Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Falasroham. Nem koplalok,...

Falasroham. Nem koplalok, egyszerűen nem értem. Miért van?

Figyelt kérdés

Atvaltottam FOKOZATOSAN bio teljesen egészséges életmódra. Egész sokat is eszek rengetek zöldséget közöttük. És fogyok is. Heti egy csaló napom van, ami szerintem teljesen jó. Akkor van h túl lépem a kalóriat stb. Na de a lényeg. Nem azért eszek mert éhes lennék (olyan jó kajákat eszek h eltelit rendesen) hanem egyszerűen csak úgy. Lehet unalombol vagy én nem is tudom😣😣

Hogy a csalonapokon h pl megeszek egy sütit és rám jön h még egy és még egy pedig durranasig tele vagyok de akkor is😒😣😣

Mit lehet ez ellen tenni?



2020. febr. 14. 22:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Étkezési zavar ( falàszavar) ha kontrollvesztetten eszik valaki és nem tud leàllni. Érdemes lehet szakemberhez fordulni, mert ez komoly probléma.
2020. febr. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
Használj több fűszert, lehet, hogy az ízek hiányoznak. Esetleg engedj meg magadnak bűnözést hétköznapokon is, egy sor étcsoki, pici adag saját készítésű nasi édesítővel (cserébe sportolj valamit).
2020. febr. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Elso: köszi a tanácsod. Én is gondolkoztam rajta. 😊😌

Második :pont ezaz hogy szoktam. Minden nap van valami pici édesség pl egy kocka csoki(általában Etcsoki)

2020. febr. 14. 23:42
 4/11 anonim ***** válasza:
61%

nekem a munkától van. ha be kell menni dolgozni akkor mire hazaérek meghalok az éhségtől. mikor felmondtam megoldódott.

javaslom teljes életvitel változtatást, munkahelyváltást, vagy egy kis szünetet.

2020. febr. 14. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy a csalónapokkal van a baj. Mert te igazából tervezetten eszel felre, az meg más kérdés, hogy a mennyiség nincs rendben. Ha ilyen vagy tökeletesen vagy sehogy típus vagy, akkor meg lehet próbalni a csalónapok megszüntetését, mivel így is eszel valamennyi édességet, esetleg lehetsz emiatt engedékenyebb általánosságban. Ha amúgy is spontán, tervezetlenül bekövetkeznek a túlevések, akkor érdemes egy étkezési zavaron elgondolkodi, ami már lszihológust igényel inkább. Bar nekem az se tiszta, hogy ez most falásroham vagy egyszerű túlevés, mert azért nem mindegy.

Hany centi, hany kiló vagy? Lehet mar nem kéne fogynod es a szervezeted jelezni próbál a falási epizódokkal.

2020. febr. 15. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
48%

Vannak olyan ételek, amik ilyen hatásúak, jellemzően azok, amikben sok a finomított szénhidrát (pl. süti, tejcsoki). Van, aki tudja magát kontrollálni és keveset enni belőlük, van, aki nem. Nekem se mindig sikerül, de mivel ezt tudom magamról, elég ritkán eszek ilyeneket, általában vendégségben (max. havonta 1x).

Amúgy lehet, hogy még ezekkel a csalónapokkal is tudsz fogyni, ebben az esetben belefér.

2020. febr. 15. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
48%

Pedig éhes vagy, valami hiányzik a szervezetednek.

A családban is így ettek a nők, aztán már 120 kg mindegyik. EZt nem lehet büntetlenül csinálni, a szervezet tudja mit akar és mi kell neki.

AZt hogy ilyen hülyeségeket akartok beerőlteni , ezt megbosszulja.

2020. febr. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem túl egyoldalú az étkezésed? Ha valamilyen hiány lép fel, akkor jön az éhség akkor is, ha egyébként másból megfelelően vittél be.


Nem lehet, hogy a sok zöldség telít el térfogatilag vagy rostok miatt, miközben nincs bennük mennyiségileg a megfelelő tápanyag?


Valamit kívánsz konkrétan?


Mikor lép fel az éhség? Mindig fellép hasonló időszakban, élethelyzetben?


Lelkileg milyen az állapotod? Az étkezésnek van jutalmazó funkciója is, így sokan kívánnak valamit, amikor rossz a hangulatuk. A stressz is ki tud váltani éhséget.

2020. febr. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Pontosan miket eszel, és mennyit?
2020. febr. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

180 cm vagy és 78 kg. Lány vagyok és még tanulok és lelkileg is teljesen rendben vagyok. Nagyon sokfélét eszek. Sok tápanyagot is(zöldségek, csirke, marha, sertés, liszt(teljesen kiőrlésű vagy zab liszt stb) tojás, zab, tejtermékek stb)

Nem arról van szó hogy kívánom, csak mikor anya hoz haza sütit és eszek egy kis szeletet akkor nem állok le. Pedig így nem is kívánom 🤔. Általában akkor van ez ha elkezdem a sütit , nem kifejezett idoszakban(ha megvan akkor kicsit kajalosabb vagyok)

2020. febr. 15. 20:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!