Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem fogyok?

Miért nem fogyok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeptember óta 4 kiló lement úgy, hogy össze vissza ettem és csak heti 3x úsztam..aztán abból visszajött,0,5-1 kg. Mostmár legalább 1 hónapja figyelek hogy mit eszek, és ugyan úgy heti 3x úszok. Heti 1 kiló egészséges lenne, de egyszerűen egy deka nem megy le..1200 kalória körül eszek egy nap, és sok vizet iszok, a combomon a hasamon és a derekamon van felesleg. 170cm 60-61kg..Köszi a válaszokat

2021. jan. 21. 11:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
67%
Össze-vissza... figyelek... körül... Ezért nem fogysz. Tessék egy normális étrendet keresni, és pontosan betartani. Akkor majd fogysz.
2021. jan. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Az össze visszával fogytam..figyelek hogy mit eszek, azaz mérem, számolom, nem eszek össze vissza..körül az azt jelenti hogy nem minden nap pont 1200 hanem 1100-1200-1300 is lehet..
2021. jan. 21. 11:08
 3/16 anonim ***** válasza:
76%

1200 az nagyon kevés, ha mozogsz is mellette. Nem szoktál rosszul lenni?

Azt mondják, bizonyos bevitt kalóriamennyiség alatt a szervezeted elkezd éhezni és raktározásra, túlélésre törekszik. Ezért tudsz hízni, ha túl keveset eszel. Ennyi mozgás mellett ehetnél nyugodtan napi 1300-1500 kalóriát is.

Illetve azt is számításba kell venni, hogy ha intenzíven mozogsz, a zsír lemegy de helyette izom épül, amely nehezebb a zsírnál, így a mérleg nem mindig hiteles a fogyás terén. Mérd mérőszalaggal is magad.


Illetve nem tudom, 170 cm esetén mennyi az ideális testsúly, de szerintem a 60 kg már beleesik, kb. átlagosnak mondható. Ha nincs, vagy alig van rajtad súlyfelesleg, fogyni is nehezebb, lassabban megy le az a minimális zsír, ami van rajtad. Ilyen súllyal inkább egy egészséges, kiegyensúlyozott táplálkozási és mozgási rutint próbálj meg kialakítani, amely mellett nem megy a súlyos az ideális felé, jól érzed magad, nem vagy levert a túlzott önkínzástól. Ilyenkor már lassan mennek le a kilók, ha van minek, mert nincs sok.


Valószínűleg korábban azért fogytál gyorsabban, mert talán több felesleg volt, de könnyen meglehet, hogy kevesebb izom volt rajtad, vagy akkor még nem volt éhező üzemmódban a szervezeted. Ezt neked kell érezned, hogy mennyire vagy levert, érzed rosszul magad.

2021. jan. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
54%
A 11.21-es hülyeségeket ír, ne foglalkozz vele! Ha annyi a körül, hogy 1100-1300, akkor fogynod kell, és fogyni is fogsz. A heti 1 kiló nem egészséges, másfél, esetleg két kilót kellene leadni HAVONTA. Ez szerintem meg is lesz. Légy türelmes, ne hetente nézegesd a súlyod, ne hagyd, hogy az ingadozások megtévesszenek! (1-es vagyok)
2021. jan. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Upsz..naponta többször is nézegetem a súlyomat, akkor türelmes leszek..biztos nem lesz baj hogy feljebb viszem a kalóriamennyiséget?
2021. jan. 21. 11:35
 6/16 A kérdező kommentje:
2.nek pedig..néha rosszul vagyok, néha fázok és szédülök ez akkor nagy baj?Mérőszalaggal is mérem egy fél hete majd nézem a változást..
2021. jan. 21. 11:37
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg nincs rajtad felesleg. Formáld magad, fogyni már miből akarsz? Csontsovány akarsz lenni? Teljesen egészséges a testsúlyod. Ha úgy érzed, hogy lötyög a combod, stb, akkor tessék edzeni. Azért nem fogysz, mert nincs miből.
2021. jan. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

2-es vagyok. Igen, ha rosszul vagy, az baj.


Főleg, hogy a testtömeg indexed alapján normális a súlyod, sőt, ideálisan még több is lehetne: [link]


Ha elégedetlen vagy az alakoddal, formáld, a súlyodból nem feltétlen kell lefaragni. Ha úgy érzed, van egy kis felesleg mondjuk az oldaladon, akkor keress olyan mozgást, amely segít azt ledolgozni, vagy olvass utána, sokszor a táplálkozáson is múlik: nem azon, hogy mennyit, hanem azon, hogy mit eszel. Például nekem is van az oldalamon felesleg, mivel édes szájú vagyok, ha az ember sok cukrosat eszik, ez jellemző.


Szerintem jobb volna, ha igyekeznél olyan minőségi és változatos étrendet kialakítani, amely tartható és kényelmes számodra, és nem vagy rosszul, valamilyen rendszeres, mozgás, sport mellett. Az úszás egészséges, bár a jelenlegi vírusos időszakban lehet nem a legideálisabb.


Sajnos manapság mindenütt azt látjuk, hogy csak a nádszál és csak a tökéletes alak a jó, de azt már nem kötik az orrodra, hogy a modell hogy préselte ki magából a szuszt, tekerte ki a testét, húzta be mindenét, és fordult előnyös profilra, hogy olyan tökéletesnek tűnjön az alakja, majd photoshopolják ki a legkisebb egy csöppnyi súlyfeleslegre utaló apró részleteket is a képeken, hogy megfeleljen a mai ideáknak. Emellett sajnos könnyű nem reálisan látni a saját tested, és kövérnek érezni magad akkor is, ha amúgy teljesen normális az alkatod, súlyod.


Sajnos emiatt igen gyakori, hogy addig fajul az ehhez az irreális ideának való megfelelési kényszer, hogy sokan pszichésen belebetegednek. Súlyos esetekben már beszélhetünk anorexiáról vagy bulémiáról.


Az, hogy rosszul vagy, több mint valószínű, hogy a túl alacsony kalóriafogyasztás és az intenzív sport első jelei: megeszel 1200 kalóriát, ez talán még pont nem túl kevés, de lemozogsz ebből minimum 500at (az úszás eléggé intenzív sport), így marad a testednek 700, ami baromira kevés. 1700at égetsz el úgy, hogy csak otthon ülsz. Ez azt jelenti, hogy naponta 1000 kalóriával viszel be kevesebbet, amikor nem vagy kövér. Ilyenkor a szervezeted nélkülöz, éhezik, igyekszik a tápanyagot a létfontosságú szerveknek juttatni, amit lehet elraktározni a túlélés érdekében. Ezért vagy fáradt, kimerült, szédülsz: nem jut elég tápanyag mindehova. Ez egyébként pont olyan egészségtelen, ha nem még inkább az, mint amilyennek hangzik! Emiatt akár a menstruációd is kimaradhat, terméketlenné válhatsz: persze átmenetileg.


Azt javaslom, olvass utána, ha tudod, kérd ki szakember véleményét (diatetikus) és fokozatosan növeld a bevitt kalóriamennyiséget legalább 1500-ig, de talán tovább is. Igyekezz minél több fehérjét bevinni, az jó, ha sportolsz.


És vigyázz a túlzásokkal! A rosszullét intő jel.

2021. jan. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
#11.35 Nyugodtan viheted feljebb a kalóriát, ha kevésnek érzed az 1200-at, legfeljebb lassabb lesz a fogyás. De sokat nem is kell fogynod. Még ha vékony testalkatú vagy is, 54 kg alá ne menj! Ha testesebb az alkatod, akkor viszont egyáltalán nem kell fogynod. (1-es vagyok)
2021. jan. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszi! 55-ig akarok menni..tudnátok olyan mozgásformát mondani, ami legfőképp a combomról viheti le a felesleget?
2021. jan. 21. 13:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!