Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek jó ebéd fogyókúra...

Szerintetek jó ebéd fogyókúra alatt a csirkemell-rizs?

Figyelt kérdés

sziasztok, az lenne a kérdésem hogy én úgymond a diétám fő étkezésébe beiktatnék egy menüt amit több napon megismételnék, úgymond megcsinálnék egyszerre több adagnyit.

csirkemell kevés olíva olajon megpirítva kevés gyros fűszerrel, és mellé főzök basmati rizst,és rakok mellé kevés párolt brokkolit.

szerintetek ez így jó?

jó köret? iktassak be inkább mást mellè? köles vagy ilyesmit?

vacsira párolt halt vagy sült hal és csakis párolt zöldség mellé.


25férfi 165cm és 70kg vagyok.

időszakos bőjtölök és egy nap 2szer étkezek.



2021. ápr. 4. 13:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
7%
Szerintem jó
2021. ápr. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
40%
Igen, tipikus fogyókúrás kaja. Én special nagyon szeretem.
2021. ápr. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
57%
Jó. Lényeg, hogy mindig legyen hozzá zöldség is. Párolt zöldség vagy friss saláta.
2021. ápr. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
rendben köszi a válaszokat :)
2021. ápr. 4. 15:12
 5/13 anonim ***** válasza:
17%

Nem. Nem jo.

Fott krumplit egyel es valtozatosan mindenbol!

Felejtsuk el a rizs+csirkemell kombo hulyeseget.


A rizsben 2x annyi a kaloria es a CH mint a fott krumpliban! Raadasul a krumpli jobban eltelit, felszivodasilag pedig mindketto kozepesen-magas.

Ergo osszegezve dietaban inkabb a fott vagy sutoben sult krumpli ajanlott es a rizs csak modjaval.

Megjobb a kuszkusz vagy bulgur.

De egyebkent barmit ehetsz ami belefer a kcal keretedbe.

2021. ápr. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem jó, de a rizs helyett nyugodtan kipróbálhatod a bulgurt, kuszkuszt, quinoát is. :)
2021. ápr. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Jó ez, csak meg ne und. Legyen hozzá zöldség is, de te is írtad a brokkolit. És valóban érdemes variálni, amire szintén írtak ötleteket. A csirkemellhez próbáld ki a sütőzacskót, az olajat egészen ki is hagyhatod és nagyon finom szaftos lesz benne a hús.
2021. ápr. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
57%
Változásan egyél, ne csak rizst vagy csak krumplit, hanem minél több féle köretet, amiket fentebb is említettek. A köret fele legyen szénhidrátos, a másik fele zöldség.
2021. ápr. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

krumplit nem eszem meg főve, akkor inkább nem eszek köretet, a bulgur az jó azt már ettem,

vegyesen nem csinálom ,

vagy eszek ebédre ch s köretet és akkor vacsira eszek csak zöldség köretet,

a rizsből a basmati rizst eszem, nemtudom hogy jobb e mint a többi de ezt eszi az egyik kedvenc videósom és nincs nekem sok különbség a rizsek között,

a bulgurt kis zöldséggel megkeverve eltudom képzelni, bár a rizzsel is meglehet ezt csinálni ugyanúgy,

ezen majd agyalok még,


a változatos étkezéssel az a baj hogy nincs sok időm,sokat dolgozok, és ilyenkor egyik napom rászánom hogy megfőzöm a dolgokat és elrakom ételesbe,

és nem is vagyok annyira kreatív diétás étel téren,

nekem ez a házi gyros rizs vagy zöldség körettel ilyen úgymond diétás "főétkezésnek" megfelel,


ha unnám akkor majd váltok persze,


de ugyanúgy vacsira nem ezt eszem,

vacsira mindenképp csak zöldség köret és mellé sült hal, vagy marha steak, de semmi egyéb,


#7-es válaszoló- az a baj hogy nemjó a tűzhelyemnek a sütő része szóval sajnos marad a serpenyős verzió :)

de úgy szoktam hogy kb 1kg csirkemellet összekockázok és egy nagy tálba rakom, és ezt az egészet max 1evőkanálnyi olíva olajjal jól összekeverem, és úgy rá a fűszer, és már a serpenyőbe nem hayználok olajat, szóval így nagyjából sok húst kevés olajjal készítek el.

2021. ápr. 4. 18:54
 10/13 anonim ***** válasza:
#9, ha egy evőkanál olajat teszel egy kiló csirkemellre, az sokat nem oszt, nem szoroz. A sütőzacskós megoldás szerintem finom nagyon, ezért ajánlgatom fűnek-fának :-) Az csak bónusz, hogy zsír se kell hozzá pluszban. De hát ha nincs sütő, akkor ez van, marad a serpenyő.
2021. ápr. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!