Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Azt mondják, ha mentálisan,fej...

Azt mondják, ha mentálisan,fejben eldönti valaki, hogy lefogy, le is fog fogyni. Hogyan vegyem rá magam a diétára lelkileg?

Figyelt kérdés

Nem érzem jól magam a bőrömben, tudom hogy fogynom kellene, de nem bírom rávenni magam. Mondható akarat gyengeségnek is, de olyan mintha lelki gátjai lennének, ennek az egész fogyásnak. Régen hánytattam magam, és koplaltam ezerrel, hogy jól nézzek ki. Évekig sanyatgattam magam..valahogy úgy érzem épp ezért nem tudom rávenni magam a diétával járó lemondásokra,a kisebb adagokra, vagy a csoki, chipek kihagyására az étrendből.

Pszichológusra nincs pénzem, de valami megoldást kellene találnom, mert folyamatosan hízok,



2020. aug. 3. 15:47
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
0%
Melyik előző kommentekre ne hallgasson? Úgy látom, te sem hallgattál normális kommentekre korábban. 😉
2020. aug. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
25%
1-es és 2-es, mivel nem viszik előre, cserébe csak bántják. Te miért érzed úgy, hogy engem kritizálnod kellene? A válaszom a kérdezőnek szólt, nem a többi kommentelőnek.
2020. aug. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
0%
Ok de azt írod hogy ne hallgasson az előző kommentekre. Pedig jók. Kivéve az egyes kettes. Akkor fogalmazz érthetően.
2020. aug. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
78%
Amikor elkezdtem írni a kommentemet, még nem volt meg a többi hozzászólás, gondolom láttad, hogy milyen hosszú. Nyilván aki segítő szándékkal fordul felé és egészséges módszereket ajánl, azt senki nem fogja lehurrogni, főleg, hogy én is hasonló cipőben járok. Azt javaslom, máskor gondolj bele abba, hogy nem biztos, hogy a kommentelőnek fogalmazással kapcsolatos zavara van, köszi.
2020. aug. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
0%
Kizart dolog, hogy 16.24 től 17 óráig nem láttad a többi kommentet.
2020. aug. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
52%
Nem megyek bele ilyen felesleges hülye vitákba, egyértelmű, hogy el akarsz könyvelni vminek, ami nem vagyok. Engem ez nem érdekel, remélem a kérdezőnek tudtam segíteni a válaszommal és más már nem azon az egy mondatomon fog lovagolni, hanem a lényegen, ami a témához tartozik.
2020. aug. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Másképp állj a dolgokhoz.Tehát pozitívan gondolj a diétára,úgy,hogy jót teszel vele magadnak,hogy jobban érezd magad.Ne koplalással és önsanyargatással,hanem egészséges ételekkel és edzéssel.Minden egészségtelen és finom kajának van egy egészségesebb alternatívája.Pl.ha pizzát ennél csinálj melegszendvicset teljes kiőrlésű kenyérből.Ha csokit ennél,akkor pl egyél egy fehérjeszeletet.Gondolkozz el,hogy mi az a valami, ami gátol a fogyásban,meditálj,fejlesz magad.
2020. aug. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
14%

#12-13

Semmi bántó nem volt az 1-es válaszomban. Mi van, fáj az igazság? Igen, az igazság fájdalmas, de nem kell ezen megsértődni és egyből máris vádaskodni, hogy húú.. csak bántjuk a kérdezőt.

Komolyan, mégis milyen babusgatós, fejsimogatós választ írjunk?


A kérdezőnek fontos az egészsége? Ha igen, akkor tegyen azért, hogy egészséges maradjon hosszú éveken keresztül. De azzal nem tesz jót az egészségének, hogy csak elodázza a fogyást.

Lefogyni helyette nem tudunk.

Mindenért meg kell küzdenünk az életben, a fogyásért is. De a kérdező nem küzd, hanem csak ül és semmit se csinál. Így nem fog változás történni, csak tovább romlik a helyzete.

Mindent tud, csak lusta. A lustaságán pedig egyedül csak ő tud változtatni.

2020. aug. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
Lusta nem vagyok. Sportolok napi szinten vagy 2 órát, de mindent elrontok a kajával. Hiába készítem el az egészséges ételeket, ha azokból is kétszer annyit eszek. :/ teljesen elvesztettem a viszonyítást, nem tudom mennyi lenne egy normál adag zabkása pl
2020. aug. 3. 20:34
 20/26 anonim ***** válasza:
52%

18-as, ez olyan, mintha egy anorexiast bántanál, a Kérdezőnek valószínűleg BED-je van. Ez nem olyan egyszerű, amit ennyivel el lehetne intézni, hogy ne zabálj, mert pont olyan, mintha egy anorexiásnak mondanád, hogy zabálj már.


Az empátia mindig jól jön az életben, lehet egyszer te szorulsz majd segítségre.

2020. aug. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!