Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Elsősorban olyanok tapasztalat...

Elsősorban olyanok tapasztalatára lennék kíváncsi akik átéltek hasonlót. Fogyás- túlevés-hízás. Táplálkozási zavarom van?

Figyelt kérdés

Leírom mi történt például most velem:

Diétáztan egy hónapot, mozogtam rendszeresen, formásodtam is szépen. A hónap végére már olyan szinten éreztem hogy kimerült vagyok, hogy este nem tudtam jól aludni az éhségtől, napközben ugyan megcsináltam az edzést de csak vonszoltam magam, az órát pedig állandóan figyeltem, mikor ehetek már, mikor lesz ebéd/Vacsora idő.

Tegnap este meg ma pedig rendesen bezabáltam( de úgy hogy 2 kakaós csiga, müzli, fehérjés süti, eper reggelire Pl) végre jól aludtam, úgy éreztem ez hiányzott a testemnek... De így pedig sose fogok lefogyni..

Valamivel vagy fejben van a baj vagy a diétámban.. De már ezt játszom vagy egy éve magammal, pedig nincs sok feleslegem, de attól a plusz 5kilótól sehogy se tudok szabadulni:(

Még annyi hogy nem koplalok, 1700-1800kcalt eszek, ami bőven az alapanyagcserém felett van, szóval emiatt se értem. Pedig van kitartásod és akaraterőm, de egy ilyen beevésnél minden elveszik..



2021. jún. 2. 07:45
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Elmentem pszichomókushoz ezzel a gonddal.

Azt mondta el kellene engednem a kajálást. Csak ösztönből. Mondom ember ha ösztönből eszem, leülök este és megeszem fél kiló rösztit chiliszósszal. Aztán a következő este is.

Én imádom az ízeket. De szeretnék csinos és egészséges lenni.

Nem vagyok durván elhízott, bár voltam 82 kiló is (150 cm-hez). Aztán lefogytam, bomba jól éreztem magam. Egy darabig tartottam is, aztán jött a kontrollvesztés...

Aztán diéta..

Aztán megint...

Most 58 kiló vagyok és megint meg kéne állni, mielőtt megint durván elkap a hízás.

Tényleg olyan mint az alkoholizmus. Nem zabálok amúgy, de az evés egy nap végi rituálé lett amikor finom ízekkel mintegy "kényeztetem" magam. Napközben például alig eszem.

Aztán jön a koplalás, mintegy büntetés.


Nincs egészséges viszonyom az étellel, egyszerre kedélyszer és büntetőeszköz.


No rád kanyarodva, Éhes lélek gyógyítása c. könyv. Lehet tud segíteni. Már ha nem az étrendeddel van a gond.

2021. jún. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Először ki kell ürülni a szervezet glikogénraktárának a májból, aztán elkezdi a zsírt a szervezet bontani. Ha nem eszel elég fehérjét, izmodat bontja, nem a zsírt. Min 3 hónap a fogyókúra. Nemcsak a kalória a lényeg! Az is számít mennyi szénhidrátot eszel és mennyi fehérjét.
2022. febr. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!