Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szénhidrát függő vagyok, hogy...

Szénhidrát függő vagyok, hogy lehet ezen segíteni? Már nagyon elkeseredett vagyok

Figyelt kérdés

Ez a probléma talán már lassan egy éve fennáll és nem tudok szabadulni tőle.

Napi rendszerességgel eszek csokit, kekszeket, chipset, mogyorót és nem mondom hogy ezzel nem lenne probléma mert amúgy sem egészségesek, de a mennyiség ami lecsúszik az még borzasztóbb. Valószínűleg binge eating disorder em van, mert amikor elkezdem csak jön és jön és néha már fáj a hasam a mennyiségtől de nem tudok leállni.

Próbáltam fokozatosan leszokni de nem ment, mert ha nem töltöltöttem velük tele a hasamat akkor nem éreztem jól magamat, ezért sosem tudtam leállni.

Próbáltam hogy hirtelen vonom meg de nem bírtam tovább 1 napnál.

Már kipakoltam a konyhából a nasikat, de mivel nem egyedül élek és a többiek esznek ilyeneket mivel tudják magukat kontrollálni ezért nincs olyan lehetőség hogy ne legyen itthon egyáltalán.


Tudom hogy akaraterő kell hozzá, de szerintem én ezzel egyedül már nem tudok megbirkózni.

Sajnos nincs olyan ember akinek ne szégyellném elmondani és tudna érdemleges segítséget is nyújtani.


Már szinte semmilyen hobbim sincs, csak arra várok hogy hazamenjek és egész délután egyek.


Nem tetszik hogy az egészségem is rámegy, ha most leállnék talán még nem lenne semmilyen következménye de ha tovább folytatom akár még cukorbetegség is kialakulhat.


Az meg csak pláne így azért felszaladt rám egy pár plusz kg. Idén lesz a szalagavatóm és addigra el szeretném hagyni ezeket a nagyon rossz szokásokat hogy a legjobb formámban legyek.


Bármi tanács? Már nagyon sokat olvasgattam a neten hogy így meg úgy szoktak le az emberek de nekem egyszerűen nem megy.


Nagyon örülnék egy társnak is, aki hasonló cipőben jár vagy csak szimplán segítőkész, akivel meg tudom osztani a történéseket, hátha az segítene hogy inkább írok neki amikor elkezdem és valahogy lebeszél, meg persze ha nála is fennáll hasolnó akkor fordítva én is segítek.


Légyszíves, valaki segítsen!

Köszönöm



2021. okt. 21. 21:53
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
25%
20-asnak teljesen igaza van. Ha szénhidrát függő lennél, akkor inkább gyümölcsöket ennél, mert az általad felsorolt ételekben több a zsír, mint a szénhidrát. A gyümölcsök jó alternatívák lehetnek, egy egészséges ember vércukorszintjét nem fogja az egekbe lökni, a fogyás-hízás pedig a kalóriákon múlik, nem az ezer éve megcáfolt inzulin modellen. Azt kéne megtanulni végre, hogy az a jó, ha az étrendünk nagy része TELJESÉRTÉKŰ szénhidrát. Nincs ember ezen a Földön, aki a szénhidrát miatt hízott volna el, ez a ket(y)ósok átverése.
2021. okt. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
0%
Írtad, hogy budapesti vagy az Anonim Overeaters/Anonim Túlevőknek vannak gyűlései Budapesten. Oda bárki mehet, akinek evési problémái vannak, ingyenes.
2021. okt. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
43%
Esetleg próbáld azt ki, hogy tükör előtt eszel, vagy lefilmezed magadat. Van, akikben ez akkora undort kelt, hogy felhagy vele.
2021. okt. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
25%
Na hogyne, hogy még egy öngyűlöletet keltsen magában a meglévő mellé!
2021. okt. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
2021. okt. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ, próbáltam felkeresni több pszichológust, de akit el tudtam érni azok is tele vannak, szóval várnom kell pár hónapot amíg ilyen segítséghez jutok.



Mint írtam nálunk nem megoldás hogy nem veszünk, mert nem csak én élek otthon, hanem apukám is, aki tud mértéket tartani. De sajnos nem tud nemet mondani a lányának, hiába kérem hogy tegye el a saját szekrényébe vagy ne vegyem, amikor egy rosszabb pillanatom van már rohan is a boltba hogyha kérek valamit.

Amúgy a családom és én is az átlagnál egészségesebben eszünk. Sok zöldség, zabkása, szinte csak csirke, meg tudjuk hogy mik az egészséges ételek, szokások. És emiatt is nem látszik rajtam hogy híznék, mert a sok nasi meg édesség mellett nem pacalt eszem pörkölttel és sült krumplival.


Valószínűleg lelki okai vannak, mert amiket írtak tanácsokat szinte mindet próbáltam: gyümölccsel vagy más egészséges alternatívával helyettesíteni, napi többször keveset enni, még olyan videókat is néztem:D de sajnos egyik sem használt max rövid ideig


Edzeni, nem is sűrűn, de szoktam heti 1x egy órát edzeni.

2021. okt. 29. 14:52
 27/29 A kérdező kommentje:

Nem tudom hogy mit csináljak amíg nem jutok el egy szakemberhez, már nagyon rosszul érzem magamat hogy ezeket csinálom, de úgy érzem egyedül nem tudok leállni semmilyen módszerrel

Minden egyes nap binge eatingelek és szinte minden este sírok mióta felismertem hogy lelki oka van, rossz beismerni. De az a baj hogy nem tudom hogy mi okozza konkrétan

2021. okt. 29. 14:55
 28/29 anonim ***** válasza:
46%

Nem tud nemet mondani a lányának, hiába kérem, hogy tegye el: hát akkor pont nemet mond a lányának! Nagyon nem támogat!

Folytasd a pszichológuskeresést, csak akad olyan, aki ráér, de ha ennyire rosszul vagy, akkor menj el a pszichiátriai gondozóba, ahol lehet ingyenes terápia, de végső esetben még a szorongásgátló gyógyszer is jó, amíg nem jutsz pszichológushoz. Illetve addig is legalább mentálhigiénés szakembert keress, hátha belőlük van kínálat, ha egyáltalán elvállal, bár a kompetenciáján kívül esel, mert valakivel ideiglenesen beszélgetni még mindig jobb, mint senkivel.

2021. okt. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Ehhez tényleg szükséges egy kattanás. Én átérzem. Volt hogy felettem az összes sütit, aztán utánna ostoroztam magam, hogy ez most mire volt jó. Aztán egyszer szak elegem lett az önsajnálatból. Eldöntöttem hogy mostantól normálisan eszem. Azóta lehet itthon 4 fajta süti is, engem hidegen hagy, mert van egy célom. Persze nem vagyok drasztikus sem, ha megkívánok valamit, elkészítés itthon egészségesen. A szaffi lisztek ilyen téren nagyon beváltak nekem. De ehhez az egészhez kell egy átkattanás. Rólam se mondaná meg senki, hogy képes vagyok egy Tepsi sütit is benyomni. Szóval nem is a súly miatt, de ez tényleg nem normális. Minden esetben lelki okai vannak, amit fel kell tárni. Minél több boldogságot okozó dolgot csinálj, foglald el magad. Munka, tanulás mellett egyszerűen nem is lenne időm binge eatingelni.
2021. okt. 31. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!