Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Így sikerülhet a fogyás?...

Így sikerülhet a fogyás? Érdekelne a véleményetek és tapasztalatok.

Figyelt kérdés
Van egy 2 éves kislányom. A terhességet 57kg-al kezdtem és 69kg voltam amikor szültem. Szülés után le is ment pár kiló 63-64kg között ingázot a súlyom. Az utóbbi hetekben el kezdtem hizni, 69kg vagyok. Nagyon zavar. Nem érzem jól magam a bőrömben. Ha a tükörbe nézek sirógörcs jön rám. Meg szeretnék szabadulni ettől a testtöl. Interneten nagyon sokat olvastam hogy mi segítene a fogyásban. Szerintetek ha semmi mást nem innék csak vízet (azt is olvastam hogy sokat kell inni én 2literre gondoltam egy nap), és el hagynám végleg a csokit, este 6 után egyáltalán nem ennék semmit. És kb. egy nap 30-40 percet tornáznék (felülés stb..) Szerintetek akkor sikerülne? Mennyi idő kellene hozzá?

2021. nov. 16. 12:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az este 18 után nem éves az hülyeség. Kivéve ha 20-kor már alszol.
2021. nov. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Általában 20:00-21:00 között alszunk már. Korán kell a kislányom ezért hamar alszunk el.
2021. nov. 16. 14:23
 3/12 anonim ***** válasza:
81%

Amit elterveztél, az a tipikus, kétségbeesett kapkodás.

Higgadj le! :D

Először csak egy dolgon változtass, mert ha egyszerre kezdesz el koplalni, és durván tornázni, garantált a kudarc. Tehát döntsd el,hogy először egy normális étrendet alakitasz-e ki, vagy elkezdesz normálisan sportolni.

Én utóbbit választottam, mert a közérzetemnek is jobbat tett.

Szerintem kezdj el naponta sétálni, legalább egy órát, vagy 15 ezer lépést. De tényleg minden nap, esőben, fagyban is.

Utána elkezdhetsz dolgozni az étrenden.

2021. nov. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a lényeg hogy 6 előtt vagy után eszel, meg hogy csak vizet iszol vagy mást is.


Az a lényeg hogy MIT eszel és MENNYIT.


Ha több kalóriát viszel be a szervezetedbe mint amennyire valóban szüksége van, akkor hízni fogsz. 6 óra előtt is, meg után is.

2021. nov. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
29%

3-as Nagyon nem értek veled egyet. Egy 2 éves gyerekkel, biztos, hogy a kérdező mozog eleget, lefogadom, hogy nem ülnek, és mesekönyvet lapozgatnak egész nap. Pontosan, hogy az étkezésén kellene változtatni első sorban.

Kérdező: A 2 liter víznek az alapnak kellene lennie, az nem sok. Ha előtte 2 liter kólát ittál, és mindennap ettél csokit, akkor ezt változtatva jelentős kalória mennyiség lehet, amit csak ennek elhagyásával megspórolhatsz. Tipikus hiba lehet, ha a saját ételeden kívül a baba által meghagyottakat is megeszed. Jó lenne ha törekednél arra, hogy minél több zöldséget egyél, hogy a zsíradékokat, és köret mennyiségeket csökkentsd. Főzésnél oda kell figyelni, hogy ha valami 1ek olajat igényel, akkor ne 1dl-t önts.

2021. nov. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%

99,9%,hogy nem fogod ezt bírni hosszútávon. Fogyni olyan módszerrel kell, amit aztán életed végéig tartani tudsz. EZ nem az.

Miért?

- mert ha szereted a csokit/ egyéb édességet, a sóvárgás le fog győzni, ha teljesen megvonod és kiéhezik rá a szervezeted.

-6 után nem evés egy balfalság, azoknál van rendben akik ehhez képest 9-10 körül aludni mennek.

- a víz rendben van, de energiamentes italokat néha simán beiktathatsz ha akarsz. Lehet neked ez még akár könnyű is lehet, én 1 nap után már hányingert kapok a sima víztől.

- napi 30-40 perc mozgás kezdésnek jó, de hosszútávon kevés lesz.

2021. nov. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ja, olyan életmód kell, amit egész életedben tartani tudsz. Én tavaly lefogytam 15 kg-t, aztán nem figyeltem és persze visszahíztam. Nem volt hosszú távon tartható a "diétám".

A kalóriabázisban vezesd a napi kaját és meglátod, hogy hol bukik el a dolog. Pl. cukros üdítők, sok napi kalória, felesleges csokik stb.

2021. nov. 17. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Eddig csak cukros üdítőt ittam de egy nap a fél liter sem volt meg. És szerintem a legnagyobb gond hogy nagyon gyorsan eszek és utána pedig rosszul érzem magam. Csokit nagyon ritkán szoktam enni inkább a sós fűszeres dolgokat ettem. Például chips,ropi,mogyoró.
2021. nov. 17. 09:19
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

2-3 liter víz a cukros lötyik helyett (max néha napján mondjuk ha étterembe, vendégségbe mész, de otthon ne tarts, ha nagyon kell vmi ilyesmi akkod vedd a cukor mentes változatot, de egészségesnek azt se mondanám). Jó alternatíva a tea egyébként. A gyümölcslevekkel vigyázni kell, mert szintén magas a cukortartalmuk és rost nincs bennük a gyümölcsökkel ellentétben.

Olyan étkezést alakíts ki, amit hosszú ideig tudsz tartani, ne pár hónapos fogyókúrát, mert utána a duplája jön vissza. Keress olyan mozgás formát amit szeretsz, mert csak amellett fogsz tudni kitartani, és hosszú távon ez számít.

2021. nov. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
57%

"Például chips,ropi,mogyoró." Azoknak iszonyat magas a kalória tartalma a zsír miatt. Kalóriaszámolást javaslok, amíg megtanulod, miből mennyit ehetsz kábé. Én csokit eszem, ha belefér a napi kalória, és zsír keretembe. Yazio appot ajánlom, nagyon jó. Nem kell mindent felvinned, gyakorlatilag már minden benne van, elég a termék vonalkódját beolvasnod, és beírni az adagokat. Persze ha főzöl, akkor kell egy kis odafigyelés, le kell mérni minden alapanyagot nyersen, azt beviszed receptként, elosztod hány adag lesz belőle (én sem csak magamnak főzök, tippelni szoktam), és aztán azt írod be ebédre/vacsira, amennyit megettél belőle.

Ezt egy másik kérdés alá írtam, nem akarom újra begépelni:


Én 2020-at végig edzettem, mozogtam, elhagytam a fehér lisztet, cukrot, üdítőket addig sem ittam, figyeltem a kajámra. Mondjuk nekem nincs ekkora súlyfeleslegem, én alapvetően 5-6 kg zsírral küszködtem, ami főleg has és csípő tájékon volt.

Aztán idén már nagyon meguntam, hogy gyakorlatilag csak szinten tartom a testem, amivel nem vagyok elégedett, pedig heti 2-3 súlyzós edzést végzek, minden nap 60 percet bringázom, és a szabadidőmben is állandóan kirándulok, mozgok. És ugye FIGYELTEM A KAJÁRA!

Aztán elkezdtem beírkálni a kalória számolós appba, hogy lássam, miből mennyit eszek mégis, lemértem mindent grammra pontosan, ha főztem, akkor is mindent lemértem. És azt láttam, hogy iszonyatosan zsírosan ettem, pedig én meg azt hittem, milyen jól eszem, mert görög joghurt, meg tojás, meg lenmagot keverek a reggeli zabkásába, ahhoz teszek egy kanál mogyoró vajat, teljeskiőrlésű palacsintát eszek, stb. Emellett nagyon kevés volt a fehérje. Elkezdtem erre figyelni, és iszonyat gyorsan elkezdett lepucolódni a zsír, amit azelőtt sehogy sem tudtam megmozdítani... (megjegyzem emellett a fent leírt mozgás természetesen ugyanúgy volt)

Még így is vannak napok, mikor megcsúszik a napi bevitt zsírmennyiség, pedig figyelek! Baromira könnyen összejön ám a napi ajánlott mennyiség, ugyanakkor a fehérjét néha kínkeservesen tudom összerakni, mert a sok tejterméktől meg kipattogzott a fejem.


Nem kell életed végéig kalóriát számolni, csak míg nagyjából megszokod, hogy miből mekkora adagokat ehetsz.

Nekem egy ilyen fontos lecke volt a babfőzelék, lencsefőzelék... korábban jó adagot megettem belőle ebédre, mert ugye ezt is milyen egészségesnek mondják, csupa rost, lassú szénhidrát, és még fehérje is van benne. Aha, de olyan magas a kalória tartalma, hogy kb maroknyit ehetek belőle egy evésre. Szemre borzasztó kevésnek tűnik, de így már látom, hogy régen simán megettem belőle 700-800 kalórányit is.

2021. nov. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!