Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Inzulinrezisztenciás van itt...

Inzulinrezisztenciás van itt és segitene?

Figyelt kérdés

Azért itt kérek segítséget mert a magan orvos nekem nem fér bele anyagilag.Tapasztalatokat várok másoktól aki így él,hogy oldható ez meg.Leginkabb az érdekelne,hogy a valóságban hogy oldják meg olyanok akik családra főznek tehát nem külön,és nincs lehetőség több félét.

Össze vagyok eléggé zavarodva, a család kompromisszumkepes ha nem is mindent de bevallaltak

Hogy egy részét csináljam úgy ahogy én ehetem.

De olvastam,hogy aki nem beteg és mindig cukor helyett edesitos dolgokat eszik az olyannak ez árthat!!

Akkor meg ottvagyok vele,hogy nekem igaz jobb de 4 embernek meg ártok vele akik a családom?



2020. jún. 1. 09:41
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
73%

Én szinte semmilyen ételt nem csinálok liszttel.

A rántott hústól kb már a t#köm kivan, annyit ettem régen otthon belőle, és tökéletesen megvagyok nélküle. Tejszínes kajához sem szoktam rántást csinálni, mert én szeretem, ha a tejszín inkább folyósabb, mintha szaft lenne.

Kenyér, sütemény, amit eszek és liszt van benne, semmi más.

Nem tudom, hány évesek a gyerekeid, de ha valami nem tetszik nekik úgy, ahogy csináltad, akkor esznek mást, főznek mást maguknak. Legalább tanulnak önállósodni. Egyébként meg az, hogy főtt ételnek cukormenteset vagy csökkentett cukrosat, fehér liszt nélkülit esznek, attól bajuk nem lesz hosszú távon se. Meg attól se, ha az a szendvics rozskenyérből van.

Az cukrot megeszik mással is, nemcsak a főtt kajában van.

2020. jún. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 A kérdező kommentje:

Egy gyerekem van aki 7 éves, ő amugyis sokszor a suliban evett meg oviban ,most ugye a vírus miatti helyzetben nem.Nekem ami a gond,hogy párom szüleivel élünk és hát az önmagàval sűrített főzelékre azt mondta párom apja hogy ilyen rosszat sosem evett.Pedig jó a viszonyunk és több éve megeszi a főztöm.


Nekem a liszt a panírba,főzelékeket Sokat csináltam,meg pörköltbe is tettem ha híg lett a szaft.Paradicsomos husgomboc is kedvenc annak is a szaftjaba kell amivel besűrítem.

2020. jún. 1. 13:14
 13/53 anonim ***** válasza:
73%

Én is IR-es vagyok már kb. hat éve, hogy tudom. A férjem észre sem veszi, hogy nem fehér liszttel sűrítek. Nyugodtan használj lisztet a főzelékbe, egy kanál teljes kiőrlésű liszt nem okoz gondot.

A rizslisztet, ami itt valaki ajánlott, nem ajánlom, mert nagyon hamar felszívódik, és fellöki az inzulinszintet, ami IR-esnek nem jó.

Nem kell nagypofára enni az édesítőt, de ha iszol egy kávét, abba nyugodtan beleteheted. Üdítőket felejtsd el.

Bármit megehetsz, csak mértékkel. Számold a szénhidrátot. Ebédhez egyél levest, a húshoz barna rizst, és savanyúságot vagy salátát mindenképpen. Ezt így ebben a formában a családod is meg tudja enni, mert semmi különös nincs benne, teljesen hétköznapi étel. Tejet, joghurtot ha lehet, kerüld, és a gyümölcsből is csak kevés legyen.

Összességében szerintem kicsi változtatásokkal lehet eredményt elérni, mondom én évek óta úgy főzök IR-es módra, hogy a férjem nem veszi észre, max. néha megkérdezi miért barna a tészta, de megeszi. :D

2020. jún. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 A kérdező kommentje:

Egyenlőre nehéznek tűnik sajnos,gyógyszert nem is irt fel az orvos,csak kb leteremtett hogy fogyjak le.Mikozben az egész kivizsgálás amiatt indult,hogy nem fogyok rengeteg mozgás és diéta mellett sem.Nyomasztó a dolog nagyon,akkor tésztás kajákhoz vezsem a teljes kiőrlésűt.

Ha te 6 éve csinálod Nemtudod véletlen az miért van pár hete próbálom tartani a dietat , nem is dolgoztam végig de olyan erős Tompa fejfájás ramtör hogy szinte Nembirom ...Nah ha ez itthon történt ,ledöltem kicsit. De ha munkahelyen ért utol akkor muszáj volt Ennem valamit mert nembirtam gondolkozni és csinalni a feladatom.

2020. jún. 1. 13:59
 15/53 A kérdező kommentje:
Szóval ez a rosszullétek mitől van? Betartottam a dolgokat pedig.
2020. jún. 1. 14:03
 16/53 anonim ***** válasza:
50%

Örülj, hogy nem írt fel gyógyszert. Nem a bogyóktól kell a csodát várni, hanem normális étrenddel szinten tartani.

Csak a kifogásokat keresed.

2020. jún. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 A kérdező kommentje:
Nem kifogas hanem a való élet!Én örülök és nem irigylem ha másnak ez nem jelent gondot.Nekem anyagilag is meg a többiekkel szemben is gondot okoz.Ez az igazság,nem kifogás. Ha gyümölcsöt vagy extrább dolgot veszek azt a gyereknek szoktam. És ha választani kell inkább neki én meg eszem ami jut...vagy mindenhol Csak jómódú inzulinrezisztensek vannak?
2020. jún. 1. 15:31
 18/53 anonim ***** válasza:

Én főzelékekhez, rántott hús bundájához zabpehelylisztet használok, a családom kb. észre se veszi (2 kisiskolás gyerek és férj). Levesekbe nem teszek rántást elég régóta, ha kell hozzá tészta, azt külön főzöm a családnak. A húsokhoz csinálok magamnak párolt zöldségköretet, míg a többiek esznek nokedlit, tésztát, rizst, krumplipürét. Nem bonyolult, csak eggyel több lábas a tűzhelyen. Reggelire ők szendvicset esznek, én valami hideget (pl. főtt tojás, sajt, sonka) nyers zöldségekkel, ebből van, amit én termesztek a kertemben. Édesítőszeres ételeket nem eszek, csak a kávémba teszek eritritet, ez elenyésző mennyiség. Néha a gyerekeknek készítek olyan ételeket, amikbe cukor kell, ezekből általában nem szoktam enni, max. megkóstolom. Vacsorára általában azt eszem, ami az ebédből megmaradt, vagy tojást sütök.

5 éve kezdtem el a diétát, nekem csak az első héten volt masszív fejfájásom a hirtelen szénhidrátcsökkentés miatt. Lehet, hogy nálad is ez az oka, ha így van, majd hozzászoksz és elmúlik (feltéve, hogy mindig tartod a ch keretedet).

2020. jún. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 A kérdező kommentje:
Nálam egy honapja tart ez,kb 3-4szer volt amikor nem tartottam ez mind amikor meloban rosszul voltam olyan alkalom.Volt már vesekovem az ehhez képest semmi volt olyan erős a fejfájás.
2020. jún. 1. 15:44
 20/53 anonim ***** válasza:
72%
13-as vagyok. Nem tudom, nálad mitől lehetnek a rosszullétek. Én megfigyeltem, hogy bizonyos ételek után leszek rosszul, pl. gyümölcs, tejes, habos desszert, túl sok édesítőszert tartalmazó dolgok, cukros dolgok, szóval minden, ami gyorsan felszívódik. A rosszullétem oka pedig az lehet, hogy gyors vércukor emelkedés után viharosan zuhan a cukrom, és hipózok. Ilyenkor szédülök, hányingeres éhség jön rám, ingerlékeny vagyok és gyenge. Van, hogy éjjel arra ébredek hogy rosszul vagyok. Nagyon oda kell figyelni arra, hogy egyenletes a vércukorszint, ne legyenek se föl, se lefelé kiugrások. Ezt viszont nagyon nehéz tartani, folyamatos előre tervezést igényel, ami nem mindig jön össze, főleg hajtósabb napokon.
2020. jún. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!