Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit csinaljak, hogyha anyek...

Mit csinaljak, hogyha anyek folyton egeszsegtelen eteleket vesznek, de en fogyni szeretnek?

Figyelt kérdés
Sajnos nincs sok penzunk,igy mindig zsiros kajakat eszunk,meg peksutiket.Mostanaban elhagytam ezeket,es egeszsegesen eszek (parolt zoldseg,gyumolcs,csirke,turo,joghurt,tojas)..de mindig ram szolnak,hogy egyek hozza kenyeret meg minden,kozbe meg nem lehet,mert nem fer bele a dietamba,es mindenert lecsesznek,peldaul ha nem eszem azt,amit ok epp..nem tudom,hogy mit csinaljak,elegem van mar ebbol nagyon.Ha elmondom,hogy fogyni akarok,akkor tuti,hogy nem engednek,pedig van rajtam boven felesleg (160cm es 64kg) meg olyanokat csinalnanak,hogy elcsabuljak direkt..valami otlet?
2020. febr. 23. 16:16
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
15%
Magyarországon évek óta kötelező a mindennapos testnevelés, tehát ha 3 tesióra van az órarendedbe építve, akkor is megadja az iskola valahogyan a plusz kettőre is a lehetőséget (túra szakkör, délutáni sportolási lehetőség biztosítása, stb.). Hogy miért nem kéri számon rajtad az iskola, az egy másik kérdés. Itt most inkább az az érdekes, hogy miért nem használod ki ezt a plusz két órát akkor is, ha az iskola nem teszi kötelezővé, ha nem vagy megelégedve magaddal.
2020. febr. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 A kérdező kommentje:
#40 koszi a valaszt!
2020. febr. 24. 21:47
 43/45 A kérdező kommentje:
#41 igen,van plusz ketto valasztott edzes,ez nalam jelen esetben a roplabda,es mindig elmegyek ra,pedig nem kotelezo (nem figyelik annyira)
2020. febr. 24. 21:48
 44/45 anonim ***** válasza:
80%

Félig meddig ismerős. Annyi különbséggel, hogy nekem gyomor panaszaim voltak az ilyen szemét, zsíros kajáktól. Ezért én lettem a "kis finnyás" a "válogatós", "hisztis", "kényes". Majd kiderült, hogy ételallergiám van, amit én vizsgáltattam ki magánúton huszonévesen, hiába voltam tele kisgyerekként ekcémás foltokkal. Illetve anyámékat nagyon nem érdekelte, mit eszem, amíg nem nekik kellett fizetni (ezt még valahol jogosnak is lehet mondani), vagy amíg ki nem jelentettem, hogy fogyni akarok. Most már külön háztartásban, saját magamra vásárolva azért jelentősen könnyebb.

Apám pedig túlvan 2 szívinfarktuson, és anyám is megjárta párszor az intenzívet szív problémákkal. Anyám az, aki kezd kicsit nyitottabb lenni, ő már eljár tornázni, és néha nyit az egészségesebb ételek felé (aztán betol egy jó adag zsíros szalonnát...de legalább próbálkozik). Ők sajnos már nem fognak jelentősen változni, az a generáció ilyen.


Viszont nem volt számomra annyira világos: dolgozol diákként? Ha nem is folyamatosan, de mondjuk nyáron tervezel, vagy alkalmanként? Mert akkor tudsz félretenni, hogy abból finanszírozd magadnak ezeket a dolgokat, akkor pedig nem sok beleszólásuk van, mire költöd a saját pénzedet. A helyedben én nem mondanám nekik, hogy fogyózol, az tuti kikészítené őket, inkább az egészségre hivatkozz. Néha-néha pedig simán belefér anyukád főztje is, mondjuk heti 1-2 alkalommal, ha a többi napon tartod a diétát. De arra figyelj, hogy egyél minden nap zsiradékokat is. Nagyon fiatal vagy, a hormonháztartásodhoz szükség van rájuk. Nyilván nem egy kupica disznózsírra, de mértékkel elengedhetetlen. Tényleg az egészség legyen az elsődleges szempont, a fogyás legyen csak kellemes mellékhatás.

A mozgás pedig elengedhetetlen, és azért a tesiórák... Hát, én emlékszem a gimiből, nálunk nem volt nagy eresztés. Soha nem volt izomlázam, vagy bármi ilyesmi. Mióta magamtól sportolok megizmosodtam, fejlődtem. Ha jó idő lesz, mehetnél görkorizni, rollerezni, biciklizni, gördeszkázni, igazából bármit csinálni, ami szórakoztat, és mozgat egyben.

2020. febr. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 A kérdező kommentje:

#44 nyaron megyek majd melozni

egyebkent koszonom a valaszodat!

2020. febr. 25. 14:28
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!