Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tippek, ötletek, tanácsok...

Tippek, ötletek, tanácsok fogyáshoz? Mi a gondolatotok arról ahogy elterveztem, jó vagy rossz?

Figyelt kérdés

Jobb ha elmondom először hogy anorexiás voltam, majd bulimiás (még tart).

165/64/L


Hétfőtől kezdve Május 4ig körülbelül 5-6 kilót szeretnék leadni, tényleg mindent beleteszek, de szeretnék tőletek segítséget kérni hogy szerintetek mit egyek ehhez, mennyi kaloria lehet a max, mennyi a minimum, de a legjobb lenne ha valami jó itthon edzést tudtátok tanácsolni akár youtuberól is. És hogy a citrom, a zöld tea, az almaecet, a gyömbértea tényleg segítene-e.

Ahogy elterveztem a mozgás rutinom:

Reggelente ébredés után fél-egy órával egy óra lazább kardio, utána 3 video vékonyabb lábra ez 35 perc összesen (april han, lilly sabri és a másik lány nevét nem tudom már).

Minden ebéd után másfél órával vagy vacsora után kb 2 órával ha valami közbe jönne ebéd után POPSUGAR Fitness egy órás videója (ami alatt állítólag 600 kaloriát lehet égetni de nem is ez a fontos ), 15 perc kardio&has edzés - Hanna Milly, és Pamela Reif 10 perces has edzése. Emellett 1000 kaloriát vinnék be.



2021. ápr. 1. 22:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
1000 kalória mellett napi 3 órát akarsz mozogni? Elég lehetetlennek tűnik, és felesleges is ennyit. Meg pihenőnap is van a világon. Ilyen kevés kalóriával pikk-pakk falásrohamod lesz. Evészavarosként inkább abba tegyél bele mindent, hogy meggyógyulj, ne lökd magad még mélyebbre ilyen butaságokkal. Nyugodtan ehetnél többet és mozoghatnál kevesebbet, akkor is fogynál.
2021. ápr. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen felesleges ennyi edzést kitűzni magad elé. Egyrészt kalóriamegvonással szinte biztos, hogy nem fogod bírni (senki nem bírná), másrészt ez már eléggé a túledzés kategóriába esik, ami inkább kontraproduktív. Heti 3, max 4 db egy órás edzés, plusz 1, esetleg két cardio bőven elég. De abból sem kell egy óra monoton mozgás, inkább próbálj meg valami rövidebb, magasabb intenzitású carido edzést. Arra keress rá, hogy HIT (High Intensity Training), azzal töredék idő alatt sokkal több haladást fogsz elérni.


Mindazonáltal javasom fogadd meg az első hozzászóló tanácsát is. Előbb koncentrálj az evészavar megoldására mielőtt célokat tűznél ki magad elé. Amikor pedig célokat fogalmazol meg, próbálj meg reálisakat kitűzni. Az irreállis célkitűzések csak csalódáshoz és további evészavarokhoz vezetnek.


Az 1000 kalóriát például én vészesen kevésnek érzem. Ha mozogsz, akkor a napi energiaigényed megemelkedik, olyan 2200-2400 körülire ha a fentieket tartod. E mellé 1500-1600 alá én a te helyedben semmiképp nem mennék. Plusz mindenképp tarts pihenőnapokat is, különben hamar kiégsz, és annak sem lesz jó vége. Még 1800 kalóriával is 4-500 kalória deficitben leszel naponta. 1 kg zsír elbontása 7000 kalória összdeficitet jelent. Az azt jelenti, hogy kb 10-14 nap alatt leadsz stabilan 1 kilót, amit ilyen tempójú fogyással sokkal nagyobb eséllyel tudsz majd megtartani, mintha hirtelen, egy drasztikus módszerrel dobnád le magadról. Ez nem csak a fizikai, de a mentális egészségednek is sokkal kedvezőbb, mint a fenti célkitűzéseid.

2021. ápr. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
56%
64 kgból nem kell fogynod
2021. ápr. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom mennyire számít de fogamzásgátlót szedek 5 hónapja és még kb nyárig kell szedjem
2021. ápr. 2. 08:55
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A terved eléggé anorexiás típusú, nem kellene belekezdened, mert villámgyorsan visszaesel.
2021. ápr. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Tehát még mindig evészavaraid vannak és kitűztél magad elé egy tarthatatlan diétát. Szerintem nem kéne még jobban sokkolnod a szervezetedet. Egyél egészségesen amennyi jól esik és mozogj annyit, amennyi jól esik. Elsősorban az egészségedre kéne most koncentrálni, nem a fogyásra.
2021. ápr. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
79%

Emberek, ti normálisak vagytok?

64 kg a nő, anorexiára, bulimiàra hajlamos.. Teljesen jó a súlya, de ti arra biztatjátok hogy hogy fogyjon...

2021. ápr. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem vagyok nő, kisebb vagyok csak nem írom ki a korom mert letiltanak.
2021. ápr. 2. 10:04
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Tehát egy fejlődésben levő gyerek vagy. És így akarod magad éheztetni, kimerültségig edzeni amellett, hogy evészavarod van. Ez aztán csodás ötlet és egyenes út a szervezeted teljes tönkretételéhez. Kérj segítséget, szólj a szüleidnek vagy az iskolaorvosnak, akárkinek, akiben megbízol.
2021. ápr. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha 18 alatt vagy akkor pedig végképp nem kellene ezt csinálnod, ennyi mozgás mellett nap végére kB 0-200 kcal között fog mozogni a bevitt energiamennyiséged.

Voltál anorexiás, szeretnél visszaesni, mert ha nem akkor el se kezdjed ezt.


Ennyi energia bevitel mellett hiába edzel, csak negatív hatása lesz, sérülés, izomvesztés stb.


A deficit a napi igényedhez képest MAXIMUM 600kcal lehet.a sportot is belekalkulálva. KB 2000kcal kell a súlyod tartásáoz, minimum 1400kcal amit enned kell MINIMUM HA nem sportolsz. Ha ehhez még hozzájönn - 600kcal a sportolásból akkor az a minimum egyből 2000lesz.


Koplalással se jó alakod nem lesz se szép nem leszel, mellé még a tested is tropára vágod, de gondolom ezt már tapasztaltad.


Én megkeresnék egy pszichológust a helyedben, mert láthatóan még mindig testkép és étkezési zavarod van.

2021. ápr. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!