Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért történik meg ez állandóan?

Miért történik meg ez állandóan?

Figyelt kérdés
Amikor elhatározom magam, hogy végre lefogyok, megy is pár hétig, erős vagyok, nem is hiányzik a zabálás, nem gondolok rá. De aztán történik valami, újra elkezdek úgy enni, mint azelőtt. Jönnek a kilók, az önmarcangolás... Amikor érzem, hogy megint kibillen a dolog, bevetek mindent, amit lehet. Elkezdek kölesgolyót rágcsálni, sok vizet inni, hogy elmúljon a falásroham stb. De hasztalan, mindig a kaja győz. Nagyon el vagyok keseredve és ez már legalább tíz éves probléma. Jojó effektusban élek. 120 kiló vagyok. Nagyon szeretnék jótanácsokat, köszönöm!

2020. ápr. 3. 08:22
 1/10 anonim ***** válasza:
58%
Ha tíz éve fennáll ez a probléma, akkor én a helyedben felkeresnék egy szakértőt, például egy személyi edzőt vagy táplálkozási tanácsadót. Lehet segítene neked, hogyha van egy kontrollod, és van kinek elszámolnod mindenhéten. Én például nem biztos, hogy mernék félrekajálni, hogyha tudom, hogy hétfőn ki fog derülni az edző előtt. :D Meg legalább összerakna neked egy olyan diétát, amelyet tudsz is tartani.
2020. ápr. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%

Férjem felment 145-ig, húsz évig kínlódtunk, aztán gyomorműtéttel megoldódott.

Ebben a hosszú folyamatban a következőket tanultuk meg: van, aki azért eszik, mert nem múlik az éhsége, más azért, hogy a száját vagy a kezét lefoglalja, más az ízekért őrül meg, ismét más kompenzálja a stresszt. Ezek mind más kezelést igényelnek. A divatos fogyókúrák legfeljebb egyet tudnak ezek közül kezelni, vagy leginkább egyet SEM.

Biztos, hogy olyan szakemberhez kellene menned, aki nemcsak viselkedési problémának látja a túlevést, hanem képes szelektálni a tünetek között.

2020. ápr. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi 1,2! :)

Azt hiszem, az ízek miatt csinálom, éa bizonyos hogy nem a rituálé és a mozdulat, vagy a lefoglaltság, mert nagyon sok hobbim van, ami leköti az idegrendszerem. Csináhatok bármit, ha csokoládéra vágyom! Ott mocorog a fejemben a csoki,cukor íze és nem megy ki amíg nem ettem...

2020. ápr. 3. 09:11
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Akaraterő a szó ,amit keresel .

Majd ha az elhatározásod erősebb lesz,mint a vágyad ,akkor le fogsz fogyni. Senki nem menthet meg ,csak te saját magadat .

2020. ápr. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Tudsz keveset enni belőle? Ha igen, akkor kapj be egy kockát és kész.


Egyébként pszichés problémák is okoznak éhségérzetet és édesség utáni vágyat is, mivel az étkezés aktiválja az ősi örömközpontot.

2020. ápr. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha alapvetően a hozzààllàsodon nem vàltoztatsz , akkor ez sajnos így is marad. Fejben dől el elsősorban. Én legalàbbis ezt tapasztalom. A hozzààllàs és a motivàció legalàbb annyira fontos mint az étrendvàltás és a mozgàs.

Egy életre való tudatos tàplàlkozàsra van szüksége annak aki hízékony és végleg le akar szàmolni a felesleges súllyal. Sajnos ez van. Ezt a befektetett kemény munkàt nem lehet megspórolni normàlis esetben.

Vagy lehetsz akaratgyenge és vâlaszthatod a dràgàbb és könnyebb utat gyomorműtéttel.

Hasonló volt nàlam is, fogyókúràztam, jojóztam sok sok éven àt csak súlyosabb problémàim lettek a végére. Nàlam 20+ év utàn kattant be, hogy ez így nem àllapot a tovàbbiakban. Alaposan àtgondoltam mindent, làtom hol és mit rontottam el koràbban, és màr teljesen màshogy àllok az egészhez. Nem fogyókúraként tekintek rà, hanem új életként, az egészségemre fókuszàlok, nem külsőségekre, tenni AKAROK érte, hogy lefogyjak, munkàt teszek bele minden nap, és mikor a fogyàsi szakasz végére érek pàr év múlva, az igazi büszkeséggel tölthet majd el, mert a sajàt magam erejéből csinàlom végig, természetes, egészséges módon. Művi beavatkozàsok nélkül.

2020. ápr. 3. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
6-os, jó olvasni a pozitív hozzáállásodról és becsülöm azt, akiknek van/volt kitartása hozzá. Mindig ezen az úton kezdtem el felvértezve minden akaraterővel, de valahol mindig kisiklott. Hosszútávon márpedig hatása van a sok zsírnak, már most kezdődik a nehézlégzés, a gyenge állóképesség és kezd torzulni az arcom a toka miatt... Ennyi kiló még sosem voltam és igyekszem kihívásként tekinteni erre.
2020. ápr. 4. 10:14
 8/10 anonim ***** válasza:
Amikor azt érzed, hogy az életed múlik rajta, megvàltozik minden... Én most 128 kg vagyok, viszont 13 hónapja 170- ről indultam. Nehéz? Igen nagyon, de tovàbbra is azt érzem hogy nincs lehetetlen, csak akarni kell. Még 10 kg és a félúton leszek:) És ez csak 1 aprósàg. Màr most sokat javult az egészségem. Na ez az ami valójàban fontos, megértettem, hogy ez sokkal nagyobb motivàció szàmomra mint hogy tetszen az amit a tükörben làtok. :) Én ilyen vagyok.
2020. ápr. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen, az sosem volt nekem elég nagy motiváció, hogy "jól akarok kinézni". Viszont az most az lesz, hogy már nem tudom megemelni a babámat, mert kiköpöm a tüdőmet, pedig csak 8 kiló. Vagy szeretnék nem korábban meghalni.
2020. ápr. 4. 11:49
 10/10 anonim válasza:
Fúú, én is fogyózni akarok. Nem támogathatnánk egymást? Nem bírok nem tele lenni meg nem enni.
2020. ápr. 14. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!