Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 3 hete diétázok,gyenge vagyok...

3 hete diétázok,gyenge vagyok , erőtlen,fáradt,ideges...semmi gyümölcs semmi zöldség semmit nem eszek 3 hete . Lehetséges emiatt ?

Figyelt kérdés
(fruktóz érzékeny vagyok)

2022. jún. 2. 20:09
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
94%

EMBEREK! Aki fruktózérzékeny, az a fruktóztól (föleg nagyobb mennyiségben fogyasztva) napokig tartó hasgörcsöket és folyamatos hasmenést kap! EZ NEM VICC, amiröl humorizálni kellene!

Kérdezö: nem tudom, ki állapította meg a fruktózérzékenységet nálad, meg föleg ki szabott meg ilyen extrém diétát, de feltétlen keress meg (másik) orvost ezzel. EZ ugyanis nincs rendben, ennyire mindent letilteni nem megszokott és nem is szabad, mert teljesen tönkreteszed magad vele.

Szóval keress meg egy hozzáértö orvost, mielött kórházban kötsz ki végérvényesen tönkretett emésztörendszerrel!

2022. jún. 3. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Nos ha ezborvosi dolog, hogy nem ehetsz fruktózt, akkor érdemes beszerezni az elején táblázatokat... amikből megtudod, mit ehetsz még... ez most 20mp google keresés eredménye, szóval biztos lehet talalni kiterjedtebb táblázatot is...

És el kell kezdeni, tudatosan megtervezni a kajáidat.


Amúgy rizsből sem csak egyféle van... nekem pl a nagy kedvencem q fekete-rizs, sokan nem is hallottak róla...

2022. jún. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
96%

23-as: szerintem a kérdezö vagy saját maga találta ki az egész diétát, vagy egy kurkuzsló írta elö neki, mert ahogy korábban (meg egy másik kérdésénél) írta, neki NULL fruktóz fogyasztás van megszabva.

Ez soha sehol nem megengedhetö, ezért is van annyira rosszul, másrészt meg azzal, hogy nem áll orvosi kontroll alatt, igen nagy eséllyel tönkreteszi a bélrendszerét.

2022. jún. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
100%

Neked sürgősen kéne szerezni egy dietetikust, lehetőleg olyat, aki mijtaétrendet is ír. Ez így borzasztóan egészségtelen és biztos van megoldás. Szerintem ez tipikusan olyan dolog a sok érzékenységeddel, amit egyedül képtelenseg megoldani.

És igen, tutibiztos, hogy a vitamin és ásványi anyag hiánytól vavy rosszul

2022. jún. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
68%

21. Persze, nem vicc, ha komoly a kérdés. De ez egy troll.

Eddig eléldegélt teljesen jól, aztán 3 hete rájött, hogy "mindenérzékeny", most meg rosszul van. Persze.

Aztán mondják neki, hogy túl kevés a kalóriabevitel, azért van rosszul, mire a válasz az, hogy nem ő nem számol kalóriát, ez nem olyan diéta. Tehát nem simán troll, hanem ráadásul buta troll.

2022. jún. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
100%

Azért az egyáltalán nem igaz, hogy a fruktóz elengedhetetlen lenne az ember számára. A szervezet elsődleges energiaforrása a szőlőcukor, az összes szénhidrát végső soron ezzé alakul, csak más-más úton. A gyümölcscukor közvetlenül a máj glikogénraktáraiba épül be, és innen már szőlőcukorként kerül a véráramba. Ugyanazzá a szőlőcukorrá, ami elemi formában közvetlenül a véráramba kerül, vagy amivé a keményítő is alakul. Nincs szüksége a szervezetnek fruktózra.

Viszont vitamonokra, és egyéb növényi anyagokra nagyon is szüksége van.

Ha cukkinit ehetsz, ami tartalmaz gyümölcscukrot, akkor bármi mást is ehetsz, ami ugyanannyi, vagy kevesebb fruktózt tartalmaz. Például: avokádó, amarant, kukorica, csicseriborsó, fejes- és tépősaláta, mángold, lenmag, bab, zeller, spenót, zabpehely, rebarbara, gyakorlatilag az összes ehető gomba, padlizsán, karfiol, az összes halféle, hajdina, brokkoli, soroljam még? Ha erre azt mondod, hogy ezek nem jók, mert ezekben is van fruktóz, akkor erre az a válaszom, hogy a cukkini sem jó, mert abban is van.

A másik dolog, hogy nem szabad sanyargatni a tested. Ha nem jut a szervezet megfelelő mennyiségű energiához, azon belül is főleg szénhidráthoz, akkor nagyon komoly fizikai és mentális tüneteket fogsz érezni. Pont, amiket leírtál. Ez azért van, mert egészségtelen mértékben alacsony az energiabeviteled.

2022. jún. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg azért vagy rosszul, mert herótod van a szigorú diétától, ezért nem eszel eleget összességében. Nem viszel be elég kalóriát. Valóban egy hozzáértő dietetikust kéne megkeresned, aki meg tud győzni arról, hogy mit ehetsz még - mert ha nem hiszel benne, hogy ez vagy az az étel jó lesz, akkor hiába alacsony a fruktóztartalma, placebó hatás miatt rosszul leszel tőle.
2022. jún. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
100%

Én is fruktóz érzékeny vagyok, ezek mellé tojás is. Szóval nincs jobb helyzetek de rengeteg zöldséget lehet enni, minimális mennyiségben.

Változatosan. Miért csak tarhonyát eszel?

Bulgur, bármilyen zöldséggel lehet vegán vagy mentes tejföllel rakottas!

2022. jún. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
100%

Annak aki diagnosztizált kellett volna dietetikára küldenie. Mindenképp menj el.

Egyébként meg ahogy előttem írják, tojás, rizs/zab/szója tejszín stb

Kölesből vegán túró, az mehet a palacsintába

Amúgy hajdina, köles, bulgur, árpapehely, zab, rizs, durum tészta, mindenféle nem tejes durum vagy tk pékáru - valamiből muszáj bevinned rostot

Tojás, tofu, szejtán, húsok. Sonka, halak, tengeri dolgok, karaj, tarja,comb vavy sertés akármi, marha akármi, szárn,as akármi

2022. jún. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 Andizsuzsi ***** válasza:
58%
Mondjuk lehet, hogy nem a fogyókúra címszó alá kellett volna kiírni a kérdést.
2022. jún. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!