Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szénhidrát függő vagyok, hogy...

Szénhidrát függő vagyok, hogy lehet ezen segíteni? Már nagyon elkeseredett vagyok

Figyelt kérdés

Ez a probléma talán már lassan egy éve fennáll és nem tudok szabadulni tőle.

Napi rendszerességgel eszek csokit, kekszeket, chipset, mogyorót és nem mondom hogy ezzel nem lenne probléma mert amúgy sem egészségesek, de a mennyiség ami lecsúszik az még borzasztóbb. Valószínűleg binge eating disorder em van, mert amikor elkezdem csak jön és jön és néha már fáj a hasam a mennyiségtől de nem tudok leállni.

Próbáltam fokozatosan leszokni de nem ment, mert ha nem töltöltöttem velük tele a hasamat akkor nem éreztem jól magamat, ezért sosem tudtam leállni.

Próbáltam hogy hirtelen vonom meg de nem bírtam tovább 1 napnál.

Már kipakoltam a konyhából a nasikat, de mivel nem egyedül élek és a többiek esznek ilyeneket mivel tudják magukat kontrollálni ezért nincs olyan lehetőség hogy ne legyen itthon egyáltalán.


Tudom hogy akaraterő kell hozzá, de szerintem én ezzel egyedül már nem tudok megbirkózni.

Sajnos nincs olyan ember akinek ne szégyellném elmondani és tudna érdemleges segítséget is nyújtani.


Már szinte semmilyen hobbim sincs, csak arra várok hogy hazamenjek és egész délután egyek.


Nem tetszik hogy az egészségem is rámegy, ha most leállnék talán még nem lenne semmilyen következménye de ha tovább folytatom akár még cukorbetegség is kialakulhat.


Az meg csak pláne így azért felszaladt rám egy pár plusz kg. Idén lesz a szalagavatóm és addigra el szeretném hagyni ezeket a nagyon rossz szokásokat hogy a legjobb formámban legyek.


Bármi tanács? Már nagyon sokat olvasgattam a neten hogy így meg úgy szoktak le az emberek de nekem egyszerűen nem megy.


Nagyon örülnék egy társnak is, aki hasonló cipőben jár vagy csak szimplán segítőkész, akivel meg tudom osztani a történéseket, hátha az segítene hogy inkább írok neki amikor elkezdem és valahogy lebeszél, meg persze ha nála is fennáll hasolnó akkor fordítva én is segítek.


Légyszíves, valaki segítsen!

Köszönöm



2021. okt. 21. 21:53
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
52%
Istenem, 6-os, 9-es, nem fogjátok fel, hogy beteg?! Ti komolyan hiszitek, hogy az elmúlt egy év alatt azért szenvedett a mértéktelen édességzabálástól, mert ti nem mondtatok neki ilyen örökbecsű bölcsességeket, mint "Kicsit legyél kitartó és próbàlj mértéket tartani" meg "Figyelj az étrendedre. Napi ötször, egészségesen" ?
2021. okt. 22. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
72%

Sorstárs.


Nálam csak az segített (és segít a mai napig - bármikor azonnal visszaesnék), hogy egyszerűen nincs otthon ilyesmi. Nincs egy darab csoki, keksz, stb az egész házban.

Ha lenne, nem bírnám ki, hogy ne egyem meg.


Szóval változtass a bevásárláson, ennyi.

Együtt lehet élni ezzel.

2021. okt. 22. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim válasza:
33%

Szerintem meg úgy kell a témáról leszokni, mint bármelyik másikról: el kell érned, hogy megundorodj tőle.


pl. ha valaki le akarna szokni a cigizésről, én tuti megoldanám: bezárnám egy jól szigetelt kis szobába, vagy egy utcai telefonfülke-nagyságú helyre és egész nap cigiztetném, amíg el nem okádja magát.


Ezt kell neked is csinálnod, egyél mogyorókrémmel mogyorót, meg bonbonokat, meg amit találsz, amit szeretsz, de kb 2x3x annyit, mint általában szoktál, vagy többet, egészen hányásig!


Lehet, hogy a fenti módszerekbe valaki belehal, de a cél a fontos, és az el lesz érve! :-)

2021. okt. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
37%

Nem kell megvenni, sőt a boltban a nasik közé sem szabad menni.

Reggel tömd tele a hasad lassú ch-val.

Utifűmaghéj vízbe, amíg meg nem dagad megeszed és a gyomrodban duzzad tovább.

Vagy zabkása+protein. Szerintem a legjobb.

1 adag zab a vízbe, mikróba 1 percre, plusz 1 adag tejsavó fehérje bele, ami finom, édes. Plusz egy kis fahéj, ami még a vércukrodnak is jót tesz.

Ebédre hús, rostos zöldséggel, rizzsel. Vacsi ugyanez pici rizzsel vagy anélkül.

Ha megéhezel, zab+protein, sőt a protein italként nasi helyett is működik! Csinálhatsz belőle zabbal palacsintát is. Sőt vannak már kész proteines sütemény, palacsinta porok is.

A legfontosabb, hogy meg se vedd azokat a nasikat/šzarokat a boltból.

Emeld a fehérje bevitelt, a rostot és lassú ch-t.

A gyümölcsös válaszolót nem értem miért pontozták le. A gyümölcsök nem jók, ez tévhit! Nem diétás ételek, hanem vércukor jojóztatók és újabb falási roham indikátorok.

2021. okt. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
95%

Nutriversum-nál vannak sütik,nasik amik nem hízlalnak.Rendelj onnan vagy ha van a közeledben boltjuk akkor nézz szét mert érdemes.

Minden van ott

Pszichológus sem ártana

Kezdj el sportolni mert nem csak testileg hoz rendbe hanem lelkileg is

Tapasztalatból mondom

2021. okt. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
69%
De, a gyümölcsök is jók, mértékkel és mellé kell ennyi mogyorót, mandulát, magokat, ami lassítja a CH felszívódást.
2021. okt. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim válasza:
30%

Minden függőség hiánybetegség. Azért kezdenek inni, szívni, szúrni az emberek, mert a lelki békét és boldogságot keresik. Az étel ugyanezt adja pár pillanatra annak, akit ez a függőség talál meg. És természetesen ahogy a drogos is küzd, amikor tiszta, az ételfüggő is szenved, amikor épp nem eszik.


Sok iskolában van iskolapszichológus vagy tanácsadó, aki felkészült és segíteni fog. Ha esetleg nincs ilyen, akkor számos pszichológusnak van pro bono (ingyenes) rendelése, ezekről itt találsz információt: [link]


A szüleid abban a tévhitben élnek, hogy a pszichiáter és pszichológus ugyanaz, és aki pszichológushoz jár, az "bolond". Sajnos ez több évtizedes berögzöttség, nagyon nehéz tenni bármit is ellene...

2021. okt. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
46%

Nem lehetne, 17-es, hogy legalább az első mondatát elolvasd annak, amit belinkelsz? "a koronavírus krízise kapcsán" A kérdező problémájának köze nincs a koronavírushoz! Továbbá az itteni felajánlások 3-5 alkalomra szólnak, segítő beszélgetésre. A kérdezőnek ezzel szemben többhónapos terápiára van szüksége. Sajnos rohadtul nem igaz az, hogy számos pszichológusnak van ingyenes jótékonysági rendelése, dehogy van! Országosan 1-2 alapítvány talán akad! Minek vezeted félre a kérdezőt! Az iskolapszichológus erre alkalmatlan! Sem képessége, sem jogosítványa! Nem folytathat terápiát, nem az a dolga!

Arról pedig, hogy a szülei mit gondolnak, nulla információd van, a kérdésben semmi nem utal erre, innentől kezdve teljesen fölösleges volt feltételezgetni.

2021. okt. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
46%
Hány kiló vagy és milyen magas ha szabad kérdezni? Nálam ilyen akkor volt mikor túl sovány voltam, lehet ez az oka nálad is.
2021. okt. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
61%

Nem szénhidrát függő vagy. A csoki, a chips és a mogyoró is jórészt zsír. Te csak szereted a finom dolgokat, és nincs ezzel semmi baj. A baj (szerintem, és ezt ki is emelem, hogy SZERINTEM.) az az, hogy valamikor egy éve, a fejedben eldöntötted mi jó és mi rossz étel. Azzal, hogy próbálod megvonni magadtól a "rosszakat" csak még jobban akarod. Ez aztán ahhoz vezet, hogy megpróbálod megvonni magadtól és "jól viselkedni".

Ezt úgy hívják hogy binge eating. (= megvonod magadtól azokat az ételeket, amikre vágysz, míg végül nem bírod tovább és többet eszel belőle, mint amennyit normál esetben szeretnél. Ez esetekben 5000,-6000 kalóriás többletekhez is vezethet.)

Ez nem a te akarat erődtől függ, ez egy betegség, egy étkezési zavar.

Én változtatnék a felfogásodon egy kicsit: Engedd magadnak, hogy azt egyél amit akarsz, de mielőtt ennél, gondolkozz el. Tényleg egy tábla csokira van szükségem most? Lesz tőle energiám folytatni a napot, jól fogom érezni magam tőle? Ha nem, akkor menj és egyél valamit amire tényleg szükséged van. Ha igen, akkor pedig egyél. :) És közben végig figyeld meg, hogy hogyan is reagál rá a tested. Amikor úgy érzed, hogy elég megelégedtél a mennyiséggel, egyszerűen tedd el. És mindenképpen tudatosítsd magadban, hogy ez a TE ételed. Ott lesz holnap is, egy hét múlva is. Nem kell megenned az egészet egyszerre.

2021. okt. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!