Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért stagnál a súlyom?...

Miért stagnál a súlyom? (94kg➡️80kg=⏸)

Figyelt kérdés

Leírom nagyvonalakban a fogyásom történetét.

Tavaly év elején döntöttem el, hogy változtatni szeretnék. 94kg voltam 22 éves lány létemre. Mások is megjegyezték, hogy jó húsban vagyok és én sem tetszettem magamnak.

Elhagytam a fehér kenyeret, teljesen.

Helyette barna kenyér. Van, hogy ez is ott szárad meg a szekrényben mert nem eszem. Pl anyu a csirkepörkölthöz is eszik kenyeret, én nem.

Durum tésztára váltottam, de max heti egyszer kétszer eszek tésztás kaját. Inkább kuszkusz vagy párolt zöldség amit összekeverek tasakos rizzsel, isteni így.

Édesszájú nem vagyok. Néha néha egy zacskó chips (rizs chipsre kattantam rá nagyon) becsúszik vagy jégkrém. Aminek nem tudok ellenállni az a Marlenka. Még az a jó, hogy drága különben mindig azt enném. Így csak egy hónapban egyszer veszek belőle. (tortát vagy a golyókat)

Plusz mellette ugye ment az itthoni torna. Hiit edzés, súlyzós edzés, ugrálókötél, trx, futópad. (ezen csak gyors séta volt mert nagy súllyal nem célszerű futni és nekem ráadásul mindkét térdem műtve van)

Jelenleg 80kg vagyok és kb 4 hónapja meg is ragadtam ennél a számnál.

Amit nem tudtam elhagyni mert nagyon szeretem azaz energiaital és kávé.. :(

Tudom, az energiaital rosszabb..

Plusz mostanában nem tornáztam, bevallom őszintén.

Helyette inkább leültem a laptop elè sorozatot nézni kávéval/energiaitallal vagy olvastam..

Ellustultam magyarán és demotivált lettem pedig basszus még 10kg le akarok dobni és mégsem teszek érte..

Hisz hiába eszek normálisan ha nem mozgok.

Ami még kicsit gond, hogy 3 műszakban dolgozok így összevissza eszek sajnos.

Ezen a héten délutános vagyok.

Fél 11-kor értem haza és bevágtam egy tányér rakott karfiolt és megittam mellé egy Hellt, most meg bűntudatom van mert k#rvára nem szabadna pont alvás előtt enni és a Hellt is holnapra akartam hagyni, de mégsem tudtam megállni.. főleg, hogy nagyon rámjött az éhség.

A melóba csak négy darab narancsot ettem. Fél egykor meg egy nagyobb darab rántott karfiolt és egy szelet rántott csirkemellet utána egy kávé.

Szerintetek is meg kéne emberelnem magam?

Vagy mi lehet a gond?

Természetesen látom mi a gond csak sajnos az akaraterőmön is csiszolni kéne, de nehéz..

Hátha valaki volt már hasonló helyzetben.

169-170cm vagyok kb. tehát nagyon kéne még az a -10kg.



2021. febr. 23. 23:49
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
50%

Csak mérleggel tudod pontosan,hogy mennyit viszel be.

Én nemrég kezdtem,de én kardiózok is mellette heti 5x50 percet.


Memutatom,miért kell pontosan grammra mérni.

Az én kalóriakeretem 1800 kcal.

Amit eszek egy nap:

reggeli: 2 tk kenyér,2 szelet vékony sonka,paprika,paradicsom,kávé

Ebéd: rizs,saláta,csirkemell

vagy hal,saláta,burgonya

vagy valamilyen leves

uzsonna: kávé, zöldségek,vagy pirítós

vacsorára már csak proteinjoghurt,mivel este tornázok.

- Ez soknak tűnik,viszont kalóriában kevés.

Tegnap úton voltam,így nem figyeltem mit eszek

Reggeli: még le tudtam mérni,így az rendben volt

Ebédre: éttermes kaja volt,próbáltam egészségeset választani,de így is 750 kcal volt

uzsonnára: Stendvicset ettem,automatából,mivel más nem volt a közelben,tele majonézzel 500kcal

Vacsorára: joghurt

Ez kb 2x annyi kcal,pedig alig ettem valamit,és megvallom őszintén,éhesen feküdtem le.

Ezért kell mérni,mert azthiszed keveset eszel,éhes is vagy,mégis egy halom kalóriát megettél,és fogalmad sincs róla.Tudom,furcsa,de én ha betartom a keretet,figyelem,mit eszek,jóllakottabb vagyok,mint szemét kajával.

Csak elkezdeni nehéz,hidd el,utána már csak ki kell tartani.

2021. márc. 13. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Többször zöldségköret húshoz. Rizst, tésztát, krumplit max heti 1x valamelyiket. Sok fehérje, és a zsírokat sem kell betegesen kerülni. Rántott dolgokat sokkal ritkábban fogyassz. Az energiaitalt én is imádom, ezért megértelek. Állj át cukormentesre. Először fura lehet, de meg fogod szokni az ízét, szerintem pl kifejezetten finomabb mint a cukros változatok. Azokat már nem tudom meginni. Túl édes.

Kitartást sajnos nem oltanak az emberbe, az belülről kell hogy jöjjön.

Ne akarj úgy járni mint én. Nekem annyira nem volt kitartásom hosszú évekig, nem volt erőm folytatni, nem volt igazi motivációm, és azt se tudtam hogy kellene jól csinálni. Mindig feladtam minden korábbi próbálkozásom a fogyásra, beteg lettem , és végül közelebb kerültem a 200 kilóhoz, mint a 100 kilóhoz.

2 éve döntöttem el, hogy ez így nem mehet tovább, mert ha nem teszek valami véglegeset, meg fogok halni. 83 kilót már ledobtam:) és sokkal jobb, könnyebb lett az életem. A külsőm sose érdekelt, de az egészségem, és az életminőségem romlása már adott elég motivációt.

Csak gondolj arra, hogy ha nem teszel ellene, most, amíg nincsen extrém sok felesleged, évek múlva sokkal rosszabb lesz, és nehezebb is, ha feladod. + Maga a fogyás is évekig tarthat majd egy nagyobb testsúlyról.

Nekem is jobb lett volna, ha előbb veszek magamon erőt.

Neked motivációra van szükséged főleg. Próbáld meg kitalálni, hogy mi lehet ez, ami kitartásra ösztönöz. :)

2021. márc. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
54%

Ha többet eszel, mint kéne, és kevesebbet mozogsz, mint kéne, akkor meg fog állni a fogyás. Ez ilyen egyszerű. Ha így folytatod tovább, akkor újra elkezdesz majd hízni, ebben 100% biztos lehetsz.

Figyelj oda, hogy miket eszel, mikor, és mennyit. Ha nem tudsz lemondani az energiaitalról, süteményről meg chipsről, akkor ne várj csodát. Amint a saját bőrödön is tapasztalod, a "néha-néha" egy kis marlenka meg rizschips, meg a "néha-néha" kimaradt a torna pont elég ahhoz, hogy ne fogyj egy dekát se.

Ha szeretnél jó irányba változni és eredményt elérni, akkor kotord össze az akaraterődet, állj le a zabálással és MOZOGJ. Mikor elmajszolnád a sütikét, előtte gondold át, hogy megéri e kettő és fél perc élvezetért eldobni a jövődet? Megéri egy darab süteményért dagadtnak maradni?

2021. márc. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

13. Nem havi 1 darab sütitől vagy 1 zacskó csipsztől lesz senki túlsúlyos.

Ha teljesen eltiltja magától azokat a dolgokat amiket szeret, előbb utóbb feladja az egészet, mert kínszenvedésnek fogja érezni, hogy egy életen át csak sóvárog, és nem ehet meg semmi cukrosat, vagy egy kis csipszet néha.

2021. márc. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!