Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kalóriaszámolás, életmódváltás...

Kalóriaszámolás, életmódváltás vagy intuitív étkezés? Miért hízok attól, ha intuitíven eszek?

Figyelt kérdés

Eddig számolgattam a kalóriákat. Szépen fogytam is tőle, de átcsapott egy görcsös szemléletbe. Ha már csak egy kakaós csigát ettem hisztirohamot kaptam, mert "elrontottam a diétámat", és mindegy alapon jól teletömtem magam.

Emiatt kezdtem el intuitíven enni. Meg engedtem mindent magamnak. Így hogy bármikor ehettem kakaós csigát, már nem is volt annyira vonzó számomra. Plusz csomó új egészséges receptet kipróbáltam, amit régen nem mertem, mert mondjuk magasabb kalóriás dolgok voltak benne(Pl főzelékbe se mertem beletenni az egy két kanál lisztet)

Viszont amióta intuitíven eszek, vagy 5 kilót híztam, mindössze egy hónap alatt:((

Nagyon nagy az étvágyam, és sokszor többet eszek ezekből az ételekből mint kellene.

Teljesen elkeseredtem, de a kalória számolgatáshoz se akarok visszatérni, mert abba meg beleőrültem. Hogy tudnék így mégis fogyni?

(a sporttal nincsen gond, heti 6szor mozgok, meg mindenhova gyalog vagy biciklivel járok. Nálam egyértelműen a kaja a gond.)



2021. aug. 16. 18:34
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Igen, mindenképp egy rendszert kellene vinnem az étkezésekbe, viszont ezt valahogy úgy kellene tennem, hogy ne számolgassam görcsösen a kalóriákat. 2000 kalória tényleg nem kevés. Mondjuk az étvágyammal sincsen gond az biztos. Egy kiadós edzés után például brutál adagokat be tudok termelni:D
2021. aug. 17. 14:44
 12/19 anonim ***** válasza:

Ha edzés után farkas éhes vagy, az azt jelenti, hogy előtte és közben nem volt okés a táplálkozás.

Én pl futni reggel járok, mindig eszek előtte rendesen, jellemzően kiadós zabkását, meg viszek le a futopályára magammal izotóniás italt.

2021. aug. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Nem konkrétan edzés utánra értem a farkaséhséget, ezzel csak szemléltetni akartam, hogy ha nem tartanám kordában magam, akkor nagyon sokat ennék. De ez nekem már gyerekkoromtól kezdve így volt, pedig sose voltam elhízott. Diétánál is 2000 kalóriát ettem, mégis sokszor éhes voltam mellette. És ez nem mentális éhség volt. Lassan kezdem elfogadni hogy nekem mindig is nagy étvágyam lesz, és hogy ha fogyni akarok, akkor valamennyire azért éhes leszek.
2021. aug. 17. 14:58
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

10. Kinek nem kevés? Ez attól függ kiről beszélünk. Általánosságban ilyet kijelenteni elég megtévesztő.

Egy 150 centis kómás betegnek biztos nem kevés, még sok is.

De Én pl annyival pl nem bírnám a napjaimat egyáltalán. 175 centi vagyok és közepesen aktívan sportolok munka mellett, + még ott vannak az általános dolgok- háztartás, kerti munka alkalmilag.

2500 kcal körül eszem, fogyok mellette, mert még picit kell, de így, ennyivel érzem azt, hogy nem éhezek.

2021. aug. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Esetleg az étrended összetételét átnézhetnéd egy dietetikussal, azon sok múlhat. Én csak akkor nem vagyok éhes a 2400 kcal mellett, ha abból 20-40-40% a fehérje-zsír-szénhidrát, szemben a hivatalosan ajánlott 20-30-50% felosztással. Viszont innentől a szénhidrát lehet gyorsan felszívódó is, az nem okoz gondot már. De különbözőek vagyunk, érdemes az összetétellel megpróbálni játszani.
2021. aug. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg működhet az is, hogy előre kiporciózod, hogy na akkor ez az ebéd, ez a vacsora. Ennyi van.

És akkor nem lenne túlevés.

Én munkahelyre mindig viszem magammal az ebédet egy műanyag edényben itthonrol, ami egy rendes tál ételnek felel meg, és akkor tudom, hogy ennyi van, ennyit eszek, ez egy emberi adag, elégnek kell lennie.

Most vacsorára pl megsütök 3 db, egyébként 125 grammos tonhal szeletet (spárban lehet így kapni), egy nekem, egy férjemnek, (ő kap hozzá egy nagy szelet grill sajtot is), egy holnap nekem ebédre, egy szép nagy padlizsánból joghurtos salátát csinálok, abból is marad holnapra ebédre nekem, és annyival lesz annyi :)

Nekem nagyon bevált ez a módszer, hogy tervezem előre az étkezéseket, nem pedig az van, hogy ebédidőben totál éhesen kimegyek a városba, és felvásárolok egy pékséget :D

2021. aug. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Férjem a munkahelyen kap ebédet (leves+második), átlagos menzai adag, annyi van, annyit eszik. Így nem nagyon lehet hizni. Szerintem legalábbis.
2021. aug. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
A dobozolást kipróbálom mindenképp. Régen munkába vittem én is magammal,amióta itthonról dolgozom leszoktam róla.
2021. aug. 18. 07:16
 19/19 A kérdező kommentje:

Írtam magamnak egy kis alap étrendet, szerintem azt fogom követni. Heti egyszer még valamilyen csalós étkezést megengedek magamnak. Ennyi sport mellett bele kell férnie.

Szurkoljatok nekem, mert most nagyon nehéz visszarázódnom de muszáj lesz

2021. aug. 20. 20:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!