Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Inzulinrezisztenciás van itt...

Inzulinrezisztenciás van itt és segitene?

Figyelt kérdés

Azért itt kérek segítséget mert a magan orvos nekem nem fér bele anyagilag.Tapasztalatokat várok másoktól aki így él,hogy oldható ez meg.Leginkabb az érdekelne,hogy a valóságban hogy oldják meg olyanok akik családra főznek tehát nem külön,és nincs lehetőség több félét.

Össze vagyok eléggé zavarodva, a család kompromisszumkepes ha nem is mindent de bevallaltak

Hogy egy részét csináljam úgy ahogy én ehetem.

De olvastam,hogy aki nem beteg és mindig cukor helyett edesitos dolgokat eszik az olyannak ez árthat!!

Akkor meg ottvagyok vele,hogy nekem igaz jobb de 4 embernek meg ártok vele akik a családom?



2020. jún. 1. 09:41
1 2 3 4 5 6
 31/53 A kérdező kommentje:

Akkor kenyér pótlására mi alkalmas. Magában enni felvágottat vagy zöldséget nekem szinte OKlendezesem sem van tőle.

A rizst viszont az orvos mondta hogy a basmati megfelel. A barnát nem eszi meg a család.

2020. jún. 3. 09:13
 32/53 A kérdező kommentje:
Mármint ha esetleg tudsz akkor puffaszttott Rizs ilyesmi helyett vaalmit kenyér pótlásra ?
2020. jún. 3. 09:13
 33/53 anonim ***** válasza:
100%
miért kéne pótolni a kenyeret? vegyél TK kenyeret és kész. lehet enni sőt kell is szénhidrátot. de te sem gondolod, hogy amit 20e/30percért elmondott az orvos, azt majd itt kiadja mindenki?
2020. jún. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem az egészség havi plusz 5-7 ezer forint többletkiadást megér.

A gyógyszerre költenél, de gyümölcsre, zöldségre nem?

Érdekes hozzállás.

Lehet, hogy azért nem írtak fel gyógyszert, mert odafigyeléssel visszafordítható lenne az állapotod, de ha már gyógyszert szedsz, akkor nem fogod tudni elhagyni a gyógyszert.

Van, ami egyszerre többe kerül, mint ugyanabból a kommersz változat, de nem kell minden alkalommal, mindennap megvenni.

Nem akarsz orvoshoz menni? Oké, van már egy csomó tök jó életmód könyv, szakácskönyv inzulinrezisztenseknek. Olvass olyat akkor. Némelyik szakácskönyv elejében több oldalon keresztül írnak mit hogyan lehet változtatni, valamint reggeleire, ebédre, vacsira, mit milyen arányban kellene enni, miben mennyi CH és cukor van, és akkor el tudod dönteni, hogy mit mivel kombinálsz. De neten is van egy csomó ilyen táblázat és kereső.

Nem azért van a gyk, hogy orvosi tanácsokat kapj profiltól és ezzel ki tudd váltani az orvosi konzultációt.

Ha nem tudsz magadtól étrendet kitalálni, nem tudod, hogy kell a kajákat jól összekombinálni, nem tudsz utána nézni se, akkor menjél el orvoshoz konzultálni.

2020. jún. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 A kérdező kommentje:

Nemtudom miért kell sajnalni másoktól az információt,nem mindenki tudja ezt megfizetni az orvos annyit mond fogyjon le ez minden csak nem segítség. Az embernek muszáj neten elhinni amit irnak mivel nem telik rá.

Jól mondtam én úri betegség ez 😀

2020. jún. 3. 09:28
 36/53 A kérdező kommentje:
Azt nem érted szeirntem hogy mi családilag nem szoktunk Ilyen drágább ételeket enni ,meggondoljuk mire költünk és 5 főre nem jön ki havi 5-7 ezer pluszból az tuti. Nemtudnék tükörbe nézni ha magamnak megveszem a Az extràt a többiek meg egyék pl a paprikas krumplit ....
2020. jún. 3. 09:30
 37/53 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer kell elmenni egy dokihoz, dietetikushoz és elmond mindent. Én sem járok vissza hetente, vannak vérvételek és akkor konzultálunk. Sőt aki írta, hogy vannak könyvek, nagyon igaza van. Nekem is van olyan amit az én orvosom írt, tele van recepttel, előtte meg 30 oldalon le van írva mi ez a betegség, mire kell figyelni. De elég a neten szépen böngészni, és akkor ha pénzt nem akarsz kiadni, akkor szánjál rá egy hétvégét hogy összeszedd az infokat és összeírd a kajádat.
2020. jún. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
56%

Mert táplálkozás orvoshoz kell menni, nem házi orvoshoz. Egy házi orvos mást nem is mond.

Amúgy meg képzeld, a cukorbetegség, inzulinrezisztencia népbetegség ma már.

Az, hogy te tájékozatlan vagy, arról mi nem tehetünk.

2020. jún. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
70%
Ott van 4 felnőtt, abból min. 2 kereső + 2 nyugdíj és nem jön ki +5e havonta? Kérlek...
2020. jún. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
78%

Apukám cukorbeteg, sosem volt neki külön főzve semmi, mind a négyen ugyanazt ettük, amit az ő étrende követelt.

Barátom pedig IR-es, szintén nem főzünk külön, egyformát eszünk.

Szerintem ennyit tud áldozni a család, hogy nem kell nekik külön főzögetni.

Aki meg akarja oldani, az megoldja kis pénzből is. Aki meg nem akarja, az csak várja a sültgalambot és, hogy más oldja meg helyette. Na, ez vagy te.

2020. jún. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!