Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért hozzák fel a túlsúlyosak...

Miért hozzák fel a túlsúlyosak, hogy fogyni akarnak, ha közben mégsem?

Figyelt kérdés

Természetesen nem minden kövér ilyen, de mostanában sokszor belefutok ebbe.


Vékony, szálkásan izmos férfi vagyok, a gluténérzékenységem miatt speciális étrendet tartanom. Gyanítom, hogy ezért is kérik ki a véleményem.


50 éves ismerősömnek kb. 30 kg súlyfeleslege van, és emiatt is egyre több az egészségi problémája. Néha bedobja, hogy „fogyni kéne”.

Aztán mikor átvesszük, hogy mit kéne ennie, elvicceli, hogy „ki mondta, hogy fogyni akarok :)”. Most utaztunk el pár napra, és elképesztő, amit művelt: 2-3 óránként péksüti, csak kólát ivott stb.


Munkatársnőm dettó.

Megkérdezte a véleményem, folyamatosan orvosokhoz jár, cukorbeteg, Crohn-betegség is felmerült. az orvosa azt mondta, kerülje a glutént.

2 délelőttöt átbeszéltünk, hogy mit hogyan lehet enni gluténmentesen. azóta eltelt pár hónap, de semmi. összeeszik mindent.


nem akarok erőltetni semmit, de tényleg nem tudom, mit kéne tennem ilyen helyzetben.



2021. nov. 23. 14:05
1 2 3 4 5 6
 51/58 anonim ***** válasza:
74%
Azt hiszem, sokaknál lehet trauma a háttérben. Egy pszichológus többet tud segíteni, mint egy edző. Jelentős túlsúly, önvédelmi funkciót tölt be.
2022. jan. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/58 anonim ***** válasza:
78%

Egyetértek azokkal,akik a berögzött rossz szokásokat hozzák fel,mert igaz. Ha pörin meg kenyéren nől fel az ember,nehéz változtatni. Ha körülötted mindenki zabálja a csipszet,te meg kikéred a salit azt kérdik,miért nem eszel rendesen,akkor visszahúznak. Vagy két nap biciklizés után azt mondják,hogy minek,hisz egy dekát sem fogytál...

Sajnos sok az ilyen környezetben élő ember,akiben szégyenérzetet keltenek,ha változtani próbál,de nem sikerül azonnal,lehúznak teljesen,elveszik a motiváció és zabál tovább velük...

Én is így vagyok,sajnos, a családom pont ugyanez, de külön költöztem,ahol már vár a tornagépem és nincs csoki a szekrényben. Másképp nem megy...

2022. jan. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/58 anonim ***** válasza:
100%

Akinek túlsúlya van tudja hogy egészségügyi szempontból fogyni a kéne, kellene. Azonban a fogyás közel se egyszerű. Változtatni nehéz. Márpedig akinek annyi felesége van, hogy túlsúlyos, ott valami életmódbeli vagy lelki gondok lehetnek, amik változtatás igényelnek.

Igenis kell akaraterő, sokszor lemondás és kitartás. Ahhoz hogy jól változtasson az ember pedig tudás is szükséges, a téves infó pedig rengeteg. Vagy sok olyan infó is van, ami valakinek jó, valakinek meg nem válik be. Pl időszakos böjt, keto..de sorolhatnám.


A lényeg hogy a túlsúlyosak tudják, hogy változtatnunk kellene, de azt is tudják hogy ez milyen nehéz, így nem biztos hogy rögtön rátudják venni magukat a változtatásra. Meg hát nem is jó azonnal 180 fokos fordulatot venni szerintem mert az tarthatatlan.


Ez csak az én véleményem, én nem voltam túlsúlyos, de küzdöttem pár plusz kilóval. Fogyni akkor tudtam, mikor már tudtam annyit a témával kapcsolatban, hogy megtaláljam azt ami nekem passzol, és én tartani tudom. Illetve lelkileg se görcsöltem rá, ha félrecsúszott valami nem dobtam félre mindent, hanem onnan folytattam ahonnan abba hagytam.

2022. jan. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 anonim ***** válasza:
64%
A fogyás eredményét akarják, tenni érte már kevésbé. Még nem fáj eléggé, majd ha bekattan nekik valami és fontosdá válik, váltanak egészséges életmódra. Én is ezt tettem, előtte volt a szenvedés meg a kifogások. Amúgy tényleg nehéz volt, a kezdetekben főleg, mert semmit nem tudtam a témáról.
2022. jan. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/58 anonim ***** válasza:
0%
Az az igazság tényleg csak akkor szánja rá az ember magát ha már "fáj". Ha már nem tetszik amit lát a tükörben. Pedig nem egy nap alatt jöttek fel azok a hurkák.. Én is jelenleg Megindultam a lejtőn +3kg. Nem is lenne sok, de most kellene észbe kapnom. De olyan nehéz rávennem magam..
2022. jan. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/58 Kései Sirató ***** válasza:
27%
55-ös, az emelkedőn indultál el, hiszen fölfele megy a súlyod. Csak viccelek, hajrá! Ne várd meg, míg gurulsz!
2022. jan. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/58 anonim ***** válasza:
27%

56os,igen sajnos, pedig a lejtőn szívesebben lennék:) holnaptól újra diéta van,vagyhát visszatértek a normális, egészséges étkezéshez. Csoki minimalizálva, sport be programozva. Már meg is főztem a holnapi menüt.

Ma annyira tudtam rávenni magam hogy legalább egészséges édességet egyek:D cukormentes mákos túró gombóc. Igaz így is egy kalória bomba, de kell valami átmenet

2022. jan. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 Kései Sirató ***** válasza:
100%
57-es! Kitartást! és sok sikert neked!
2022. jan. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!