Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem indul el a fogyás...

Miért nem indul el a fogyás 95 kilóról?

Figyelt kérdés

Április 6-án kezdtem az életmódváltást. 30 éves nő, 1 évvel szülés után, 180 cm magas, 95 kiló.

Azóta (nem hazudok), semmit nem mozdult a mérleg.

1500 kalória alatt tartom magam, igaz nem tudok sokat edzeni a kicsi miatt, de naponta rengeteget sétálunk, plusz őt is emelgetem, a ház körüli munkák.

Egyszerűen nem értem.

Számolom a kalóriákat, szinte minden nap pár kalóriával kevesebbet fogyasztok.

Ma pont megjött, gondoltam akkor végre megmozdul a mérleg. De semmi, a sírás kerülget már 2 hete, hogy csinálom és semmi.

Nincs semmilyen betegségem, így az is kizárható.



2020. máj. 18. 08:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Az első dolog, amit meg kell vizsgálni, amit írtak is, hogy tényleg annyi-e a kcal, amennyi. Egy kis kávé, tea, gyümölcslé esetleg pár falat ez-az és máris rengeteg kalória pluszt eredményezhet. A másik igen, a grammok. Jó mérleg kell, és mindent lemérsz az elején. Pár hét után belejössz, ha nem így volt eddig, utána kb szemre is megy.

A másik, az ételek minősége. Nem elég sokaknak pusztán az, hogy mennyi kalóriát esznek. Ha az szinte mind zsír meg szénhidrát az is lehet gond. Kiegyensúlyozottan kell enni, amibe a makrók is beleszámítanak. Nem kell profi szálkásító diéta, de azért mindenből legyen meg a szükséges mennyiség. No meg persze kellő vízfogyasztás. Napi minimum 2-3 liter víz vagy üres tea (koffeines italok nem számítanak, szóval a fekete tea sem).

Ha ezek mind, mind rendben voltak, akkor türelem. Van, akinél lassabban indul meg a fogyás. Sok esetben a zsírsejtek nem esnek össze egyből, hanem vizet kötnek meg. Aztán amikor elérnek egy kritikus pontot, megszabadulnak a víztől, és ekkor lesz látványos kilóban és látványra is. Sokaknak ez akár 3 hónap is lehet.

Ha mindent jól csinálsz, akkor folytasd tovább. Idővel lesz eredménye, csak legyél türelmes. Nem mindenkinél zajlik ugyanúgy a fogyás.

2020. máj. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Ez a diéta variálás jó ötlet, megpróbálom.


Plusz igen türelem, nem is szeretném feladni, ha már így belekezdtem. Csak kicsit elkenődtem a sikertelenség miatt.

Alapanyagokból is mindig a legjobbat próbálom választani, mivel a gyermekemnek is főzök. Így amúgy egyszerűbb volt ráálni az egészséges étkezésre.

2020. máj. 18. 11:16
 13/14 anonim ***** válasza:
29%

Lehet akármilyen diéta,kaliriaszamlalas,stb, amit nem eszel még nem hizlal.


Egyszerű akkor egyél, amikor már nagyon éhes vagy.

2020. máj. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 csempéző vizipisztoy ***** válasza:
Szia! Nézd a szénhidrátot is szerintem. Én 0 kalóriával semmit nem fogytam. Letettem a lisztet tésztát és rízst, lement 50 kiló.
2020. máj. 19. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!