Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Elsősorban olyanok tapasztalat...

Elsősorban olyanok tapasztalatára lennék kíváncsi akik átéltek hasonlót. Fogyás- túlevés-hízás. Táplálkozási zavarom van?

Figyelt kérdés

Leírom mi történt például most velem:

Diétáztan egy hónapot, mozogtam rendszeresen, formásodtam is szépen. A hónap végére már olyan szinten éreztem hogy kimerült vagyok, hogy este nem tudtam jól aludni az éhségtől, napközben ugyan megcsináltam az edzést de csak vonszoltam magam, az órát pedig állandóan figyeltem, mikor ehetek már, mikor lesz ebéd/Vacsora idő.

Tegnap este meg ma pedig rendesen bezabáltam( de úgy hogy 2 kakaós csiga, müzli, fehérjés süti, eper reggelire Pl) végre jól aludtam, úgy éreztem ez hiányzott a testemnek... De így pedig sose fogok lefogyni..

Valamivel vagy fejben van a baj vagy a diétámban.. De már ezt játszom vagy egy éve magammal, pedig nincs sok feleslegem, de attól a plusz 5kilótól sehogy se tudok szabadulni:(

Még annyi hogy nem koplalok, 1700-1800kcalt eszek, ami bőven az alapanyagcserém felett van, szóval emiatt se értem. Pedig van kitartásod és akaraterőm, de egy ilyen beevésnél minden elveszik..



2021. jún. 2. 07:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehetséges, hogy neked maga az evés hiányzik. Ezáltal olyan dolgokat kéne találnod, aminek nagyon alacsony a kalória tartalma ezáltal sokat és sokszor ehetsz belőle.

Illetve az is elképzelhető (velem így volt) hogy kialakult nálad egyfajta függőség a rossz típusú ételekkel, ezt pedig csak az idő és kitartás győzheti le.

Nem azért aludtál jól, mert a szervezetednek ennyi és ezekre az ételekre volt szüksége, hanem mert megnyugodtál, hogy végre hozzájutottál az "adagodhoz"

Ez esetben az egyetlen megoldás, hogy elviseled a rossz és nehéz időszakot, és várod, hogy elmúljon. Nálam ez 3-4 hónap volt. De ezt nem úgy kell elképzelni, hogy egyik nap még nehéz, aztán már nem az. Hanem 3-4 hónap után voltam újra 100%os a hétköznapokban, de továbbra is nehéz volt ellenállni bizonyos ételeknek. Gyengébb napokon a mai napig nehéz. Ahogy mondani szokták: a függő függő marad.

2021. jún. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Lehet igazad van és mentálisan könnyebbültem meg, azért aludtam jobban. Nem mondanám magam cukorfüggőnek, teljesen kiiktattam az életemből már egy ideje..azon is gondolkodtam hogy lehet ez is rossz taktika. Mert semmi kilengést nem engedek meg magamnak, ha viszont már nem bírom tovább, és eszek egy egészségtelenebb dolgot, akkor jön utánna ez a falásos csalónak:(
2021. jún. 2. 09:38
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Olyan mintha én írtam volna..

Én is ugyanezzel küzdök, csak nekem sajna 30 kg feleslegem van :')

Egy ideig tartom én is a diétát, de pl ha anyáék haza hoznak valami olyat amit szeretek, kerülgetem egy darabig, és imádkozok hogy valaki egye már meg végre, de előbb-utóbb mindig rárepülök, és olyan hogyha egy ilyen dolgot megeszek akkor után mintha egy roham törne rám, gondolkodás nélkül eszek, majd ha végeztem, könnyekben és bűntudatban fekszem, mondván, hogy "a jövőhéten majd megállom, hogy nem zabálok" és ez eddig még nem valósult meg

2021. jún. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Pár bezabálást nyugodtan megemgedhetsz magadnak. Nem fogsz elrontani vele semmit. Nem hogy mindent...


Fogd fel a fogyást túraként, vagy maratonként. Ha valaki sétál egy kicsit vagy meg is áll futás közben attól még nem kerül vissza a start vonalra. (Kivéve ha visszafordul de az is egy hosszú folyamat nem egyik percről a másikra) elindul megint, és ott folytatja ahol abbahagyta.


A fogyás is ilyen. Néha meg kell állni és feltöltődni egy kicsit.

2021. jún. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
3as válaszoló Nálam is ugyanez van.. Egy ideig bírom, bírom, aztán kicsit félreeszek és ha nincs óriási akaraterőm, akkor megindulok a lejtőn. Pedig isteni egészséges palacsintát sütök, meg finom fehérje szeleteket eszek, tehát tök jól helyettesítem a csokit/kekszeket... Stb
2021. jún. 2. 10:05
 6/12 A kérdező kommentje:
Azért is írtam ki a kérdésem mert őszintén nagyon el vagyok keseredve nagyon haragszom magamra:( nem tudom hogyan jöhetnék ki ebből, le kellene szoknom erről a szokásokról és normálisan enni, de nem tudom hogyan kezdjek neki
2021. jún. 2. 10:06
 7/12 anonim ***** válasza:

Az utolsó pár kiló a legmakacsabb. A te problémádra van kitalálva a kalória számlálás. Bármit ehetsz, ha kalória kereten belül maradsz. Nem mondom, hogy mindig és bármilyen mennyiségben, de sütit, kakaós csigát is bátran lehet enni. Sokan ott tévednek, hogy nem mernek fűszereket használni, pedig minimális kalóriával egy ízes minden igényt kielégítő ételt ehetnének, akkor is, ha alacsony kalória tartalmú. Ez annak, aki szeret enni nagyon fontos, sokszor nem is éhes az ember, hanem ízeket kíván.

Pld. paradicsom saláta sóval, bazsalikommal (cukor, olaj nélkül) nagyon finom lesz, vagy sima saláta citrusfélék reszelt héjával, ezekből rengeteget ehetsz, ha túl sokat ettél előtte; de sima főtt gyökérzöldségeken is sokat dob a kakukkfű.

2021. jún. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Pont a kalóriaszámolás csináltam előtte, és tényleg bevált:). Csak a szénhidrátot nem tudtam beállítási sose, hogy abból mennyit kellene ennem
2021. jún. 2. 10:22
 9/12 anonim ***** válasza:

Ezek szerint lehet a CH-t túl alacsonyan tartottad, ha nincs anyagcsere betegséged nem indokolt, van, akinek ez okozza az éhség érzetet, nem beszélve, hogy mivel ez a táplálkozásunk alapja, megkerülhetetlen, hacsak nem ketogén diétára hajtasz, ami nem neked való.

kaloriabazis.hu, vagy appok segítenek az arányokat belőni, illetve tudsz módosítani is, ha neked nem megfelelő.

2021. jún. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én ugyanezt csináltam, csak 1-2 éves ciklusokban. Mindig mikor azt hittem, hogy na most már jó lesz és tartom az irányt, akkor történt valami és szétborult az egész.


Én azt vettem észre, hogy ennek nyilván lehet lelki oka (nálam részben ez volt), de ha nem akkor a túlzott szigorúság a ludas. Akkor is, ha megeszel 1700-1800 kalóriát, lehet, hogy még mindig kevés, és főleg nem mindegy, hogy milyen ételeket eszel, megadod-e a szervezetednek a szükséges tápanyagokat. A leírtak alapján nem, és ezt lehet tartani egy darabig, akár 1 évig is, de nagyon visszaüt - nekem pl. tuti, hogy a lelki bajaim is a szervezetem sanyargatásából adódtak, még ha úgy is tűnt akkor, hogy minden rendben és jól vagyok. Furcsa dolog ez, mert nem feltétlenül érzed rögtön, hogy valami hiányzik, sőt, élvezed az étrendedet, a kialakított életmódodat, de valahol gyülemlik fel a szervezet frusztrációja és egyszer csak benyújtja a számlát. Ez azért is béna, mert ha jól érzed magad, akkor nem tudod hol kellene változtatni. De vizsgáld át alaposan az étrendedet vitaminok, ásványi anyagok, nyomelemek, fehérje, zsír és szénhidrát szempontjából, próbáld meg megkeresni, hogy hol lehet a hiba. Az elegendő vízfogyasztásra is ügyelj. A rendszeres mozgás se minden nap legyen, a szervezetnek kell a regenerálódás, nem szabad túlhajtani (akkor sem, ha úgy érzed, hogy 7/7 napot tudnál edzeni, mert minden rendben).

2021. jún. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!