Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Stagnáláskor nálatok mi vált be?

Stagnáláskor nálatok mi vált be?

Figyelt kérdés

Közel 8 hete tartom a diétám. Mindig a keretemen belül voltam és rendszeresen sportolok. Harmadik hete nem mozdul a mérleg. Három kiló van még hátra a célig. Emiatt ma elengedtem magam és szándékosan jóval többet ettem annak reményében, hogy újra beinduljon a fogyás. Ha esetleg mégsem, legalább a lelkemnek jót tett a magasabb bevitel.

Akikkel már előfordult a több hetes stagnálás, nálatok mi indította be újra a fogyást?


2021. dec. 3. 15:54
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

Akkor öntsünk tiszta vizet a pohárba!

Az tény, hogy a matematika olyan, amilyen, vannak benne törvények stb. Viszont a biológia más, abban sok apró dologból adódik össze az egész, nem egy mérnök által összerakott gépezet, ami mindig ugyanúgy és ugyanazt csinálja, s mindig ugyanazt kapja üzemanyagként. Az élőlények szervezete mindig a körülményeknek megfelelően kíván működni, van amikor többet energiát használ fel, van amikor kevesebbet. Az is számít, mivel viszed be a tápanyagokat, milyen a bélflórád összetétele, állapota stb. Az élelmiszerekben sincs mindig ugyanaz ugyanúgy. Ott van a bioritmus is, az is elég sokat változtat a működésen, ahogy a sérülések, fertőzések, hajnövekedés stb.

És ne felejtsük el, hogy a szervezet legfőbb érdeke az önfenntartás, mindig ez a célja, s ezért tanul és alkalmazkodik is. Ha kevesebb energiát kap, akkor mindent megtesz, hogy abból jöjjön ki, majd tartalékoljon, ha van némi többlet. A különböző mozgásformák kalóriaigénye is fokozatosan csökken, minél régebb óta végzi valaki.


Lényeg a lényeg, a szervezet nem gép, tehát nem állandó.

2021. dec. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy milyen magas vagy, de 1350 kalória egy napra elég kevésnek tűnik. Én 165 cm vagyok, 56kg, 3.5 hónapja eszek 1500 kalória körül és megy a fogyás, de nekem is nagyon lassan. 59 kgrol indultam. Az utolsó kilók nagyon makacsak, ne aggódj, ha lassú a folyamat :) Ha már amúgy is csak egy kicsi van vissza, akkor valószínűleg már most is jó formában vagy, szóval nem hajt a tatár.


Szerintem a magasságodtól függőben emelj a kalória beviteleden, de ha ezt nem akarod, akkor semmiképp se csökkents a mostanin, mert már alapból elég alacsonyan van.


Nekem 1450 körül van az alap égetésem, ennél lejjebb nem szabad mennem, mert akkor a szervezetem tartalékolni kezd és nem fog zsírt elégetni.

2021. dec. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
160 cm és 53 kiló vagyok. A mostani formám is tetszik, de mindig van mit csiszolni. Ezek az utolsó kilók valóban nagyon makacsak. Köszönöm a válaszaitokat! :)
2021. dec. 5. 07:08
 24/26 anonim ***** válasza:

4.

A matematika és az emberi test biológiája két külön dolog. Nem érdemes keverni. Az emberi szervezet nem matekpélda,nem így működik. Sokkal bonyolultabb. Ajánlott Tájékozódni hitelesebb forrásokból.


Kérdező: nekem bevált, hogy türelmes voltam. 1 év fogyás után volt 2 hónap stagnálás, mindent folytattam ahogy addig, utána újra fogytam. Már lassan betöltöm majd a 3 évet az életmódváltás óta, ma már egészséges a testsúlyom, pedig kóros elhízásból indultam.

Ja és 3 kilón nem biztos, hogy problémázni kellene, annyit nem ér. De persze a te döntésed.

2021. dec. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:

Bár még nem telt el sok idő, de visszajelzést szeretnék adni arról, hogy a kérdés óta több mint egy kilóval vagyok kevesebb. Mégis csak hatásosnak bizonyult az a "csaló nap". Azóta elmúlt a sóvárgásom is a nehéz ételek után.

#24: Köszönöm a válaszod!:)

2021. dec. 14. 09:53
 26/26 anonim ***** válasza:
Köszi a visszajelzést! :) sosem gondoltam volna, hogy ez beválhat. Én stagnáltam 2 hónapot, legközelebb már lesz egy tippem rá.
2021. dec. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!