Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Azt mondják, ha mentálisan,fej...

Azt mondják, ha mentálisan,fejben eldönti valaki, hogy lefogy, le is fog fogyni. Hogyan vegyem rá magam a diétára lelkileg?

Figyelt kérdés

Nem érzem jól magam a bőrömben, tudom hogy fogynom kellene, de nem bírom rávenni magam. Mondható akarat gyengeségnek is, de olyan mintha lelki gátjai lennének, ennek az egész fogyásnak. Régen hánytattam magam, és koplaltam ezerrel, hogy jól nézzek ki. Évekig sanyatgattam magam..valahogy úgy érzem épp ezért nem tudom rávenni magam a diétával járó lemondásokra,a kisebb adagokra, vagy a csoki, chipek kihagyására az étrendből.

Pszichológusra nincs pénzem, de valami megoldást kellene találnom, mert folyamatosan hízok,



2020. aug. 3. 15:47
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
69%

#19

A fogyás 70%-ban az étkezésen múlik. Hiába sportolsz 2 órát, ha igen, a kajálással szinte nullára redukálod az egész belefektetett energiát.

Egyél napi szinten 1500 kalóriát egészséges ételekből. Állítsd össze, ne lépd túl az adagot. Ha túl léped, a te felelősséged.

Tanulj önkontrollt! Tanulj mértéket!


#20

Empátia?! A sokadszori empatikus simogatással se mész semmire, mert sokszor a szép szó nem vezet jó útra. Elég egyszer egy drasztikus kijelentés, hogy az illető észbe kapjon. Olvass Csernus Imre könyveket, te is, kérdező!

2020. aug. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Kérdező, még mindig nem írtad meg, hogy hány centi és hány kiló vagy, anélkül pedig semmiről nem lehet beszélni!!!
2020. aug. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Kérdező, szerintem is jó lenne ha megadnád a magasságod és a súlyod.
2020. aug. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Mindenkinek máskor jön el a pillanat. Nekem akkor jött el a fogyád ideje, mikor háromszor olyan széles voltam a diplomaosztós képeimen, mint a barátngim. 'jó kis' 1200 kalória meplett fogytam egy adagot. Annak akkor lett vége mikor kider7lt, hogy a random végtagzsibbadásaim és ájulásaim a kalória alulevéstől vannak. Ez is ehy kattanás volt. Azóta egészségesen eszem, elegendő mennyiséget és próbálom megismerni a testem
2020. aug. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

Én jelenleg úgy veszem rá magamat, hogy youtube videót csináltam a helyzetemről, arról hogy fogyni akarok és megpróbálok rendszerességgel videókat feltölteni.


1. Nagyon rossz a kommunikációs képességem, ezzel talán tudom javítani.


2. Diagnosztizáltan kórosan szorongok, így a határaimat feszegetem azzal hogy kirakom magam a világ elé.


3. A legfontosabb. Meg ígérem mindenkinek aki megnézi a videóimat, hogy "Igen, lefogyok fogyni" így van bennem egy felelősség érzet, ami mindig tartja a lelket bennem, hogy "Basszus, most nem hagyhatom ki a konditermet, megígértem kb 40 embernek hogy lefogyok és potenciális ezreknek akik később nézik meg".


Azaz úgy mond felelősséget vállaltam és megnöveltem a téteket, így sokkal nagyobb a motivációm, hogy ne térjek le a jó útról.


Ha te is szeretnél ösztönözni nézd meg valamelyik videómat, hogy még nagyobb legyen a felelősség érzetem.


https://www.youtube.com/channel/UC7c5Mcq9XzXSgbN1JCOLvLw

2020. aug. 4. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

#25 Jól csinálod, hajrá. Amúgy nagyon helyes vagy, ha kicsit rendbe kapod magad, top pasi lesz belőled.

Kérdező, te meg írj már magasságot, testsúlyt, különben csak rinya az egész.

2020. aug. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!