Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek jó hatással van...

Szerintetek jó hatással van ha egy 12-14 éves gyerek fogyókurázik, de csak pár kiló felesleg van rajta?

Figyelt kérdés

2021. máj. 13. 12:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
65%
nem
2021. máj. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Metionin ***** válasza:
65%
Nem, a fogyókúra alapvetően nem gyereknek való. Még a túlsúlyos gyerekeknél is óvatosan kell csinálni, meg persze az lenne a legjobb ha a szülő nem hagyná elhízni. Pár kiló simán lemegy egy kis sporttól vagy később a növekedés is kiegyenlítheti.
2021. máj. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem olyan korban jobb, ha szimplán egészségesebben próbál táplalkozni a gyerek. Mármint, pl. ha eddig sok volt a cukros üdítő, csoki, akkor mostantól kevesebbet próbál belőlük fogyasztani. Az ilyenek elhagyása is sokat számít. Meg esetleg több mozgás. Viszont az ilyen drasztikus fogyókúrák, meg kalóriaszámolgatás szerintem ilyen korban nem szükséges, pláne ha csak pár kiló fölösleg van rajta.
2021. máj. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
85%
Redukálja az édességeket és mozogjon kicsit többet, ennyi neki bőven elég. Ebben kellene segíteni őt és nem ellene dolgozni (pl. gyerekkoromban a szüleim/mamám állandóan csokival és sütikkel tömtek, ezért túlsúlyos voltam - nagyon nem jó út ez a jövőre nézve sem, mert függőség lesz belőle).
2021. máj. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Kifejezett fogyókúra nem tesz jót, ha elkezd mozogni és egészségesebben enni, az viszont szerintem teljesen oké.
2021. máj. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha eszik rendesen, a fogyókúra az egészségesebb étkezési, kevesebb cukrot, csokit jelent, több vizet, több sportolást, akkor igen, jó.
2021. máj. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
51%
nem fogyókúrázni kell ennyi idősen,hanem játszani,mozogni a szabadban. Mi régen bicikliztünk,gördeszkáztunk,fociztunk,kosaraztunk.
2021. máj. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
79%

14 év alatti gyerekeknél nem szabad a testsúlyt csökkenteni, hanem arra kell törekedni, hogy a gyerek TARTSA a súlyát, miközben a magassága nő. Így kell a gyerek egészséges testsúlyát kialakítani, HACSAK nem extrém elhízásról van szó, pl. ha valaki már 10-12 évesen mondjuk 80 kg. Ilyenkor viszont orvosi felügyeletre van szükség az egész folyamat alatt.

Amúgy egészséges táplálkozás, felesleges kalóriák, túlzottan feldolgozott ételek kiküszöbölése, és fokozatosan bevezetett, kezdetben mérsékelt testmozgás, olyan, amit a gyerek szeret, és szívesen csinál.

Ebben az egészben a szülők hozzáállása, személyes példája a legfontosabb, ők etették a gyereket azzal, amitől elhízott... és ők engedték meg, hogy minden idejét különböző képernyők előtt töltse.

2021. máj. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem
2021. máj. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Az én lányom 13 éves, 167 cm és 59-60 kg, utálja magát bármit mondunk neki, már teljesen depressziós, mit tehetnék?
2021. máj. 13. 16:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!