez az állapot kezd idegesíteni, mert zavar, hogy egy ilyen dolog ennyire befolyásolja a kedvemet.



2020. febr. 8. 05:57
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó érzés lehetett mindig azt látni, hogy kevesebbet mutat a mérleg. Biztosan ez az érzés, ami hiányozna neked. Szép teljesítmény, amit elértél, büszke lehetsz magadra. Viszont tudatosítanod kell magadban, hogy van egy egészséges testsúlyod, nem úgy működik, hogy minél kevesebb, annál jobb. Mutathat előbb-utóbb 30 kilót is meg 20 kilót is a mérleg. Nem örülnél neki, nem lenne semmi energiád, egy csontváz lennél, és életveszélybe kerülnél.

Próbálj valami más hobbit találni. Más dolgot, ami sikerélményeket nyújt.

A súlytartás se könnyű, továbbra is fontos az egészséges életmód, de amit most csinálsz, az már káros. Kevesebbet kell vele foglalkoznod.

2020. febr. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 Flagstaff ***** válasza:
100%

Nem tudom, mit sportolsz, de esetleg ha benevezel egy versenyre? Mondjuk a Vivicitta félmaraton, akár a 10 km-es távra? Talán akkor, azoktól az edzésektől kapsz valamilyen más visszajelzést az eredményeidről a mérlegen kívül, (pl. gyorsaság, pulzusszám javulása, stb.) és ettől a mérleg veszít a jelentőségéből. (A futás és a súlyzózás együtt ideális, olyan tested lesz tőlük,, amilyet csak akarsz.)

Írod a mérések eredményeit? Talán az is hasznos lehet, ha látod, hogy nincsenek igazi kilengések a súlyodban, csak az agyad lázadt fel ellened és próbál ellehetetleníteni.

Esetleg kezdj el valami olyasmit edzeni, amit szeretsz, és nem kell hozzá edző. Az edző, haj jó edző, a teljesítményedet akarja növelni, és neked szerintem most nem ennek van itt az ideje. (Ezt így Interneten tíz leírt sorodból simán megállapítottam, hehe.) A megfelelési kényszer pillanatnyilag nem segít rajtad. Ha örömödet lelnéd a testedben, a tested képességeiben és fejlődésében, nem akarnád folyton ellenőrizni és "büntetni". Nekem legalábbis magammal ez a tapasztalatom.

És ha van lehetőséged, egy pszichológust azért keress fel. A testképzavar nem jó móka, és nem biztos, hogy egyedül le tudod küzdeni. TB alapon is jár, ha nem javulnál.

2020. febr. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
az anorexia nem a soványságról szól, hanem a kontrollról. a folyamatos kalóriaszámolgatás, a mérlegmánia, a folyamatos edzés tipikus tünetek. pszichológushoz menj, amíg nem késő!
2020. febr. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindegyik nagyon hasznos volt.

Hobbim van más is, szóval nem csak erröl szól az életem. Van családom meg munkám meg barátaink is vannak, akikkel összejárunk. A 25 kg fogyás 6 hónap alatt történt, és valóban, minden egyes kg-ot elveszíteni olyan boldogság volt.

Aki kérdezte, hogy mit sportolok, sulyzós edzés edzöteremben.

2020. febr. 8. 16:45
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Azzal tisztában vagy, hogy a testsúly naponta ingadozhat 1-2 kilót anélkül is, hogy híztál volna? Vagy nőhet attól is a súlyod, hogy izmosodsz, aminek még örülhetnél is? Ezeket próbáld magadban tudatosítani. Ha odafigyelsz a táplálkozásodra és edzel is (mint írtad), nem kellene ennyire rákattannod a mérlegre. Szerintem is az lenne a legjobb, ha megszabadulnál a mérlegtől, pl. elvinnéd valakihez, akinél max. hetente egyszer jársz. Inkább csak a centiket mérd.
2020. febr. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Ha módodban áll, keress valami társas sportot. Pl. futás társakkal, labdajáték, vagy más csoportos foglalkozás. Ahol nem arra koncentrálsz, hogy mennyit fogyaszt. Sajnos a súlyzózás is eléggé ilyen ego-sport. :(
2020. febr. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem szeretem a társas sportokat. Egyedül szeretek edzeni.
2020. febr. 8. 22:07
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Elmondtuk, hogy mi a helyzet, adtunk tanácsokat. De te nem akarsz változtatni. Akkor miért tetted fel a kérdést??
2020. febr. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, a nevére lennék kíváncsi, hogy van e valamilyen megnevezése az ilyen zavarnak.
2020. febr. 10. 05:45
 20/25 anonim ***** válasza:
Leírtuk: anorexia + orthorexia.
2020. febr. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!