Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért mondják, hogy ha a...

Miért mondják, hogy ha a kalóriakereten belül eszel, akkor fogysz, és akkor vagy jó? Biztos, hogy csak a szám a lényeg?

Figyelt kérdés

Oké, hogy kalóriadeficit, értem én, és alkalmazom is. Viszont szerintem egyáltalán nem mindegy, hogy az miből áll. Nem mindegy, hogy azt a pl.1500 kcal-t miből viszem be, mert ha csak csokiból, akkor oké, hogy fogyni fogok, de hol vannak a vitaminok, ásványi anyagok, elegendő fehérje, hasznos szénhidrát, amiktől könnyebb lesz az emésztés, épülnek az izmok és a csontok? Ha csupa szemétből áll az étrendem, és attól fogyok, az egy egészségtelen fogyáshoz vezet, mert oké, hogy vékony leszek, de megnézhetem a bőrömet, csontomat, hajamat, stb.

Azt vettem észre, hogy ez a "tarts kalóriadeficitet mindegy mit eszel" egy elég rossz mantra lett mostanában.

Nektek mi a véleményetek?


2021. aug. 26. 14:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Hát a fogyáshoz abszolút mindegy, hogy mit eszel. De nyilván igazad van és totál egészségtelen 1200 kalória kenyeret vagy csokit enni és nettó hülyeség.


Igazából azért szokták mondani, hogy bármit lehet enni, mert megehetsz egy szelet pizzát vagy egy sütit, ha belefér a kalóriakeretedbe és nem kell mindent megvonni magadtól. De nyilván nem úgy kell felépíteni a diétát, hogy csak ilyeneket eszik az ember.

2021. aug. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

Elvileg igaz, ha kalóriadeficit van, akkor az illető fogy.

Az más kérdés, hogy az egészsége nem marad jó, illetve a kinézete is kivánnivalókat hagy hátra, emellett ha csak csoki meg hasonló kalóraibombákat fogyaszt, akkor folyamatosan éhes lesz emellett.


Amiért ezt sokszor megemlítik, annak az az oka, hogy akik így akarank fogyni, azok megértsék, hogy nincs letiltott élelmiszer, lehet csokit is enni, de ha azt akarja, hogy ne legyen éhes és elég legyen neki a keretben megszabott kalória, akkor föleg olyan élelmiszerekböl kell többet ennie, amiben kevés a kalória, a sok-kalóriásokból meg csak kevés fér bele egyszerre.

2021. aug. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
39%

Valójában egyénfüggő. Mindenkinek máshogy működik az anyagcseréje, ahhoz kell igazítani az étrendet is. Ha puszta kalóriákon múlna, és/ vagy rossz minőségen, kivétel nélkül mindenki elhízna aki sokat eszik, márpedig ez nincs így!!! Vannak akiknek az anyagcseréje gyorsabb. Ők többet ehetnek, mégsem híznak, míg más ugyanannyitól már túlsúlyos/ kövér lesz.

Én puszta kcal csökkentéssel egyáltalán nem tudtam fogyni, de még minőségi javítással sem. A szokványostól eltérő speciálisabb étrendre volt szükségem fogyáshoz.

2021. aug. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

"Miért mondják, hogy ha a kalóriakereten belül eszel, akkor fogysz, és akkor vagy jó?"


Az "és akkor vagy jó" nem része az állításnak, amit "mondanak".


A szervezeti funkciók szempontjából nyilván nem mindegy mit eszel, de hogy épp mi van meg a szervezetedben, mit kell pótolni, milyen ételeket kedvelsz az kismillió dologtól függ, és nem lehet pontosabbat mondani vérkép és hasonlók nélkül.

2021. aug. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%

#3


"Ha puszta kalóriákon múlna, és/ vagy rossz minőségen, kivétel nélkül mindenki elhízna aki sokat eszik, márpedig ez nincs így!!"


De ez így van, még a TDEE is követi zsírmentes testtömeget, nemhogy a BMR.


Az, hogy mit látsz egy ember étkezéséből/napjából és hogy mi történik az két eltérő dolog.


"Vannak akiknek az anyagcseréje gyorsabb"

Az "anyagcsere felhasználási oldala vagy "sejtgyártás" vagy hő vagy mozgás, és mivel mindhárom oxigén/keringési rendszer igényes nem igazán pazarolja el a szervezet az energiát (a nyugalmi légcserének a jelentős része alapállapotban elmegy zsírfelhasználásra, ezért kell a szervezetnek relatív gyorsan "áttolódnia" szénhidrátra a mozgásintenzitás növelésével, annak ellenére, hogy a zsírban több energia van, mivel annyira nincs "tartalék" a keringési rendszerben).


A konkrét pajzsmirigy betegségeken kívül elhanyagolható külömbség van két azonos izomtömegű és TZS%-ú ember kalóriafelhasználása között, nincs olyan kutatás ami alátámasztaná, hogy olyan emberek vannak akik tartósan kiugróak és ezt nem indokolná az izomtömeg/aktivitás.

2021. aug. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%

"Ha puszta kalóriákon múlna, és/ vagy rossz minőségen, kivétel nélkül mindenki elhízna aki sokat eszik, márpedig ez nincs így!!! Vannak akiknek az anyagcseréje gyorsabb".


Saját magadnak mondasz ellent. Akinek gyorsabb az anyagcseréje, annak több kalóriára van szüksége, tehát többet ehet. Ha túllép a szükségletét, akkor ő is hízik, de ez sok embernél annyira sok, hogy nehéz is nekik összehozni, ezért nem híznak (sőt van a másik véglet, hogy alig bír annyit enni, hogy ne fogyjon állandóan, az sem egy kellemes állapot, van 1-2 ilyen ismerősöm, nagyon nem kell rájuk irigykedni).

2021. aug. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Hát ez az, szimplán szerencsések, könnyű úgy ítélkezni, hogy ők sokkal többet ehetnek, semmi erőfeszítést nem kell tenniük, mégse híznak. Mindjárt megsajnálom őket.
2021. aug. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
#7 én velük is ugyanolyan empatikus vagyok. Van pár ilyen ismerősöm, és nem kellemes így élniük. Minden fontos tápanyag átsuhan rajtuk. A fogaik, körmeik, hajuk töredezettek, vékonyak, mert a szervezetük nem tart magában semmit. A kövér emberek tehetnek ellene, hogy fogyjanak, de egy sovány ember nem sokat tehet, max gyógyszerekkel, hogy lassuljon az anyagcseréje.
2021. aug. 26. 21:11
 9/11 anonim ***** válasza:
4%
Persze, tehetnek ellene, csak kínlódás egy életen át, szóval a hízékonyak is szenvednek, csak másképp, de ettől az ő szenvedésük nem lesz kevesebb. Plusz ott van a társadalom ítélkezése is. Egy soványat soha nem fognak annyian elítélni, lenézni, csúfolni, megalázni, mint egy túlsúlyos, kövér embert.
2021. aug. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

#9 ez is csak tévhit. Ezeket a vékony ismerőseimet rengetegen piszkálják. Már gyermekkortól kezdődik, a saját szüleiktől, hogy megijednek a vékonyka alkatú gyerek láttán, és tömik belé az ételt, az megutálja a táplálkozást, mert csak az erőszakot látja az evésben.

Ettől független valóban a túlsúlyosakat több bántás éri arányában.

2021. aug. 27. 06:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!