Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék fogyni? (Többi...

Hogyan tudnék fogyni? (Többi lent)

Figyelt kérdés
PCOS-em van. Egyszer hízok,egyszer fogyok ráadásul... Tavaly 80 kilóról lefogytam 54-re diéta és mozgás mellett. Most viszont az új munkám és gyerek mellett nincs időm és energiám mozogni. Lehetséges így fogyni? Egyébként 68 kg vagyok most és újra 54 körülire szeretnék lemenni.

2022. júl. 13. 07:33
 1/6 anonim ***** válasza:
71%

A korszerű dietetikai tanulmányok és vizsgálati anyagok mindegyike egyetért abban, hogy a PCOS semmit sem változtat azon a folyamaton, miszerint tartós kalóriadeficit által testzsírcsökkenés (fogyás) érhető el.

[link]

Ergo ha tartod a kalóriadeficiten (500-600 kcal mínusz) alapuló diétádat, akkor ugyanúgy fogyni fogsz, mint egy PCOS-szel nem küzdő egyén.

[link]

2022. júl. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%

Valóban lehet fogyni PCOS mellett, viszont érdemes kísérletezni az étel összetételén, ugyanis ezen a téren nagyon nagy eltérések vannak egyénenként. Van, akinek nagyon sokat segít a teljesen növényi alapú, vagy vegetáriánus étrend. Másoknak az jön be, ha nem tartják a klasszikus reggeli, ebéd, vacsora jellegű ételeket, hanem pl ebédet esznek reggeliként is. Ez valószínűleg inkább az adott személy anyagcsere típusán múlik, aminek semmi köze a betegséghez.

Ugyan nekem ilyen gondom nincs, de nekem akkor a legjobb az emésztésem, és a leghatékonyabb a fogyásom, ha egyáltalán nem eszek pékárut, vagy csak nagyon ritkán. Rizs, kuszkusz, bulgur, zab, minden ilyesmi jöhet nagyobb mennyiségben is, illetve az olajos magvaktól sincs bajom, hiába eszek sokat. Pedig nem vagyok glutén érzékeny. De ha csak ritkán eszek pékárut, akkor nem fúj fel, nem vizesít. Ha csak zöldségeket, húst, olajos magvakat, gyümölcsöket, illetve a fent felsorolt szénhidrát forrásokat eszem, magasabb kalórián is olvadnak a kilók.

Szóval kísérletezz, hogy neked mi jön be. De minden esetben várj legalább egy hónapot az eredményre (kivéve, ha közvetlenül étkezés után tüneteid vannak).

2022. júl. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%

Lehetséges, de nem egyszerű. Szokásos életmódváltás, kalóriadeficut, sok rost és folyadék.

Ami pcos miatt még fontos az hogy 3 óránál több ne teljen el két étkezés között. Reggelire és vacsira közepes ch, ebédre a legtöbb és tízórai, uzsi a legkevesebb.

Gyümölcsöt lehet de pl banánt mértékkel. És ha gyümölcsöt eszel, ne magában. Mellé pl olajos mag vagybármi ami nem csak ch, ezzel is lassítva a felszivódást.

Gyors felszivódású ch kizáva, durum tészta, gabonák, tk tortilla, tk kenyér jöhet.

Cukor nulla.

Kavét se magába idd, mellé pl egyél egy cukormentes kekszet.



Röviden ennyi, de órákiglehetne írni. Ne feledd, pcossal minden sokkal sokkal lassabb, tarts ki

2022. júl. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget! Akkor nem adom fel és türelmes leszek. :)

Ment a zöld pipa mindenkinek

2022. júl. 14. 05:10
 5/6 anonim ***** válasza:
39%

Nekem az vált be, hogy minimálisra csökkentettem a szénhidrátot. Napi 2 szer eszem, és semmi cukrot nem eszem. Inzulin rezisztenciám van. Ezzel a módszerrel sikerült fogynom.


Mozogni járok, egy héten 2x léböjtöt tartok, krómot szedek, és nem eszem napi 4-5 x. Mikor szénhidrátot eszem, folyton éhes vagyok, aztán rosszul leszek tőle. Sok zsír, fehérje, minimális szénhidrát, napi 1500 kcal, mozgás, sok víz, vitaminok. Nekem ez vált be.

2022. júl. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Neked is ment a pipa. Köszönöm.

Én is napi kétszer szoktam enni,de pár napja csökkentettem egyre. A heti kétszeri böjtöt is kipróbálom mellette. Egyébként epilepsziás is vagyok a PCOS mellett. (Napi kétszer szedek gyógyszereket.) Szóval sajnos a gyógyszerek miatt ettem kétszer.

2022. júl. 16. 10:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!