Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit rontok el vagy mit tehetné...

Gina0905 kérdése:

Mit rontok el vagy mit tehetnék még?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Esetleg valaki tudna segíteni abba, hogy miért nem fogyok olyan ütemben, mint ahogy a körülöttem lévők. Diétát tartok 1400 kalóriánál igyekszem nem többet enni. Minimális zsír és szénhidrát eszek. Hetente 3-szor járok el futni általában 2-5 km közötti távokat plusz heti 3-szor edzek itthon (kardió). Mindennap 1-2 órát sétálok. 7 hónap alatt 12 kg-t fogytam. 28 éves vagyok 96 volt az induló súlyom 170 cm-vel, és 1 éve született gyerekem. Súlyzós edzéseket nem csinálhátok egy sérülés miatt, ami még mindig gyógyul. Körülöttem ennyi idő alatt 20-30 kg-t is fogytak. Már lassan csak sírni tudok ezen, mert tényleg mindent megteszek és látványosan fogytam, de ennyi idő alatt azt hittem legalább egy magasságomhoz képest normális BMI tartományt elérek. Szeretnék még egy babát és addig szerettem volna lefogyni, de így 2-3 év alatt se tudom azt a 20-25 kg felesleget leadni és megint csak elbáonásodás és depresszió lesz ebből.

2021. ápr. 29. 01:06
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
54%
Annak a sok zöldségnek alig van kalória tartalma, ellentétben a sajttal. Már ránézésre a vaj és a sok sajt miatt tudtam, hogy sok lesz a zsír. Futás után nyugodtan egyél normális kaját. Fehérjeporral csak üres fehérjét viszel be, a te esetetedben semmi értelme nincs. Tehát dobd ki a fehérje port, csökkentsd a zsírt és növeld a kalóriát. Mehet mellé több gyümölcs, hüvelyes, esetleg sovány hús.
2021. ápr. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Mindenképpen átalakítom az étkezések, ezek alapján. A fehérje por úgyis fogyóban volt legalább nem kell venni. Ma ebédre tenger gyümölcseit választottam kukoricával és basmati rizzsel. Szerinted mennyi kalória lenne az ideális. Az alapra a mérlegen és a kalkulátorok is 1674 kalóriát ír.
2021. ápr. 29. 11:53
 13/15 anonim ***** válasza:
Nem vagyok híve a számolgatásnak, sem a kalkulátorok ajánlásainak, mert ez emberenként nagyon eltérő. Az a tapasztalatom, hogy a többségnek elég, ha a feldolgozott élelmiszereket, a cukrot, fehér lisztet, olajat kizárja a zsírt pedig 10-15 % körül minimalizálja. Lényeg, hogy sok zöldség és gyümölcs legyen, mellé hüvelyes, tk gabona, kevés hús. A kevés zsírt olajos magvakból ajánlom bevinni, mogyoró, lenmag, chia mag.
2021. ápr. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

"utána feherjepor volt mert mentem futni "


ez a két dolog egyáltalán nem függ össze. futás előtt semmi szükséged plusz fehérjére

2021. ápr. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
14. vagyok, bocs, most látom, hogy erre már figyelmeztettek. de azért a teljes fehérje-bevitelt nyugodtan emeld (nem porral)
2021. ápr. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!