Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kalóriaszámolás, életmódváltás...

Kalóriaszámolás, életmódváltás vagy intuitív étkezés? Miért hízok attól, ha intuitíven eszek?

Figyelt kérdés

Eddig számolgattam a kalóriákat. Szépen fogytam is tőle, de átcsapott egy görcsös szemléletbe. Ha már csak egy kakaós csigát ettem hisztirohamot kaptam, mert "elrontottam a diétámat", és mindegy alapon jól teletömtem magam.

Emiatt kezdtem el intuitíven enni. Meg engedtem mindent magamnak. Így hogy bármikor ehettem kakaós csigát, már nem is volt annyira vonzó számomra. Plusz csomó új egészséges receptet kipróbáltam, amit régen nem mertem, mert mondjuk magasabb kalóriás dolgok voltak benne(Pl főzelékbe se mertem beletenni az egy két kanál lisztet)

Viszont amióta intuitíven eszek, vagy 5 kilót híztam, mindössze egy hónap alatt:((

Nagyon nagy az étvágyam, és sokszor többet eszek ezekből az ételekből mint kellene.

Teljesen elkeseredtem, de a kalória számolgatáshoz se akarok visszatérni, mert abba meg beleőrültem. Hogy tudnék így mégis fogyni?

(a sporttal nincsen gond, heti 6szor mozgok, meg mindenhova gyalog vagy biciklivel járok. Nálam egyértelműen a kaja a gond.)



2021. aug. 16. 18:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
77%

Neked talán pont az intervall böjtölés lenne jó, de nem tudom, hogy tényleg ez-e a neve magyarul. Az a lényeg, hogy kijelölöd a napnak egy időszakát, hogy csak akkor eszel. Mondjuk reggel 6-tól délután 2-ig, de ez csak egy példa volt, vehetsz egy 10 órás időintervallumot is, vagy 12-t, az elején érdemes is hosszabb időszakot választani. A lényeg, hogy valamivel kevesebb legyen, mint ahogy most eszel. És ettől ne térj el.

Azért működik, mert ugye ha kevesebb időd van kajálni, akkor valószínűleg keveset is eszel. De persze nem szabad úgy csinálnod, hogy ránézel az órára, hoppá, fél 2, akkor most gyorsan bezabálok mindent, hogy később ne legyek éhes. Hanem normálisan egyél abban az időszakban, amit előre lefixáltál magadnak.

2021. aug. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Egy ideig csináltam, azt hiszen 12től ettem este 6ig. Jó is volt. Csak aztán bejöttek az edzések. Van hogy csak reggel tudok elmenni, van hogy csak este. Egy reggeli edzés után meg olyan farkas éhes vagyok, hogy nagyon nehéz 12ig várni. Már a falat kapartam addigra, ezért hagytam abba.
2021. aug. 16. 19:15
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Milyen magas vagy és mennyi a testsúlyod?
2021. aug. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
170cm,61kg voltam, de most vagy 66-67lehetek..
2021. aug. 16. 20:55
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez ilyen. Mikor intuitíven ettem ( azt amit megkívántam) , folyamatosan híztam. Mivel fehér kenyeret kívántam, tésztakat, péksütit, meg cukros édességet. Ez van, nem nyertem a genetikai lottón.

3. éve diétázom, fogyok. Nincs sok hátra a feleslegből. Már megszoktam, és tudomásul vettem, hogy ezt kell csinálnom életem végéig, tudatosan odafigyelni hogy mit eszem, és hogy többet mozogjak, ha nem akarok visszahízni.

2021. aug. 17. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Mekkora volt a kalóriakereted, amíg számoltad (vagy ha a keret alatt ettél, akkor gyakorlatilag mennyit)? Lehet, hogy túl kevés volt, és ezért most könnyen hízol.


Amit írtál, arról az volt az első gondolatom, hogy pszichológushoz kéne fordulnod. Nem kell a kajától rettegni, attól még, hogy számolod. A két kanál liszttől sem - oké, 100 g-ban sok a kcal, de nem is annyit fogsz megenni.


A te helyedben nekem az válna be, hogy visszatérnék a kalóriaszámláláshoz, de csak addig, amíg megtanulnom, hogy milyen adagokkal tudok lassan fogyni vagy tartani a súlyom. Kiszámolnám a saját receptjeimre is a tápanyagtartalmat, és nem kanál lisztenként írnám be a számolóprogramba, hanem úgy, hogy borsófőzelék (az én programomban be lehet írni saját receptet). És nem foglalkoznék vele, hogy a 20 g liszt az most hány kcal a főzelékben, hanem egyben nézném az egészet.


De neked lehet, hogy más válik be, különbözőek vagyunk.

2021. aug. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Én is 170 centi vagyok, 60 kg.

Aktívan sportolok. (Heti harom futás, alkalmanként 8 km, egy crossfit edzés, hétvégén meg általában, amikor több idő van túrázás vagy bicajozas)

Az étkezésemre különösebben nem figyelek, de nem vagyok egy zabáló típus, meg édesszájú se. Minden nap étkezem háromszor, van, hogy tésztát, pizzát.

Azt akarok ebből kihozni, hogy ennyi mozgással ezt a súlyt egy normális étkezés mellett szinten lehet tartani.

Szerintem neked az okozta a gyarapodást, hogy jóval többet eszel, mint kellene. Nem kell nagy hókuszpókusz, elég lenne szerintem az adagokat csökkenteni.

2021. aug. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Előtte kábé 1700-2000 kalóriát ettem, és fogytam vele szépen, mert sokat sportolok, és nap közben is aktív vagyok. Egyértelműen azért híztam, mert többet ettem, mint kellett volna. Sokszor volt hogy már éreztem hogy kezdek jól lakni, de még férne belém.. na és azon a ponton kellett volna megállni. Amíg előre ki voltak számolva az étel adagjaim, és nem csak ráérzésre szedegettem, addig ez nem okozott gondott, mert tudtam hogy ennyi volt az ebéd, és ott megálltam.

Plusz sok olyan ételt is ettem, amit addig tudatosan kerültem, például pékáru, egy kis csoki. Pedig ezekből is mértékkel ettem. Azért ettem egészségtelenebb kajákat is, mert azt vettem észre, hogy rossz a kapcsolatom az étellel, félek az ilyen kajáktól, hogy elhízok tőlük ha csak kicsit is eszek belőlük. Így akartam javítani az étellel való kapcsolatomon. De most hogy még jócskán fel is szedtem, hát mondhatom ez rosszabb lett:(

2021. aug. 17. 14:06
 9/19 anonim ***** válasza:

Aha, hát akkor én valami rendszert próbálnék meg csinálni. Mondjuk mindig heti 1x eszem azokból a bizonyos "rosszabb" ételekből. És bizony az adagméretre is figyelni kell, akkor hagyhatod abba a számolást, ha már tudod, mekkora adag nálad a normál.


Én már napi 2400 kcal mellett is fogyok, mert olyan sokat mozgok, de még így is, ha naponta eszem süteményt a munkahelyi menzán, akkor képes vagyok havi egy kilót hízni. Pedig az - ennyi mozgás mellett - nem tűnik soknak. Szóval nekem a számolás segített beállítani, hogy mennyi az annyi. Ami nálam heti 1-2 süti, vagy napi 1 nagy keksz. Ha nem számolom, akkor is ehhez kell tartanom magam.

2021. aug. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%
Majd megmondják az okosabbak, de napi 2000 kalória azért nem kevés….
2021. aug. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!