Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Shape up app? Most akkor...

Shape up app? Most akkor melyik diéta?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mostanában minden fitneshez köthető személy hoz ki egy új appot. Érdemes ezekért pénzt ki adni? A shape up app kb 7500 havonta.Ez évi kb 90ezer forint.

De rengeteg diétás, alacsony kalóriás receptes oldal van, meg ugye a kalóriabázis, youtubeon 20millió edzős videó. De akkor mit tud nyújtani? (szerintem elég bugyuta receptekkel, amiket láttam az rizs+hús, zabkása, meg turmix, komolyan ki nem tud csinálni egy turmixot??)

Borszéki Péter (háromharmad) is most adott ki egy új appot, ennek az ára is hasonló.

Ehhez kapcsolódva. Peti a kalóriaszámítás elvét veszi alapul, Virág pedig a ch csökkentést. Egy podcastben azt mondja hogy egy túró rudi nem fér bele a diétaba, de ha a kalóriákat számoljuk, és deficitben vagyunk akkor pedig simán belefér.

Szóval én már nem tudom, hogy kinek lehet hinni.

Nagyon kíváncsi vagyok más véleményére, jó lenne erről beszélgetni sárdobálás nélkül.


Egyénként én fogytam már 20-30 kilót, nem edzettem, csak nem ettem túl sokat, természetesebb ételeket (quinoa, köles stb.) ettem. Pörgős munkám volt, napi 12 órát mentem, sétáltam stb. stb. Nem figyeltem oda 100% mert nem volt prioritás. DE sajnos most muszáj visza rázódnom.



2021. nov. 4. 09:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én még sosem fizettem ilyen appért, nem is fizetnék. Az ember hiába fizet egy appért, attól még neki kell tennie minden melót a fogyás érdekében, és egy applikáció nem szükséges ehhez, ez csak pénzkidobás. Most amit mondtál, hogy havi kb. 7500 forint.. Az nagyon sok, én azt bármi másra szívesebben költeném.


Most szerintem az ilyen applikációk azért fölösek, mert ugye az ember akkor fogy, ha kevesebbet visz be, mint amennyit eléget. Ezt a legegyszerűbben úgy éri el, ha kalóriát számol, és kevesebb ételt visz be, mint eddig. Vagy persze ha nem is számol az ember kalóriát, akkor is próbál kevesebbet enni. Szóval ezekhez a dolgokhoz nem kell semmilyen applikáció, se semmi. Ha az ember kalóriát akar számolni, azt is megtudja egy kis füzetben csinálni, szóval ilyen tekintetben nincs szükség se telefonra, se számítógépre. Ha pedig az ember recepteket akar, szimplán rákeres neten, rengeteg van. De ha az ember nagyon akarja, akkor maga is kitalálhatja, hogy egy adott ételt hogy lehetne kevesebb kalóriával megcsinálni, mit lehetne helyettesíteni mivel, stb. Szóval ez nem akkora ördöngösség, hogy az ember fizessen érte. Illetve a youtubeon rengeteg edzős videó van, igen, illetve maga a séta, biciklizés, meg az ilyenek is hasznosak, szóval ha az ember fogyni akar, akkor nem feltétlen kell ide se semmi más, mert elmegy futni, sétálni, és már az is segít. Vagy akkor már abból a havi 7500-ból kijön egy havi kondibérlet (mármint, ez nyilván attól függ, hogy még is melyik városban, milyen konditerem).


Szóval fizethet az ember ennyit egy appért, de nincs értelme, mert úgy is az a lényeg, hogy kevesebbet egyen az ember, hogy kalóriadeficitben legyen, arra pedig úgy is oda kell figyelni, úgy is le kell küzdenie az embernek azt a vágyat, hogy most kinyissa a hűtőt, és annyit egyen, amennyit akar. Én is eddig fogytam már 35 kilót, kalóriaszámolással. Most ha fizettem volna egy ilyen appért, akkor már kiadtam volna vagy 70 ezret, és minek, anélkül is tudtam fogyni 35 kilót. Meg nem tudom, hogy pontosan mit nyújtanak ezek az appok, de ha pl. adnak táplálkozási tanácsokat, na, azokat neten is megtalálod ingyen. Mindent megtalálsz az interneten ingyen. De ha nem is használod az internetet, akkor is le lehet fogyni, szóval konkrétan ehhez nem kell semmilyen segítség. Persze azért szükséges, hogy az ember tisztában legyen avval, hogy ahhoz, hogy fogyjon, többet kell elégetnie, mint amennyit bevisz. De ennyi, ha ezt az ember tudja, akkor elég hozzá a józan ész, és akkor már letud fogyni. De ha mégse, akkor rengeteg helyen talál segítséget, ingyen.

2021. nov. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Borszéki appja nem elsősorban fogyáshoz van. Mondjuk én csak a beharangozó videóját láttam, de az alapján a súlyzós edzésben való fejlődésedet tudod vele nyomom követni, meg talán vannak receptek is, de azt szerzel máshonnan is.

Fogyáshoz pedig mindenképp kalóriadeficit kell, aminek lehet egy módja a ch csökkentés, de nem az egyetlen, van akinek bejön, van akinek nem.

Szerintem sem érik meg ezek, ha csak fogyni szeretnél, nekem is sikerült nélküle.

2021. nov. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én sem értem ennek a sok self-made health-coach, meg guru-nak az ilyen jellegű tartalmait. Legyen vegán, fitnessz bármi, úgy működik, hogy befizetnek (már aki) egy ilyen tanfolyamra, aminek a végén certified... vegán táplálkozási szakértő, személyi edző akármi lesz... És utána az ott megtanultakból próbál megélni, eladni magát. Igazából ha egy ember akar, akkor ezekhez az információkhoz információkhoz egyedül ia hozzájuthat, tanulhat, nem kell ehhez egy ilyen megmondó embernek fizetni. Tökre egyet értek azzal is, hogy azzal, hogy havi 20.000 Ft kötök kondi-bérletre meg fitnessz appra attól még nem fogom automatikusan használni is ezeket. Persze jó motivációy hogy akkor na, fizetek érte, de én pl. bármilyen kurzust, kondibérletet, Challenge-diéták vettem/hallottam mindig arra kellett rájönnöm, hogy a dokogokat végülis úgyis egyedül én fogom megtanulni, megcsinálni ecc. ezek csak, eszközök, és nem is feltétlenül szükségesek. A belső motivációd dönt el mindent.

Ismerek olyat, aki nem kedd bele a fogyókúrába, csak mindig a következő hónapban, mert most nincs pénze, meg ideje... Mah. Sokat ìgy gondolkodnak, hogy ehhez nagy invesztimenteket kell tenniük, mint anyagi, mint mentális szempontból, pedig valójában csak le kell egyszerűsìteni az életet, egyszerű, nem feldolgozatlan dologkat enni és szokássá tenni a mozgást...

2021. nov. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ha valakinek van pénze ezekre az appokra, de egyedül pedig nehéz lenne a fogyás/edzés stb., akkor nagyon hasznosak lehetnek, ha jól meg vannak csinálva. Segít kialakítani egy tervet, és tartani magad hozzá. A fentebb leírtak mellett ez a siker kulcsa, a jó terv és a kitartás- és ez az, ami a legtöbb embernek nem megy. Természetesen ezek nélkül is lefogyhatsz, abszolút semmi szükség nincs rájuk. De ha segítenek abban, hogy tartsd magad az eltervezettekhez (és azt sem kell 100%-ban) vagy egyáltalán, hogy kialakíts egy tervet, akkor máris megéri. Ezt neked kell eldöntened, mérlegelned, hogy mennyit ér ez neked. Vagy esetleg kipróbálod 1-2 hónapig, hogy mi válik be.
2021. nov. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Attól függ melyik app lehet.. Például eddig én szerettem Kiss Virágot, aztán múltkor kitette milyen ételek is vannak az appjában a fogyni vágyóknak. Az uzsonnára ajánlott mézes abonettnél nem is mentem tovább..

Nem azt mondom, hogy a leghosszabb kaja, de ilyet ajánlani kezdő életmódváltóknak. Na ezért nem fizetnék.

Borszéki Péter appját nem ismerem, viszont az ő munkásságát valóban hasznosnak tartom.

Én azt mondom inkább nézd meg a videóit, plusz további hasznos csatornák: dietgainz, intelligens fitnesz. Ha egyszer megtanulod hogyan is kell összeállítás okosan egy diétát, soha többé nem lesz szükséged appokra.

2021. nov. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ja és még annyi, hogy tök jó receptes oldalak vannak: fitt konyhát például meleg szívvel ajánlom. De igazából bármilyen kaját megkívánsz, el lehet készíteni egészségesebb verzióban. A Peak, Shopbuilder oldalán is rengetek jó recept ötletet találsz
2021. nov. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem venném meg annak az ember az appját, aki pár éve azt mondta, hogy ne együnk paradicsomot diétában, most meg banánt ajánl, valamint ne vegyünk ilyen-olyan krémeket, mert sz.rok, de ő kidobja a saját krémjét. Ebben a témában a tudást nagyon könnyen össze lehet szedni az internetről, csak jó helyen kell keresgélni - elsősorban azok között, akik nem pénzt akarnak szerezni a követőikből.
2021. nov. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A 7es jól mondja. Igazából szerintem az emberek többsége tisztában van azzal, min is kellene változtatnia az életmódjában, vagy hogy hogyan is kellene egészségesen enni. Csak hát valamiért mindig valami csodacuccot keresnek. És ezt használják ki a különböző táplálkozási "szakemberek". Pedig nem szabadna ennyire túlbonyolítani a dolgokat. Egyszerűbb mint gondolnánk. Persze nem mondom hogy könnyű. Kell a kitartás hozzá.
2021. nov. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Épp most szemezek ezzel az appal. A receptek érdekelnének, illetve valami mozgásfélét kéne elkezdenem. Sose sportoltam/kondiztam így nem is tudom hogy és hol kéne kezdeni,talán egy ilyen app segíthetne ebben.

Kicsit sokallom az árát amúgy.

2021. nov. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mennyibe kerül? Szerintem sok jobb opció van ilyen téren. Lehet többet érsz ha veszel egy otthoni/kondis edzéstervet, vagy étkezési ajánlás megbízhatóbb forrásból. Nekem Fodor Réka, Borszéki Péter, Perjes Kinga, Sasa edzéstervet vagy Csiliga Reni munkássága szimpatikusabb de ez csak egyéni vélemény.

Mindenesetre érdemes utánna nézni kicsit

2021. nov. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!