Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hol rontom el a diétát? Többi...

Hol rontom el a diétát? Többi lent.

Figyelt kérdés

Mar viszonylag régóta járok terembe és szeretnék fogyni de csak az utóbbi hónapokban álltam rá jobban a dologra.

Természetesen nem eszem/iszom semmi olyat amit egy diétában nem kéne (amúgy sem mert évek óta életmódot váltottam). Ebbe nyilván az édességek, nasi, üdítők, kenyér stb stb beletartozik.

Viszont egy ideje már diétázom illetve heti 4-5 alkalommal edzek (ebből heti 4 kondi, ha van 5. is akkor az otthon, egyaránt csinálok súlyzós edzéseket és aerobot vagy HIIT-et).

Evés terén főleg zappelyhet, fehérjet, tojást, sovány húst (csirke, pulyka, sovány marha), basmsti v barna rizst, natúr joghurtot, túrót, zöldséget, abonettet, némi felvágottat, csökkentett zsírtartalmú sajtot stb eszem. Néha valaki kevés cukrot tartalmazó gyümölcsöt.

Naponta 5x eszem, kisebb adagokat, erre már tök jól beállt a szervezetem. Nem vezetem minden nap a kalóriákat, csak néha hogy úgy hogy tudjam, eszerint nagyjából 1300-1400-1500 kalóriát eszem (utóbbi ritkább, akkor van néha ha keményebb az edzés, kb 140-150 gramm szénhidrátot, a súlyomhoz beállítv)

Megis már egy ideje komolyan csinálom (mondjuk január-február eleje óta) és nem igazán fogyok. Izmosodni elég sokat izmosodtam azt látom, lehrt emiatt is nem mozdul a mérleg, de a fogyást (ami az elsődleges cél, vagy pontosabban zsírvesztés) nem igazán. Centik is kb ugyanazok. Napi 3-4 liter víz is megvan.

Nem rusom hol rontom el de már nagyon idegesít. Türelmetlen volnék?

Vagy egyek még kevesebbet?

Hozzátenném hogy nem most kezdtem sportolni hanem már gyerekkoromban intenzíven spirtoltam (kézilabda), kb 3 éve járok terembe de csak utóbbi pár hónapban álltam rá komolyabbam a dolgokra. Olyan hatalmas súlyfelesleges sincs (kb 10-15 kg) de nagyon zavar hogy úgy érzem a zsírvesztessel nem haladok.

Ötlet, tanács? 20/L



2020. márc. 3. 19:57
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
162 cm vagyok. Igen van ott annyi. Az igazi álom célsúly az olyan 56-58 kg lenne, de első körben a 60-65 lenne. Nem vagyok kórosan elhízva meg semmi, de nagyon zavar.
2020. márc. 4. 16:58
 12/26 anonim ***** válasza:
Betegséged nincs? Pajzsmirigy, ir?
2020. márc. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

Megmondom őszintén nem tudom. Családban nem tudok olyanról akinek hasonló betegséged lett volna. Azt sem tudom őszintén hogy azt hol kell megnézetni.

Labor?

2020. márc. 5. 10:42
 14/26 anonim ***** válasza:

Centikben fogysz?


Mert abban az esetben nincs probléma, mert akkor épp annyi izomtömeg jön létre, mint amennyi tömegű zsírt felhasználsz.

2020. márc. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim válasza:
Felejtsd el a mérleget iszonyat becsapós pláné hogy az izom nehezebb mint a zsír. Vegyel egy centit és centit méregesd. Tuti lesz változás.
2020. márc. 8. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Szerintem januártól edzel, kizart, hogy ennyi idő alatt számottevően izmosodj nőként. 1300 kalória körül fogynod kellene. Nekem a kalória a is vált be és szigorúan mindent írni, mérni, vezetni. Sok víz, kenyér, szénhidrát minimális. Nekem csak így ment le, máskülönben az utolsó 1-2kilo nem mozdult. Én 175/65 voltam és 60ra mentem így le.
2020. márc. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Nem januártól edzem. Kb 1,5 járok edzőterembe de már gyerekkoromban is sportoltam intenzíven tehát nem ismeretlen számomra a sport. Kenyeret (mint írtam) abszolút nem is eszem. Napi 3-4 l víz az alap (3 éve mindennap megiszok ennyit).
2020. márc. 20. 11:03
 18/26 A kérdező kommentje:
Ja és egy nap 140-150 gramm szenhidrátot eszem nagyjaból (nem minden nap mérem ki, de az adagok kb ugyanakkorak).
2020. márc. 20. 14:02
 19/26 anonim ***** válasza:
Szerintem írd le mit eszel, ne hazudj magadnak, írj mindent le. Ennyi kalória plusz mozgás által biztos fogynal, ha nem akkor valami bajod van. Kevesebbet nehogy egyél. Én 1800 kalóriát eszek és fogyok mozgás mellett.
2020. márc. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Tejet nem iszol sokat? Ha raksz kaveba tejet cukrot azt is számold bele. Nekem a tej az ellenségem, ha iszok leall a fogyás.
2020. márc. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!