Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért hozzák fel a túlsúlyosak...

Miért hozzák fel a túlsúlyosak, hogy fogyni akarnak, ha közben mégsem?

Figyelt kérdés

Természetesen nem minden kövér ilyen, de mostanában sokszor belefutok ebbe.


Vékony, szálkásan izmos férfi vagyok, a gluténérzékenységem miatt speciális étrendet tartanom. Gyanítom, hogy ezért is kérik ki a véleményem.


50 éves ismerősömnek kb. 30 kg súlyfeleslege van, és emiatt is egyre több az egészségi problémája. Néha bedobja, hogy „fogyni kéne”.

Aztán mikor átvesszük, hogy mit kéne ennie, elvicceli, hogy „ki mondta, hogy fogyni akarok :)”. Most utaztunk el pár napra, és elképesztő, amit művelt: 2-3 óránként péksüti, csak kólát ivott stb.


Munkatársnőm dettó.

Megkérdezte a véleményem, folyamatosan orvosokhoz jár, cukorbeteg, Crohn-betegség is felmerült. az orvosa azt mondta, kerülje a glutént.

2 délelőttöt átbeszéltünk, hogy mit hogyan lehet enni gluténmentesen. azóta eltelt pár hónap, de semmi. összeeszik mindent.


nem akarok erőltetni semmit, de tényleg nem tudom, mit kéne tennem ilyen helyzetben.



2021. nov. 23. 14:05
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:
28%
teát kb havonta egyszer iszom,de m1
2021. dec. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 anonim válasza:
90%

Nagyon elkanyarodott a hozzászólás részleg az eredeti kérdéstől, alapvetően néhány tényt kell figyelembevenni.

1. Semmiből nem lesz energia, tehát ha csak nem beteg az illető, mert mondjuk hormonproblémája van, vagy a gyógyszerek, amiket szed, hízást okoznak (tehát ha csak nincs egészségügyi problémája), akkor nem fog hízni. Ha a kalóriabevitel kisebb, mint a kalóriafelhasználás (tehát kalória deficitben van az illető), akkor fogyni fog. Ez puszta fizika, ezzel nem lehet vitatkozni.

2. Alapvetően az emberek az élet minden területén szeretnek kifogásokat keresni. Nincs pénz, idő, energia, kedv, nincs meg a genetikai adottság, "anyám is elhízott volt, ezért én is", és társai. Én, aki mindkét oldalt megtapasztaltam, több éves belefektetett energia és normális (nem koplalós!) étrendváltás és sportolás után leadtam a felesleget és a hőn áhított alakom is meglett (hello, sakktábla has). Erre akárki képes, aki az előző pontba nem esik bele, csak ez rengeteg időt vesz igénybe.

3. Nem jól csinálják az étrend és életmódváltást az emberek. Nem egyik napról a másikra kell azonnal minden rossz szokást kiiktatni és tömni a salátát, hanem fokozatosan rászoktatni a szervezetünket arra, hogy választékosabb és kevésbé kalóriadús ételeket fogyasztunk, az üres kalóriákat pedig mellőzzük. Természetesen 1-1 csoki, csipsz, hamburger belefér, hisz ha az adott napi kalóriabevitel ezekkel kevesebb, mint az elhasznált, akkor még ezek mellett is lehet fogyni, csak nehezebb. Olyan, mintha a futóversenyen 1-2 lépéssel hátrébbról indulnál - attól még nyerhetsz, csak minden lépéssel egyre nehezebb lesz.

2021. dec. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 anonim ***** válasza:
86%
42-es egyetértek, összefoglaltad a lényeget. Pontosan így van.
2021. dec. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 anonim ***** válasza:
24%
Én is ezt magyarázom nekik, hogy hormonproblémám van és azért nem fogyok nem azért mert csokival meg sütivel tömöm magam, csak nem fogják fel, hogy én az ilyet számba se venném.
2021. dec. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 anonim ***** válasza:
24%
Egy dolgot hozzátennék, 42-es, hogy az ilyen támadások másoktól, mint ez a kérdés, meg némelyik hozzászólás, rohadtul nem segít, sőt, ha netán valaki stresszevő, azt még gátolja is. És nem csak erről az oldalról van szó, megy az oltogatás személyesen is. Nem vagyok kövér, csak látom, mennyire bunkók tudnak lenni emberek azokkal, akik kilógnak valamiért az átlagból, ha kövér, akkor az a baj, ha sovány (én pl sokáig az voltam), akkor azzal bántanak.
2021. dec. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 anonim válasza:
53%
#45 42-es vagyok, az "élni és élni hagyni" elvet követem természetesen és alapvetően mindenkinek joga van úgy élni, ahogy szeretne. Egy embert nem a testsúlya határoz meg és undok dolog valakit amiatt támadni, hogy hány kg, hogy néz ki, milyen testi, lelki, vagy egyéb fogyatékja van, stb., nekem van minden embertípusból barátom (sovány, sportos, kövér, szemüveges, magas, alacsony, barna/kék szemű, kopasz/dús hajú, hetero/meleg, stb.) és nem a külsőségek határozzák meg a hozzájuk kötődő viszonyom.
2021. dec. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 anonim ***** válasza:
18%
Jelentettem a kérdést, mert egyértelműrn provokatív!
2021. dec. 15. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 Kései Sirató ***** válasza:
19%
45. ha te ennyire közömbös vagy, minek szólsz egyáltalán hozzá. Itt többen próbálnak segíteni másoknak, tanácsokkal , saját tapasztalattal, te ezt meg sem látod. Aki simán leírja az igazságot, azt meg jelentgeted. Beteg vagy, lehet, hogy nem elhízott, hanem mentálisan sérült? Vizsgáltasd ki magad! Jobbulást!
2021. dec. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 A kérdező kommentje:

45:


ne haragudj, de ha ennyire érzékeny virágszál vagy, nem tudom, miért fórumozol..vagy egyszerűen nem tudod értelmezni a kérdést? hol támadás a kérdésem?


egy másik ember meg jelentette is.. komolyan nem tudom megérteni, hogy ilyen emberek miért fórumoznak. ha nálatok ez a kérdés kiveri a biztosítékot, lehet, hogy inkább mesefilmet kéne néznetek.


én meg pont azért írtam aki a kérdést, mert egyszerűen elegem van abból, amit a kövérek többsége művel. kifogás kifogás hátán, de a legminimálisabb erőfeszítést sem hajlandóak megtenni azért, h jobb legyen.

ismerősöm megint napokig hányt, "gyanakszik bizonyos életelekre", mire azt mondtam neki, h csináljon étkezési naplót, "az nem jó mert unalmas". mondom jó, engem innentől hagyjon a témával.


látom, nem sikerült egyeseknek értelmezni. a kérdés NEM az összes kövér emberről szól (azt meg végképp nem értem, hogy jönnek ide mások, akik kilógnak sorból), hanem azokról, akik folyton panaszkodnak sajnáltatják magukat, mégsem tesznek semmit.

és igen, nekem személy szerint rohadtul elegem van már ebből. alapvetően nem érdekel, ki hogy néz ki, de a környezetemben élő túlsúlyosak sportot űznek abból, hogy felhozzák állandóan, milyen bajaik vannak a túlsúlyuk miatt, aztán ha átbeszéljük a témát, vagy elviccelik, vagy nem hajlandóak semmilyen étrendet betartani.

2021. dec. 26. 13:21
 50/58 anonim ***** válasza:
80%

Ha olyan könnyű lenne változtatni, már minden súlyfelesleggel rendelkező ember lefogyott volna.

Nem kifogásokat keresek, de az ételek is okozhatnak ugyanúgy függőséget, mint a drogok, alkohol. Az emberek pedig szégyellik ezt, félnek az ítélkező dumáktól amiket rengeteg tudatlan, érzéketlen, tapasztalatlan embertől kapnak, ezért nehezen kérnek segítséget, vagy nem is mernek.

Rettenetesen nehéz ez, mint az alkoholistáknak a piáról.


Mint mondtam, nem kifogásokat keresek, több mint 100 kilót fogytam, hogy normál súlyom legyen, de a poklot is megjártam mire végül sikerült. Hónapokig sokszor sírva aludtam el, egyszerűen azért mert iszonyat nehéz volt, fájdalmaim voltak, küzdöttem a függőségi tünetekkel, és az a tudat sem könnyíti meg, hogy egész életemben szigorú speciális diétán kell élnem továbbra is,mert rohamtempóban hízom sajnos, elég 2-3 lazább hónap, hogy 10-12kg visszajöjjön, még 2 pofára se kell zabálni hozzá. Elég ha nem figyelek a tápanyageloszlásra. ha nem tartom. Amit aztán sokkal tovább tart leadni.

Aki az ételekkel kapcsolatos függőséget nem tapasztalta meg, annak fingja nincs mit éreznek azok akik igen, szóval nem releváns, hogy véleményt alkosson.

Pl Számomra is hitelesebb olyan ember aki màr nagyobb súlyfeleslegtől megszabadult és tapasztalt függőségi tüneteket az ételekkel kapcsolatban.

Ezért nem érted, és nem is fogod soha megérteni. Nehéz változtatni évtizedes szokásokon amiket az ember pl otthonról gyerekkorából hozott, és hosszú évekig úgy élt ahogy tanították neki.

2022. jan. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!