Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lennèl a fanatikus edzőpartner...

Lennèl a fanatikus edzőpartnerem, aki fogyókúrázik velem teljes szigorral egymást támogatva?

Figyelt kérdés

7 éves korom óta evési rendellenességeim vannak.

Már többször fogytam le és híztam vissza. 2x adtam le több, mint 20kg-ot. Legutóbb megvolt az álomalak. 90-60-90, rendszeres edzés és 10/10-es test (személyes maximum). Büszke voltam arra, amit elértem és 3 évig tartani is tudtam.


Sajnos azonban volt egy öngyilkossági kísérlet következtében vérzéses sokk, majdnem meghaltam. Anémiásan pedig felcsúszott 10kg, mert az anyagcserém szörnyen belassult'. Nincs/nem lett pajzsmirigy problèmám szerencsére.

Ezt követően az elmúlt évem elképesztően stresszesen folytatódott (költözés más országba, szerettek elvesztése, költözés vissza...hosszú, bonyolult ).

Stresszevő vagyok, borderline, pánikbeteg. Se gyógyszer (vagy ami volt haszontalanul az is dobott rám plusz kg-ot), se pszichiáter/pszichológus/ terapeuta/ ideggyógyász nem segített. Végigfutottam ezeket a köröket 15 év leforgása alatt...feleslegesen. Az önsegítő facebookos csoportok sem váltak be.


Értelmes segítő választ erre nem lehet adni, csak közhelyet/trollkodást és vagy diétázási tanácsok ezreit, amiket szintén próbáltam. Voltam dietetikusnál is (többször és többnél). Edzéseket is próbáltam, gépeket is, személyi trénerhez is jártam 3évig. Ő sokat segített, de szorongok az edzőteremben, szociofóbiás vagyok és ráadásul kisebbségi komplexussal elkezdeni újra az egészet úgy, hogy ismernek és csak degradáló szavakat kapnék (mert sokszor volt rá pl) nehéz elmerészkednem. A házból sem merek kimozdulni, mert gyűlölöm, ahogy kinézek.


A legdrasztikusabb módszerhez folyamodnék és nevezhettek emiatt degeneráltnak, biztos vagyok benne, hogy nem vagyok egyedül a problémát illetően és van, aki gondolt már erre előttem.:

Keresnék olyan hozzàm hasonló lányokat, akik támogatnak engem és én is őket. Aktívan és messengeren (pl).

Akár anorexiás mentalitással ( ezzel nyilván nem arra célzok, hogy az szeretnèk lenni, az egy betegség, tisztában vagyok vele. Arra a szigorra(?) és következetességre gondolok, ami megvan bennük magukkal szemben.)

Lehetne apple watchon pl versenyezni egymással, ellenőrizni egymást az alapján/ kalóriabázist screenshotolni. Akár közösen edzeni és fogyózni személyesen.


Bármi...csak ennek legyen végre vége.


25L

160cm 79kg



2020. okt. 20. 01:48
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Te irtóra beteg vagy, nagyon durván, tényleg kellene egy szakember, ne add fel amíg nem találsz egy jót, nem csak rosszak vannak.
2020. okt. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
55%

Figyi, abban szívesen segítek, hogy az egészséges határokon belül szigor legyen. Az éheztetést, és hasonló társait nem támogatom. Ellenben napi aktivitásban lehet versenyezni, én aktívan sportolok is, itthon is erősítek, és gőzerővel törekszem az egészséges étkezésre. Közel járok már a saját álomalakomhoz, de az utolsó 1-2 kiló kiakaszt, így feszegetem a határaimat. De ez továbbra sem az éhezést jelenti, mert az biza visszacsap.

Ha van kedved, írj, szívesen átbeszélem veled a jelenlegi életviteledet, segítek rájönni a hibákra, és normális úton támogatni a fogyásban.

2020. okt. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
79%

Tudod ugye, hogy az egész írásodnak semmi köze nincs sem a súlyodhoz, sem a külsődhöz. Nagyon komoly bajok vannak fejben, ezzel kêne foglalkozni, de sürgősen. Semmi rosszindulat nincs bennem, de nem kéne másokat is belerángatni a személyes pszichózisodba. Valami elismert szaktekintélyt vagy professzort kellene felkeresned, mert halmozott a probléma, egy SZTK-s pszichomókus ide kevés lesz.

Jobbulást kívánok!

2020. okt. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

#13 Európa szerte ismert ideggyógyászt lehet beperelni Magyarországon pedofíliával, sikkasztással és még sorolhatnám..? 5 év után elévül minden. Leírtam, hogy nem csak SZTK-snál voltam.


Egyébként meg igenis van köze. Ok-okozat, felvezetés.


Tök mindegy úgy is megölöm magam. Volt álomalakom és elb%tam, más meg henceg a sajátjával tapintatlanul pont nekem. Minden katasztrófa. Le@rom. Majd jól elvérzek. Legalább kevesebb lesz a súlyom. Hamvasztás után meg semmi.


Egyébként iránt jelentkezőm lett és teljesen normálisan kommunikálunk és osszuk meg egymással az eredményeinket (nem terhelem a személyiségemmel és senki másra nem is akarom ráerőszakolni magam). Ha olvassa ő maga is megmondhatja. Senkit nem húzok le a szintemre és senkit nem bántok.


Hagyjuk az egészet. Mindent feladok.

2020. okt. 20. 23:43
 15/15 anonim válasza:
Szia! :) én pszichológus hallgató vagyok egyrészt, szóval azon a vonalon is tudok tanácsot adni, segíteni, de épp most vágtam bele életmódváltásba, fogyni kívánás és betegség miatt, diétázok és sportolok rendszeresen normális keretek között. Valami támogatás nekem is elkelne és szívesen motiválnék másokat én is, de mindenféle drasztikusság nélkül. Ha ez neked így szimpi, írj nyugodtan, ha csak beszélgetni szeretnél valakivel, arra is vevő vagyok bármikor! :)
2020. okt. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!