Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám kontrollálni a...

Hogyan tudnám kontrollálni a nagy étvágyamat? Más is küzdött ezzel a problémával?

Figyelt kérdés

A lényeg az, hogy nagyon nehezen lakok jól. Nem éheztetem magam, elég kalóriát eszek. Látom a családi ebédnél hogy én sokkal nagyobb adagokat eszek. Simán megleszek fél kiló túrót, meg még 2tojásból rántottát kenyérrel, zöldségekkel. Ezt így egybe.

Rendben van hogy sportolok, de nem értem mitől van ekkora étvágyam, amit nagyon nehezen kontrolálok.

Harcolok azért is, hogy ne hízzak tovább, nem hogy ne fogyjak. Nincs olyan őrületesen nagy túlsúlyom. De sokat híztam az utóbbi időben, és nem tudom mit tegyek, hogy kontroláljam ezt az éhséget ahhoz, hogy ne hízzak tovább



2022. máj. 2. 09:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

Egyél több zöldséget, igyál több vizet. Egyél egy normál adag ételt, és várj 15 percet, hogy az agyad is felfogja, hogy ettél.

Mellesleg arra is jó lenne rájönnöd, hogy milyen lelki űrt szeretnék pótolni az evéssel. Én mindig akkor hízok és lesz óriási étvágyam, amikor depressziós időszakom van.

2022. máj. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

A sok zöldség, sok víz meg van.

Nemtudom milyen lelki gondom lehet,mindenki ezt mondja akit kérdezek, hogy valami űrt akarok betölteni. Pedig úgy érzem meg van mindenem, boldog vagyok. Egyedül akkor nem, mikor nem tudom kontrollálni ezt az étvágyamat, és jól beeszek:( de nem vagyok depressziós.

2022. máj. 2. 10:28
 3/11 anonim ***** válasza:

Esetleg valamilyen vitaminhiányod van és az éhséggel jelzi a szervezeted.


Ha nem, akkor nem maradt más, mint az önkontroll és a figyelemelterelés, valami hobbi.

2022. máj. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
40%
Akaraterő. Ha nem megy, pszichológus
2022. máj. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%
Egyél lassabban. Az éhség az agyban alakul ki. Leegyszerűsítve az agyban lévő „szenzorok” alakítják ki az éhségérzetet a vér paraméterei alapján. A bevitt tápláléknak kell egy kis idő mire felszívódik és a tápanyagok bekerülnek a vérbe. Amíg ez nem történik meg, addig az éhségérzet az agyban aktív marad, hiába ettél gyorsan sokat.
2022. máj. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően kerülni kellene a gyors felszívódású szénhidrátokat és az egyszerű cukrokat, attól hamar éhes leszel.

A króm is segíthet mint kiegészítő , az inzulinszint megugrásokat stabilizálja valamennyire, így nincsenek falási rohamok.

De probald ki hogy neked az válik be hogy sokszor eszel keveset, vagy kevésszer sokat. Én nem tudok ötször enni, akkor egész nap a kaján jár az eszem és folyton éhes vagyok . Napi kétszer kajálok ( max háromszor ), de akkor mennyiséget . Ha összességében deficitben vagy így is fogyni fogsz.

2022. máj. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szedj kevesebbet.
2022. máj. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem sokat segített a gyakori éhség elkerülésében és a jóllakottság érzésében az, hogy az ételeim tápanyagarányain változtattam.

Régen az általánosan megszokott szénhidrát volt többletben, és sokáig tartott mire rájöttem, hogy ezért vagyok éhes többet mint kellene. Abszolut nem laktam jól, és étkezés után 2 órával már korgott a gyomrom.

Hosszú út vezetett ide, ( mind kiderült, betegség miatt sem ehetek sok szénhidrátot) így a lényeg az, hogy az étkezéseim nagyját most már zsírral és fehérjével oldom meg, és kevés szénhidráttal.

A gyakori éhség, falási rohamok mind megszűntek, egy étkezéssel jó 6 órára jól vagyok lakva. Így élek már több mint 3 éve. 175cm/67kg vagyok, aki mostanában ismert meg, nem tudja hogy voltam 170kg is.

2022. máj. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Érdemes lenne az okát kideríteni az étvágyadnak. Mindenképpen érdemes lenne szakemberrel beszélned. Ha úgy érzed, teljesen őszinte vagy, és nem mentális eredetű az étvágyad, akkor egy fullos vérkép kéne kezdetnek. Nagy eséllyel valami tápanyaghiány, főleg, ha egyoldalúan eszel, tehát mindig ugyanazok a zöldségek, húsok... Stb. Ha a vérkép tápanyag szempontjából rendben van, akkor esetleg valami anyagcsere zavar.

Minden esetben az éhség jelzés a szervezet részéről, csak nem mindegy, miért.

Nekem, hozzá nem értőként ezek jutottak eszembe. Mindenképpen keresd fel a háziorvosodat, mielőtt bármi drasztikusba kezdenél.

2022. máj. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 after stroke válasza:
Valamilyen ásványi anyag hiányra is utalhat, ha sokat eszel.A szervezet a hiányt csak éhségként képes jelezni. A mai zöldségek, gyümölcsök mellesleg katasztrofálisan alacsony beltartalmi értékkel bírnak, tehát simán össze lehet szedni bármilyen hiánybetegséget még a sokoldalú táplálkozás mellett is.
2022. máj. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!