Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit rontok el vagy mit tehetné...

Gina0905 kérdése:

Mit rontok el vagy mit tehetnék még?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Esetleg valaki tudna segíteni abba, hogy miért nem fogyok olyan ütemben, mint ahogy a körülöttem lévők. Diétát tartok 1400 kalóriánál igyekszem nem többet enni. Minimális zsír és szénhidrát eszek. Hetente 3-szor járok el futni általában 2-5 km közötti távokat plusz heti 3-szor edzek itthon (kardió). Mindennap 1-2 órát sétálok. 7 hónap alatt 12 kg-t fogytam. 28 éves vagyok 96 volt az induló súlyom 170 cm-vel, és 1 éve született gyerekem. Súlyzós edzéseket nem csinálhátok egy sérülés miatt, ami még mindig gyógyul. Körülöttem ennyi idő alatt 20-30 kg-t is fogytak. Már lassan csak sírni tudok ezen, mert tényleg mindent megteszek és látványosan fogytam, de ennyi idő alatt azt hittem legalább egy magasságomhoz képest normális BMI tartományt elérek. Szeretnék még egy babát és addig szerettem volna lefogyni, de így 2-3 év alatt se tudom azt a 20-25 kg felesleget leadni és megint csak elbáonásodás és depresszió lesz ebből.

2021. ápr. 29. 01:06
1 2
 1/15 anonim válasza:
29%

Szerintem a kalória számolás nem oké. Mármint nem hiszem, hogy az számít. Fontos, hogy mit eszel, de írtad, hogy arra is figyelsz szóval ha az étkezés rendben van, betegséged nincs, akkor a mozgással lesz a baj. Kevés.

Többet kell futni, akár biciklizni és intenzívebben. Szakadjon rólad a víz. Apropó vizen kívül más folyadékot ne igyál. Szerintem, ha tényleg akarod menni fog, ne add fel. Tarts ki!

2021. ápr. 29. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
84%

Hmm. Több minden eszembe jutott válaszként,de ez egy elég összetett dolog. Ami elsőre eszembe jut az az,hogy a szervezeted átváltott raktározó üzemmódba a kevés kalória,zsír és szénhidrátbevitel miatt. Igazából azt nem tudtuk meg,hogy a táplálkozásod pontosan milyen ételeket,italokat takar,illetve,hogy van-e hormonális,vagy bármilyen rendellenesség a szervezetedben. Lehet,hogy pl.pajzsmirigy alulműködésed van,csak nem tudsz róla.

Lehet,hogy a bélflórád nincs jó állapotban,ezért nem olyan a felszívódás,amilyennek lennie kéne. Nem tudjuk,hogy mennyi rostot fogyasztasz, mennyi folyadékot iszol,szedsz-e jó minőségű táplálékkiegészítőket(nem fehérjére meg Actimel-féle vitaminokra gondolok) Igazából amiket leírtál,azok nem túl beszédes információk,mert az emberi test ennél sokkal komplexebb. Az,hogy más többet fogyott ennyi idő alatt,az a te szempontodból nem irányadó,mert az emberi test nem csak fekete vagy fehér,(hopp,a szép magyar nyelv:),senki nem fogja tudni neked ennyi információból megmondani az igazságot. A te tested,és neked kell érezned azt,ha valami nem stimmel a működésével és abba az irányba elindulni,ami a te tapasztalásod alapján történik. Az,hogy nem fogysz,az már egy tünete valami(k)nek. Normális esetben,ha kiegyensúlyozott,változatos diétát követsz,ilyen aktivitás mellett,akkor már rég le legyél tudatos,figyeld tudatosabban a testedet! Nem beszélve arról,hogy 1 éve szültél, a szoptatásról és az egész terhességgel járó folyamatokról nem is beszélve,amik a testedben lezajlottak.

"miért nem fogyok olyan ütemben, mint ahogy a körülöttem lévők"

A körülötted élő kik? ? A párod? Vagy Erzsi néni,akin van 60 kg felesleg,nem mellesleg cukorbeteg,és szigorú,orvos által előírt diétát követ? Vagy Timike a szoliból,aki 22 éves és még soha nem szült,világéletében normál testalkatú volt,de egy rossz párkapcsolatban felszedett 20 kilót,és pár hónap alatt leadta,de közben hánytatta is magát, amit nyilván nem kötött az orrodra?! Vagy az nő,akit mindig látsz a facebookon,mert ismerősöd,de azt sem tudod kicsoda,csak azzal szembesülsz,ha látod egy-egy feltöltött,új képén,hogy egyre vékonyabb,karcsúbb? Vagy a barátnődre,aki szintén szült a múltban és még is visszanyerte a korábbi formáját,pedig ő még csak nem is volt ennyire szigorú magával? Kikre gondolsz?


"Diétát tartok 1400 kalóriánál igyekszem nem többet enni"

- Milyen diétát? Miket eszel? Ezt nem írtad le. Mennyire tudod betartani? Az,hogy igyekszel,az azt jelenti,hogy mondjuk 7 napból 5-öt vagy 6-ot betartasz,nem csábulsz el,de 1-2 napot pedig végigeszel,mert nem bírod ki, elgyengülsz,majd folytatod elölről? 2 kg-ot lefogysz,és 1-et vissza? Vagy 2 napot végigcsinálsz egészségesen,és 3.nap pedig eszel egy big mac menüt, és aznap már semmi mást,mert úgy vagy vele,hogy ez belefér az 1400 kalóriás napi keretbe?


"Minimális zsír és szénhidrát eszek."

Mennyi az a minimális?

2021. ápr. 29. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:

* rég le kellett volna adnod azt a felesleget


* Nem Actimel,hanem valami tv-ben agyonreklamozott vitamin,aminek nem jut eszembe a neve. De amugy a Danone Actimel meg activia is egy parasztvakítás,just sayin'

2021. ápr. 29. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
Előző vagyok: Igazából lehetne folytatni a sort,tudnék még írni bőven neked,de ha kobkrétabban leírod az életmódodat,akkor könnyebb jó tanácsot adni!
2021. ápr. 29. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
72%
Pontosan miket eszel? Az elég érdekes, ha a zsír és a szénhidrát is alacsony. Akkor a fehérje 70 %? Mert az rengeteg és egy szörnyű étrend lenne.
2021. ápr. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Többnyire igyekszek betartani az 1400 kalóriát az azt jelenti hogy valamelyik nap 1357 utána meg 1462 kalória amit bevittem. Tegnapi étrenden például fél saláta 2 retek 3 paradicsom 60 gramm camambert sajt, következő étkezés egy adag gyümölcsös zabkása, utána feherjepor volt mert mentem futni utána pedig fél uborka egy evőkanál tejföl 30 gramm camambert sajt 30 gramm trappista egy tv paprika és 3 darab répa. Nem konkrét emberre gondolok ,aki jobban fogy hanem ismeretségi körben aki belevágott 4-5 ember volt aki szült volt aki nem csak nagyon furcsa nekem, hogy én havi 2 kg-nál többet bárhogy igyekszek nem tudok leadni. Már nem szoptatok 4 hónapja a sérülésem miatt 1 hónapig olyan gyógyszert kellett szednem, ami miatt nem lehetett szoptatni. Ha mozgok ömlik rólam a víz pl 5 km-et futottam óra nézi a pulzusomat 31 perc alatt futottam le 5 km-ert ebből 22 percen keresztül 180 volt a pulzusom előtte lévő futó időbe 120 nyugalmi helyzetben 60-70 között mozog. Régen hivatásos sportoló voltam nem kellett figyelnem a súlyra nem is számított. Volt amikor tiszta izom voltam 70 kg-val és volt amikor kemény diéta mellett 49 persze azóta eltelt 7-8 év és eltunyuktam állóképességet se volt amikor elkezdtem ezt az egészet 7 hónapja. A testem átalakult, mert 2 méretét csökkent a ruhaméretem, de akkor se normális, hogy ilyen magasságot ennyit mutat a mérleg.
2021. ápr. 29. 10:31
 7/15 A kérdező kommentje:
Ja meg lemaradt meg a a tegnapic étkezesről 300gramm csiperke gomba 10 gramm vajon átforgatva.
2021. ápr. 29. 10:34
 8/15 A kérdező kommentje:
Pajzsmirigy ember fél éve nézték tökéletes volt. Hormon haaztartasom nem nézték, én is gondoltam rá, de őszintén megbegyszer se voltam ennyire kiegyensúlyozott anmenzeszem.pontos lett nincsenek sok év óta hangulat ingadozasaim, amióta mozgok és diétázok így nem gondoltam, hogy most lehetne vele gond.
2021. ápr. 29. 10:41
 9/15 anonim ***** válasza:
Ugyan nem írtál mindenhova mennyiségeket, de gyorsan lecsekkoltam ezeket cronometerben és még 1200 kalória sem jött ki. Ez éhezés, valószínűleg többet kellene enned. Ezen belül viszont kb 40 % a zsír fogyasztásod, az eléggé sok. A minimális az olyan 10 % körül van. Fehérje port miért eszel? Mi köze van a futáshoz?
2021. ápr. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
2 tejes kávét ittam még. Futás után evési rohamaim voltak és arra ajánlottak feherje port és azóta nincs is. Nem gondoltam, hogy ilyen sok zsírt eszek mert én úgy éltem meg, hogy nagyon sok zöldséget eszek és egésznapos levetítve nem tűnt olyan soknak nekem. Kalóriabázis szoktam beírogatni, amiket eszek és ott az ajánlott megadott mennyiség alatt maradtam bőven, ezért gondoltam, hogy nem eszek abból sokat.
2021. ápr. 29. 11:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!