Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lennèl a fanatikus edzőpartner...

Lennèl a fanatikus edzőpartnerem, aki fogyókúrázik velem teljes szigorral egymást támogatva?

Figyelt kérdés

7 éves korom óta evési rendellenességeim vannak.

Már többször fogytam le és híztam vissza. 2x adtam le több, mint 20kg-ot. Legutóbb megvolt az álomalak. 90-60-90, rendszeres edzés és 10/10-es test (személyes maximum). Büszke voltam arra, amit elértem és 3 évig tartani is tudtam.


Sajnos azonban volt egy öngyilkossági kísérlet következtében vérzéses sokk, majdnem meghaltam. Anémiásan pedig felcsúszott 10kg, mert az anyagcserém szörnyen belassult'. Nincs/nem lett pajzsmirigy problèmám szerencsére.

Ezt követően az elmúlt évem elképesztően stresszesen folytatódott (költözés más országba, szerettek elvesztése, költözés vissza...hosszú, bonyolult ).

Stresszevő vagyok, borderline, pánikbeteg. Se gyógyszer (vagy ami volt haszontalanul az is dobott rám plusz kg-ot), se pszichiáter/pszichológus/ terapeuta/ ideggyógyász nem segített. Végigfutottam ezeket a köröket 15 év leforgása alatt...feleslegesen. Az önsegítő facebookos csoportok sem váltak be.


Értelmes segítő választ erre nem lehet adni, csak közhelyet/trollkodást és vagy diétázási tanácsok ezreit, amiket szintén próbáltam. Voltam dietetikusnál is (többször és többnél). Edzéseket is próbáltam, gépeket is, személyi trénerhez is jártam 3évig. Ő sokat segített, de szorongok az edzőteremben, szociofóbiás vagyok és ráadásul kisebbségi komplexussal elkezdeni újra az egészet úgy, hogy ismernek és csak degradáló szavakat kapnék (mert sokszor volt rá pl) nehéz elmerészkednem. A házból sem merek kimozdulni, mert gyűlölöm, ahogy kinézek.


A legdrasztikusabb módszerhez folyamodnék és nevezhettek emiatt degeneráltnak, biztos vagyok benne, hogy nem vagyok egyedül a problémát illetően és van, aki gondolt már erre előttem.:

Keresnék olyan hozzàm hasonló lányokat, akik támogatnak engem és én is őket. Aktívan és messengeren (pl).

Akár anorexiás mentalitással ( ezzel nyilván nem arra célzok, hogy az szeretnèk lenni, az egy betegség, tisztában vagyok vele. Arra a szigorra(?) és következetességre gondolok, ami megvan bennük magukkal szemben.)

Lehetne apple watchon pl versenyezni egymással, ellenőrizni egymást az alapján/ kalóriabázist screenshotolni. Akár közösen edzeni és fogyózni személyesen.


Bármi...csak ennek legyen végre vége.


25L

160cm 79kg



2020. okt. 20. 01:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%

Én lennék 22f

Egésznap ordibálnék veled mekkora lenne 😂

2020. okt. 20. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%

Így nem lesz vége, csak még mélyebbre süllyedsz ebben a fertőben. Miért ekörül forog az életed? Nem tudnál valami értelmeset csinálni? Hobby, munka, sport, nyelvtanulás, stb, amiben örömöd van? Mert ez csak tönkretesz.

Pszichiátert akartam javasolni, míg el nem jutottam odáig az olvasásban, hogy még ő sem tudott segíteni. Kérj segítséget a szüleimtől vagy valakitől, akiben megbízol, ne random, hasonlóan beteg lányokkal rángassátok egymást még mélyebbre.

2020. okt. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ahogy a kettes írta. Ne keress magadnak ebben partnert. Ez már túllépi az egészséges határt. Türelem és kitartás. Ez a kettő szükséges a sikeres fogyáshoz. Nem kell semmilyen drasztikus módszer, sem a magadra erőltetett edzőterem. Mindent lassan, sorjában. Keress magadnak elfoglaltságot, hogy ne állandóan a fogyás körül járjon az agyad.
2020. okt. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
53%

Hiába fogynál így most le, utána megint jönne valami és megint meghíznál. Én azt javaslom, hogy keress másik pszichológust, pszichiátert, coach-t, mittudomén, mert mint látható, magától nem fog javulni a helyzet és egyedül megoldani sem tudod. Valami nem stimmelt, ha "tökéletesen" néztél ki, de mégis öngyilkossági kísérleted volt. Már úgy értem, hogy nem szedtél gyógyszert, vagy nem jól volt beállítva, vagy nem jártál rendszeresen kezelésekre stb.

Kitartást!

2020. okt. 20. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Felejtsd el. Majd abban akartok versenyezni ki jit hamarabb a sírba? Neked először fejben kell helyrejönnöd. Azzal nem oldasz meg semmit ha vékonnyá hajszolod magad, akkor meg az lesz, hogy még többet akaraz vagy rettegsz, hogy visszahízod.
2020. okt. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
Kifogások azok vannak ahogy látom . És igen ahogy írták ekörül forog az életed és ez nagyon beteges . Keress egy hobbit . Kezdj el futni egy idő után az is segít a fogyásban és legalább szabad levegőn vagy ahol kikapcsolódsz . Ha folyton a kilókat hajszolod becsavarodsz. Ja az nálad már megtörtént . :DDD
2020. okt. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
52%

Küldd el privibe a faced, ha szimpi vagy akkor írok

23L:D

2020. okt. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

"Lehetne apple watchon pl versenyezni egymással, ellenőrizni egymást az alapján/ kalóriabázist screenshotolni. Akár közösen edzeni és fogyózni személyesen.


Bármi...csak ennek legyen végre vége."


Versenyeztek, ki tudja a legjobban koplaltatni, kínozni magát? Ez a legrosszabb ötlet, a fogyással nem versenyzünk, mert nagyon hamar étkezési zavarokat okoz.


Attól pedig semminek sem lesz vége, ha eléred a mostani álomsúlyodat. Amikor tökéletes volt a tested, akkor boldog és elégedett voltál? Tökéletes testtel volt öngyilkossági kísérleted is!

Nem a testsúlyodtól és alakodtól függ, hogyan érzed magad.


Pszichológus akkor tud segíteni, ha te is változni, gyógyulni akarsz. Ha az egyik nem vált be, másikat kell keresni, mivel nem mindenkivel jó a személyes összhang, ami ehhez a terápiához kell.

2020. okt. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én nem akarlak lebeszélni a fogyásról, se arról, hogy ehhez társakat keress, akikkel tudjátok egymást motiválni.

Arra viszont felhívnám a figyelmedet, hogy a betegségeid miatt nagyon figyelj oda a tápanyagbeviteledre, ideértve az összes vitamint, ásványi anyagot, nyomelemet és az esszenciális zsírsavakat is. Szedj jó minőségű étrendkiegészítőket, és ne koplalj.

Ha a gyógyszerek és a terápiák 15 éven át nem voltak hatásosak, ideje lenne keresned egy jó természetgyógyászt, kimerítő edzések helyett/mellett pedig elkezdhetnél jógázni.

2020. okt. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Hát kb ilyesmi válaszokra számítottam.

#1:szeretem a szado-mazot és tovább fokoznám, lehetne egy brutál vad és szenvedélyes ba$s belőle. Azonban van párom, úgyhogy ezt az ötletet az ordibálással együtt elvetném.

#4: hidd el tökéletes volt. Modellkedtem is vele. Legalàbb a múltam emléke ne legyen meggyalázva. (Ha kíváncsi vagy mutathatok kèpet, bár felesleges, hisz mostmár csak egy csumpiság vagyok).

Nem az alakom miatt volt öngyilkossági kísérletem, hanem mert 6 éven keresztül voltam reménytelenül szerelmes, a pasi pedig játszott velem, majd eldobott ( itt a legkegyetlenebb dolgokra gondoljatok, ami még nem horror, de már majdnem).

Hála a jó égnek kihevertem már őt, jött is más (ezzel sosem volt gond).

#8 meg a többi. Nem tudom milsen buborék világban éltek, mikor azt hiszitek a pszichológus jó/ a neurológusok és pszichiáterek majd segítenek. Bizonyára nem ismeritek őket. Az én neurológusom anyám férje, aki mikor 13 éves voltam szexuálisan zaklatott engem. Ahogy felnőttem szubmisszívként könyörgött, vagy zsarolt, hogy kínozzam őt, anyám pedig megkért engem, mert ő nincs bent a bdsm világában, csináljam már meg helyette.

Pszichiáterek. Legalább 30 gyógyszert végigpróbáltak már rajtam csak, amit a betegéletutam 5 éves listáján láthatok. Pszichológusok... aki úgy kezdi, ha nem tetszik el lehet menni/ kezdjek el kajakozni, mert az a megoldás!

Mindegy Tb-s, mindegy híres, mindegy 70e 5 alkalom ugyanaz a semmi. Nem adok több esélyt. Már a Tündérhegyet is végigjártam. Elég.

Felesleges önsanyargatás, ami nagyobb fakír mazochizmust vesz igénybe annál, hogy kicsit meghajszoljam magam.

Belül számomra megterhelőbb és több kárt okoznak az agyturkászok, mint jómagam szóval kérlek hagyjuk már ezt a témát!

#9 szedek vitaminokat. Béres cseppet, DeLaVie zero svájci vitaminitalt, pezsgőtablettát 2x, Revalidot is. Voltam laboron, a Gamma-Gt-m magasabb, mint kéne, de mibden más stimmt és nem csillagos.

2020. okt. 20. 12:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!