Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit csinaljak, hogyha anyek...

Mit csinaljak, hogyha anyek folyton egeszsegtelen eteleket vesznek, de en fogyni szeretnek?

Figyelt kérdés
Sajnos nincs sok penzunk,igy mindig zsiros kajakat eszunk,meg peksutiket.Mostanaban elhagytam ezeket,es egeszsegesen eszek (parolt zoldseg,gyumolcs,csirke,turo,joghurt,tojas)..de mindig ram szolnak,hogy egyek hozza kenyeret meg minden,kozbe meg nem lehet,mert nem fer bele a dietamba,es mindenert lecsesznek,peldaul ha nem eszem azt,amit ok epp..nem tudom,hogy mit csinaljak,elegem van mar ebbol nagyon.Ha elmondom,hogy fogyni akarok,akkor tuti,hogy nem engednek,pedig van rajtam boven felesleg (160cm es 64kg) meg olyanokat csinalnanak,hogy elcsabuljak direkt..valami otlet?
2020. febr. 23. 16:16
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
5%
gyulnek az anorexiasok... :((
2020. febr. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 A kérdező kommentje:
#31 nem vagyok anorexias,csak nem tetszik az,ahogy kinezek
2020. febr. 23. 22:01
 33/45 A kérdező kommentje:
#29 es #30 koszi a valaszotokat!kitartok persze,el szeretnem erni a celomat (kb 57kg) de elsosorban nekem az szamit,hogy ha a tukorbe belenezek,akkor tetszen az alakom!eleve en nem szeretnek csont es bor lenni,mert akkor nem lenne semmi fenekem se meg mellem..azt meg ki szeretne?:)
2020. febr. 23. 22:03
 34/45 anonim ***** válasza:
88%

Nehéz erre jó tanácsot adni. Valahogy meg kellene találnod a középutat, hogy abból is egyél, amit anyukád főz neked, és azokat is, amiket egészségesnek tartasz, így nem kellene állandóan konfrontálódnod velük. Sajnos tényleg elég gyakran vannak itt anorexiások (bár úgy tűnik, te nem vagy az), és olyanok, akik koplalással próbálnak lefogyni, így ismeretlenül nem szívesen értenék egyet azzal, hogy tűzzel-vassal küzdj a családod ellen és ne érdekeljen a véleményük.

Én amúgy fordított helyzetben vagyok, kétgyerekes anyukaként próbálom a családomat rávenni, hogy egyenek több és többféle zöldséget, gyümölcsöt, egészségesebb ételeket, kevesebb cukrot, lisztet. Néha már belefáradok, annyira nehéz megértetni velük, mire jó ez. Pedig igyekszem finom ételeket főzni, és nem csak csirkemell-barnarizs-brokkoliban gondolkodom, sőt...

2020. febr. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
82%
Tornázz, mozogj rendszeresen. A testalkat nem csak a kaja kérdése. Étkezéskor pedig ne lépd túl a kalóriákat. Mindebbe belefér egy kis kenyér is. Sajnos ha nem tudod a vásárlási szokásaikat befolyásolni, ennyit tehetsz.
2020. febr. 24. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
22%

Növésben vagy. Egyszerűen mozogj többet.

És mesélj arról, hogy szoktad ellógni a mindennapos testnevelést.

2020. febr. 24. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 A kérdező kommentje:
#36 sose logom el a testnevelest,plane ugy,hogy sajnos csak heti 3x van:)
2020. febr. 24. 15:27
 38/45 anonim ***** válasza:
0%
Nem Magyarországon jársz iskolába?
2020. febr. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 A kérdező kommentje:
#38 de igen
2020. febr. 24. 16:22
 40/45 anonim ***** válasza:
63%

Mindig együtt kell enned a szüleiddel? Én anno úgy csináltam,hogy kerültem a közös étkezéseket.És akkor nem kell hallgatnod,hogy “egyél rendesen”...Anno a szüleim csinàlták ezt,most meg a férjem...De megtanultam valahogy kiegyensúlyozni a dolgokat.Pl. ha a szüleiddel eszel egyél egy kevés tésztát vagy amit,salátàból viszont szedd tele a tányérod,akár kétszer is,és akkor sokáig ülsz velük az asztalnál és látják,hogy eszel.Akármilyen házi koszt vagy minôségtelen étel mellé lehet salátát enni.Mondd,hogy nem azért eszed a zöldségeket,hogy fogyj,hanem hogy szebb legyen a bőröd/körmöd/hajad.Vagy mondd,hogy fáj a hasad a tésztától/fánktól/pizzától (ez sok embernél gyakran előfordul),mondd,hogy jobban esik a gyomrodnak a leves stb...

Ui:nem vagyok anorexiás soha nem is voltam,de vannak emberek,akik nem értenek a szép szóból,és taktikázni kell.Ami olcsó és egészséges és laktató:zabpehely,alma,burgonya,borsó,tojás,joghurt,túró

2020. febr. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!