Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha eszek hízok, de ha nem...

Ha eszek hízok, de ha nem eszek nem fogyok. Mi az istent csináljak már?

Figyelt kérdés
45 éves férfi vagyok, 108 kiló, és állati mérges. Nem eszek édességet, sem fél disznókat, sem gyorskajákat, semmi igazán hízlalót. Reggelire pirítóst, edédre levest + pl főzeléket, uzsonna egy szendvics. Lassan, de biztosan hízok, ha este 6-kor megeszek 10 deka mogyorót, reggelre fél kilóval több vagyok. Próbáltam még kevesebbet enni, napokig kihagytam a vacsorát, vagy a kenyeret, ilyenkor max megáll a súlyom. Ha normálisan eszek, akkor viszont megint elindul felefelé. Tudom az alap törvényeket, semmi nagy hibát nem csinálok. Nem vagyok élsportoló, se bányász, de azért mozgok annyit mint egy átlag ember. Séta, bicajozás, stb. Nincs pajzsmirigy problémám sem. Abszolút tanácstalan vagyok. Segítséget kérnék ,ez így nem mehet tovább! Annyi, hogy a fogyi-tablettákban nem hiszek, és nincs időm számlálni a kalóriákat, ezen kívül jöhet minden, hideg-meleg, okosság, tipp, tapasztalat. Köszönöm!
2021. jan. 6. 09:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
98%
Iszol eleget? Lehet, hogy nem elég gyors az anyagcserét.
2021. jan. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 savanyújóska ***** válasza:
98%
Pedig szerintem, ha eddig nem csináltad, akkor érdem sem lehet a kalóriaszámlálást kipróbálni, kalóriabázison kb. minden fent van, étkezésenként kb. 5 perc max. (feltéve, ha jól becsülsz súlyt, és nem mérsz), mert alapvetően ha kevesebb kalóriát viszel be, mimt amennyit elégetsz, akkor fogynod kéne. Ugyanakkor nyilván az anyagcserédtől is függ, a leírtak alapján azért nagy következtetéseket nem vonnék le, de feltehetőleg lassabban is dolgozod fel a dolgokat, ezért is nincs azonnali reakció, miután abbahagyod az evést. Illetve, konkrétan edzeni próbàltál már, akkor is másztak a kilók?
2021. jan. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%
Valahogy ki kéne derítened, szerintem, hogy minden rendben van-e az anyagcseréddel, amire az 1-es is utalt. Nem értek hozzá ilyen szinten, de az biztos, hogy ha kevesebb a kalóriabevitel, mint a napi szükséglet, akkor ha lassan is, de súlyt kéne vesztened. Nem gondolnám, hogy feltétlenül pontosan kéne számolnod a kalóriákat, de lehet, hogy mégis oda kéne rá figyelned.
2021. jan. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

Szia. A szűztea kapszula pedig elég hatásos!😁

Egyél sok zöldséget (kevés a kalória tartalmuk, és laktatnak) , kezdj el edzeni, napi egy kicsi edzés is jó már, úgy még izmot is szerzel, a zsír meg le fog rólad menni az edzéssel, nem fog ezektől sem egyik napról a másikra beindulni a fogyás, kell hozzá idő, ne várj csodát. A mennyiség is számít, inkább többször egyél keveset! Egyél pl almát fahéjjal, az alma eltelít, a fahéj zsírégető. A kenyeret próbáld meg szinte teljesen elhagyni (1 héten max 1-2 szeletet egyél). Reggelire piritos helyett csinálj zabkását, az is eltelít sokáig. Nasinak esetleg egyél puffasztott rizs szeletet, az is eltelít. Remélem tudtam segíteni😁

2021. jan. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanúgy voltam, mint te, csak én időközben rájöttem a stratégiára. Nálam a mozgás nagyon számít.


A megoldásra azután jöttem rá, hogy lett egy okosórám, igazából fitneszóra (Fitbit charge), de ez mindegy is, mert nem sportolási célból vettem. Viszont feltűnt, hogy bizonyos kalóriafelhasználás alatt semmiképp nem fogyok, mindegy, hogy mennyire keveset eszek. Tisztában vagyok azzal, hogy az óra durván túlbecsüli a kalóriafelhasználásomat, de ezt konzekvensen teszi, úgyhogy azóta figyelek arra, hogy ne menjek óra szerinti 3000 alá naponta, és így sikerült 3 hónap alatt 10 kilót fogynom. Ha mondjuk egy hétig csak 2500 kalóriát mozgok, akkor nem fogyok, hiába eszem kevesebbet.

2021. jan. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nő vagyok ugyan, de ugyanez a probléma, két labort csináltass meg feltétlenül: leptinszint és 3 pontos terheléses cukorvizsgálat. Nem mindenkinél a pajzsmirigy okozza a nem fogyás képességét, nálam pl leptinrezisztencia alakult ki.


A diéta, amit alkalmazok most, napi 3x étkezés, reggel magas fehérjebevitel, szénhidrát korlátozása egész nap, és sok mozgás (ahogy írja az 5-ös, nagyon sokat hozzátesz a fogyáshoz, hiába írják mindenhol, hogy elhanyagolható a hatása és csak az evés számít)

2021. jan. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Volt terheléses vércukor vizsgálat? Lehet inzulin rezisztens vagy.
2021. jan. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az orvost és további labor vizsgálatokat semmiképpen ne hagyd ki. Egy kezemen nem tudnám megszámolni, hogy engem hányszor röhögtek ki és küldtek el olyanokkal, hogy “nem köllene annyit zabálni” és hasonlók. Vagy pl. volt olyan orvos, aki azt tanácsolta, hogy ne egyek este 6 után... Sajnos az a tapasztalatom, hogy ezt nagyon sokan nem veszik komolyan vagy nem értenek hozzá. Külön tortúra volt mire egyáltalán eljutottam a laborba, nemhogy még ki is derüljön mi a gond (nekem amúgy pajzsmirigy, IR és D-vitamin).
2021. jan. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
6-os vagyok, a D vitamin említése miatt eszembe jutott még vmi, ami fontos a fogyás sikerességében: szelén, króm, magnézium, cink és omega 3 zsírsav. Ezeket is érdemes szedni a D vitamin mellett.
2021. jan. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Valoszinuleg nem vagy deficitbe. Szendoval meg ilyesmikkel nem a legjobb dietazni :D meg lehet keveset mozogsz. Edz napi 1 orat.
2021. jan. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!