Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Reggelizni, vagy nem reggelizn...

Reggelizni, vagy nem reggelizni? Tudom, hogy mi az elfogadott nézet, viszont bemásolok egy írást, engem meggyőzött. Soha nem kívánom, csak muszájból reggelizem. Ma kihagytam, így csak ebéd és vacsora volt, így egy 3-400 kcal-beljebb vagyok.

Figyelt kérdés

Életünk során belénk nevelték, hogy „a reggeli a legfontosabb étkezés,” és ha kihagyjuk, az megzavarja az emésztésünket, egészségtelen szintre esik le a vércukrunk, a testünk felfalja önmagát, éhező módra vált, és rámegy a pajzsmirigyünk egészségére. Ajaj!


De igaz ez? Valóban lelassít, megcsapolja az energiád, és ront a munkateljesítményeden, ha kihagyod a reggelit?


Egyáltalán nem!


Az igazság a reggelizésről


Az az igazság, hogy nem kell rögtön ébredés után enned. Sőt, az lenne a legjobb, ha nem ennél azonnal.


Mégpedig ezért.


Egészségügyi és fitnesz-szempontból egyet érthetünk abban, hogy zsírkrízisben szenvedünk, igaz? Túl sok az elhízott ember. Ehhez sok tényező hozzájárul, de a rögtön ébredés utáni reggelizés biztosan az egyik.


Alvás közben nem kerülnek külső kalóriák a vérbe, leszámítva egy kis glükózt (a máj glikogénjéből) és a trigliceridet (a testzsírból). Ez a kevéske üzemanyag az, ami életben tart: biztosítja a légzést, a szívverést, és még azt is, hogy álmodj.


Ebbe hogyan passzol bele a reggelizés?


Amikor felébredsz, a tested kiéhezett állapotban van. Ha az a célod, hogy zsírt adj le, akkor a kora reggeli reggelizés elméletileg meggátolja a zsírvesztést.


Gyors széljegyzet: ha hosszú ideig nem kapunk kalóriákat, jelen esetben az alvás miatt, akkor a hormonérzékeny lipázok elkezdik lebontani a zsírt. Méghozzá nem is keveset! Ekkor történik az igazi zsírvesztés legnagyobb része, amikor nincs benned étel és nincsenek kalóriák a véráramban.


Példa: Sanyi nyolc órát aludt. Este tízkor feküdt le, és reggel hatkor ébredt. Ez nyolcórányi alvást és valódi zsírégetést jelent. Ébredés után két lehetőség áll Sanyi előtt: 1. becélozhatja a hűtőt és megakaszthatja a folyamatot zabpehellyel és tejjel, vagy 2. várhat egy kicsit, 4-6 órát, és megnyújthatja a ezt az állapotot.


Ha Sanyi fogyni akar, melyik opció a logikus? Igen, a második!


Akkor most mindenkinek ki kéne hagynia a reggelit?


Nem azt mondom, hogy a reggeli kihagyása a zsírvesztés egyetlen módszere, mert nyilván léteznek más, már bizonyított diéták/stratégiák is – ez egyszerűen egy új perspektíva.



2020. jún. 6. 20:55
A kérdező szavazást indított:
Soha nem hagyom ki és muszájból.
Soha nem hagyom ki és éhes is vagyok reggel.
Néha így-néha úgy.
Soha nem reggelizem, de kellene.
Soha és szerintem hülyeség.
41 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
Elég idegesítő stílusban írsz.
2020. jún. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudtam választani a listából ezért ide írom. Nem szoktam reggelizni, mert nincs étvágyam reggel. (ettől függetlenül nem tartom hülyeségnek ha más reggelizik)
2020. jún. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
77%
Édességet reggelizek, amikor csak tehetem, és nem fogyóztam soha. Amikor fizikai munkát végzek tartósan, akkor lemegy 10, és zabálok, amikor nem, fel is jön az a 10, miközben a kaja magától visszafogottabb lesz. Utóbbira kicsit ügyelek is, amikor még a fizikázós adaghoz szokott gyomorral kell jóllakni (lassít, jobban rág, ennyi). Soha nem fogom érteni, hogy a többség, aki ugyanúgy jól meglenne, mint én is, ha kicsit is figyelme a teste mondandójára, miért bonyolítja túl a saját életét ilyen agyonműtött étrenddel. Tudja azt a has, mi a jó neki. Annyi a titok, hogy neki kell hinni, nem a vágyaknak meg a nem jól alakult rutinnak.
2020. jún. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Idegesítőre válasz:


Ezt nem én írtam, hanem bemásoltam.

Csak a kérdést írtam én.

2020. jún. 7. 01:53
 5/14 anonim ***** válasza:
78%
Sehol nem írja hogy nem kell reggelizni. Azt írja nem felkelés után kell kirabolni a hűtőt. Az hogy teljesen kihagysz egy étkezést vagy elcsúsztatod, esetleg felosztod nem ugyanaz. Én nem tudok éhesen koncentrálni a munkában, ahogy a reggeli éhgyomros edzést sem bírom és egyàltalán nem tartom egészségesnek ha valaki úgy akar fogyni hogy közben sanyargatja magát. Azt a 300 kalóriát akár meg is ehetnéd aztán max lemozgod. Sosem volt túlsúlyom 3-4 kg volt a legtöbb ami elválasztott az általam jónak ítélt alaktól és azt is úgy adtam le és tartom azóta is, hogy mindig reggeliztem, sose kínoztam magam és egészséges vagyok.
2020. jún. 7. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Kínzásról nincs szó.. 😤 csak kihasználni azt, hogy akkor nincs étvágy.
2020. jún. 7. 07:32
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Amióta nem a szüleimmel élek, nem szoktam reggelizni, mert nem kívánom és nem esik jól. Van, hogy 10-11 körül eszek pár falatot, van, hogy az első étkezésem az ebéd. Érdekes módon ez nem befolyásolta a testsúlyomat, hízni és fogyni is tudtam így. Bár az is igaz, nem vagyok hízékony, elég lassan kúszott fel rám a felesleg az évek során.

Szerintem mindenki csinálja úgy, ahogy neki jó. Ha éhes reggel, akkor egyen, ha nem éhes, ne erőltesse csak azért, mert mások szerint kell. (Kivétel, ha nagyon alacsony a testsúlya vagy valamilyen betegség, gyógyszerszedés, egyebek miatt szükséges.)

2020. jún. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálam gyerekkorom óta probléma volt, hogy nem akartam reggel enni. Egyszerűen nem kívántam. Gimnáziumban mindennap úgy indult, hogy otthon megittam egy kávét, és amikor beértem az iskolába akkor ettem először. Jó pár évvel később jöttem rá, hogy ez már az időszakos böjt volt, amit én csináltam. :D Most sem eszek közvetlenül felkelés után, 2-3 óra mindig eltelik. Nekem így jó. Próbálkoztam a fitness világ által megkövetelt minden reggel egy zabkása dologgal, de hányingerem volt állandóan. :D

Viszont ezzel szemben a páromnak pl. muszáj reggeliznie, ő rosszul van, ha ébredést követő 30 percen belül nem jut táplálékhoz. Mindannyian mások vagyunk, más dolgok tesznek nekünk jót, és más dolgok esnek jól. Mindenki csinálja úgy, ahogy neki jó, nem lehet egy mindenkire ráhúzható egyetemes igazságot kikiáltani.

2020. jún. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
56%
Ha csak józan paraszti ésszel gondolkodsz, akkor is hülyeség az egész, hogy valaki kihagyja a reggelit nem? Tegyük fel, hogy dél előtt dolgozik valaki és nem eszik ekkor, csak jól beebédel meg vacsorázik. Ennek mi értelme? Ha reggel van szükség az energiára, akkor reggel kell bevinni, nem mikor már nincs dolga az embernek délután és csak döglik. Ez jó út az elhízáshoz.
2020. jún. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Elég egyoldalúak a válaszlehetőségek...
2020. jún. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!