Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan lehet leküzdeni a...

Hogyan lehet leküzdeni a cukorfüggőséget?

Figyelt kérdés

Életmódot szeretnék váltani, amibe beletartozik, hogy részben szeretnék fogyni is legalább 15 kg - ot, másrészt szeretném teljesen elhagyni a cukrot az életemből ( kivéve a természetes cukrok, pl. gyümölcsökben).

De hiába mondok le a csokiról, eddig a rekord a két hét volt, amit kibírtam nélküle. Gyakorlatilag mint ha drogos lennék, muszáj mindennap ennem csokit, vagy sütit, és ami a leggázabb az egészben, hogy minél többet eszek, annál több kell. A múltkor már eljutottam odáig, hogy megvettem az Aldiban két doboz fél kilós tiramisut, mindkettőt megettem, majd még visszamentem később és vettem más édességet is. Egy ördögi kör.

A másik kérdésem, hogy hogyan lehet összeállítani egy viszonylag normális betartható étrendet, ami egészséges, fogyaszt, nem éhezik az ember mellette ( mert én nagyon rosszul bírom az éhséget) pl. hiába eszek meg egy csomó zöldséget, vagy salátát, utána csak fáj a gyomrom, és nagyon hamar éhes leszek. Ötleteket, tanácsokat, építő kritikát szívesen fogadok.



2021. ápr. 28. 14:17
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
67%

Neked a femina a tudományos forrás??

Továbbra is tartom hogyha le akar számolni a cukor függőséggel a kedves kérdezől ne kezdjen el csoki helyett "kétpofára" gyümölcsöt enni.

A gyümölcsök amik erre jók a málna eper áfonya mandarin narancs gapefruit

Magas cukortartalmuak a banán a dinnye a szőlő a barack. Ezeket most jobb ha kicsit kerülöd vagy max 1× 2x eszel ilyet. Plusz amire még tudsz figyelni hogy ha turmixot szeretnél ne a boltban vedd mert pl gyümölcs levekben joghurtokban péksüteményekben is vannak rejtett cukrok amik csak ízfokozásként szolgálnak de nagyon alattomos módon emelik a sovargast. Sok sikert!

2021. ápr. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
58%

Femina, jézusom :D

Igen, van kalóriadúsabb meg cukrosabb gyümölcs, de azoktól sem fogsz hízni, csak ha kalóriapluszba kerülsz. Olyan is lehet, akinek betegség miatt korlátozni kell a gyümölcsöt, oké. De egészséges embereknek nem kéne démonizálni a pl. banánt, mert úristen, van benne 27 gramm gyümölcscukor. Szerintem se kéne csoki helyett/mellett bevágni napi egy fürt banánt, de nem kell így rettegni ezektől. A cukorfüggőségre egy kis akaraterő és fokozatosság a megoldás.

2021. ápr. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:
66%

Ne menj éhesen bevásárolni, ne tarts otthon csokit (tudom, nagy megfejtés...), mentolos rágó, vagy nekem pl a kávé segít, utána nem kívánok édességet. Nekem személy szerint az válik be, ha semennyit nem eszem, a "csak 1 kocka" módszer embertelen :D


sajnos az emberiség így van huzalozva. Mivel a kőkorszakban ritkán talaltak őseink magas kalóriatartalmú gyümölcsöt, rá kellett ugrani, mielőtt lelegeli egy csapat pávián

2021. ápr. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
0%
11 ugyan ezt mondom akkor milrt vitatkozol?? (4-es vagyok)
2021. ápr. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
43%
Nem számít, hogy van benne x g cukor. A kalória többlet hízlal, nem a cukor. Hiába a cukortartalom, a büdös életben nem tudsz annyi gyümölcsöt megenni, hogy amiatt elhízz. Nincs ilyen dokumentált eset a Földön. Ha banán mellett hízol, akkor nem a banánban kell keresni a hibát, hanem az étrend többi részében. A természetes cukor a sok rost és ásványi anyag mellett amúgy sem említhető egy lapon a feldolgozott ételekben található hozááadott cukorral. A femina meg tényleg komolytalan.
2021. ápr. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
21%

Éljen a csoki és a szaloncukor! :)

Kb 40 éve "fogyózom", tudok ezt azt a az édesség utáni sóvárgásról, nem múlik el véglegesen soha.

Nagyon sok vékony nő inkább megeszi a csokikáját, az édes kv-ját, a fagyit, a gumicukrot, de mást nem, így tartják a formát.

2021. ápr. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
42%
Neked nem múlt el soha, van akinek igen, pl nekem. Meg még sok mindenkinek.
2021. ápr. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
15%
Aki leoffolt miért tette? Mert leírtam, hogy nekem a cukorfüggőségemen a fehérje segített? Komolyan itt a sok okoskodás az mivel jobb? Vagy akik leoffoltak nem sikerült nekik semmilyen diéta és akinek sikerült nyilván rossz?
2021. ápr. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
57%

Nekem a következők segítettek, ha rámjött a nagy sóvárgás:

1. Baromi nagy akarattal vártam 15-20 percet (kb. egy napnak tűnt), és nagyon sokszor tényleg elmúlt

2. Valahogy rávettem magam, hogy azonnal mozogjak valamit (futás, séta, jóga stb.), ez mindig elmulasztotta

3. Nemes egyszerűséggel elvonultam aludni (akkor is, ha délután 3 volt, de épp megtehettem, szundítottam egy órát), utána már ok volt

4. Toltam magamba a c-vitamint meg a magnéziumot

2021. ápr. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
0%
Olyan módon hízlalhat hogy a cukor és a só megköti a vizet a szervezetben levizesedsz. Emiatt van az ha valaki elhagyja ezeket rohamosan fogy mert tud távozni a feleslegesen felgyülemlett víz az izmokból és a zsírból
2021. ápr. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!