Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért van ennyi testképzavaros...

Miért van ennyi testképzavaros ember? Mi ennek az oka?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mindig is foglalkoztatott a kérdés, hogy mitől van ennyi testképzavaros ember? A környezetemben is előfordul rengeteg ilyen, de, hogy ne menjünk messzire, itt az oldalon is rengeteg ember testképzavaros.


Van, aki 160cm és 50kg, viszont mégis fogyni szeretne, mert kövérnek látja magát..


Én is megjártam ezt az utat, csak fordítva. +40kg felesleg volt rajtam, és tökre normálisnak tartottam, azt hittem, hogy ez rendben van és átlagos a külsőm. Pedig nagyon nem volt az.

Azóta leadtam a felesleget, izmot építek, egészségesen élek, heti 5 edzés, az emberek tanácsot kérnek tőlem, mert motiválom őket és hasonlók.

De, észrevettem, hogy újra kezd előjönni ez a dolog nálam is, csak most megint fordítva.


Azt látom, hogy pl közösségi oldalakon mindig másokhoz hasonlítgatom magam, olyanokhoz, akik már 5-6 éve edzenek, tökéletes szögből vannak fotózva, tökéletes fények, és még az is lehet, hogy valami szterodikhoz is nyúltak már. Próbálok ez ellen tenni, elég sokat javult már a helyzet, jó úton haladok.


Ezek alapján a testképzavar fő oka a közösségi oldalon való "tökéletesség" mutatása, pedig csak épp jó szögből vannak fotózva, tökéletes a fény és hasonlók. Viszont ezt rengeteg ember nem tudja és valótlan képeket állítanak maguk elé.

Mi erről a véleményetek? Szerintetek is ez a fő kiváltó oka ezeknek a dolgoknak?



2022. aug. 12. 19:28
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
39%

Ezeknek a fele, de lehet hogy a többsége nem testképzavaros, szimplán csak egónövelés kell nekik, az olyan válaszok, hogy nem kell fogynod, nincs felesleged stb stb.

De nekem pl van egy munkatársam, 170cm és 50kg, és amíg kövér voltam, rendszeresen terelte a témát amikor a többiekkel beszélgettem ( teljesen másról)- arra, hogy ő fogyni akar mert olyan kövér. Nála ez szimpla burkolt beszólogatás volt.

Engem nem érdekelt, mert számomra ő egy senki volt, de egy másik lány( átlagos testalkatú) egyszer megunta és mondta neki, hogy " hát tényleg rádfér". Na azon halálosan megsértődött😂 mi meg jót nevettünk. Ilyenek is vannak. A tesóm is csinàlta ezt régebben. 🤮 A fogyásom végefelé egyszer vele is megcsináltam azt ami a munkatárssal volt. Azóta már legalább hallgat. 🙏

2022. aug. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 qkker1 ***** válasza:
93%
Tv-ből és mindenhonnan az folyik, ha több vagy 40 kilónál vasággyal együtt, akkor dagadt vagy.
2022. aug. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
96%
Média, social media, és persze ezek nem csak direktben hanem indirekt is hatnak. Pasiknak olyan csajok kellenek, mint akiket az instán láttak, csajoknak ezeknek az elvárásoknak kell megfelelni. Csakhogy azok a nők nem léteznek, élőben nagyon másképp néznek ki. És ugyanez igaz fordítva is. Meg nálunk nem divat a terápia, a többség azt hiszi, pszichológushoz a dilis járnak. Így aztán egy csomó szarság kezeletlen marad.
2022. aug. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
94%
Az hogy az emberek állandóan megjegyzéseket tesznek a másikra.. milyen vékony vagy, milyen kövér vagy, de vékony szálú a hajad, ha magas vagy akkor zsiráfnak cikiznek ha kis melled van akkor laposnak meg hasonlók.. engem képesek voltak egyszer ledagattozni 50 kilósan..de olyan is volt aki szerint meg gene vagyok... na akkor most hogy döntsem el hogy melyik végletbe tartozom?????
2022. aug. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Gebe*
2022. aug. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
95%

Nekem az tett rá egy lapáttal, hogy láttam mibdkét oldalt. Ahogyan a kövérekkel bánnak, meg ahogy a vékonyakkal.

Ég és föld, amióta lefogytam, az egész világ kedvesebb, előzekenyebb, udvariasabb, sokkal több lehetőségem van mindenben, tetszem a pasiknak, sokan dicsérnek.

Én pl rettegek, hogy visszahízok és ugyanolyan rohadék módon fognak bánni velem,mint akkor.

Ezért figyelek betegesen a táplálkozásomra.

2022. aug. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
95%
Amíg vannak olyanok, akik szerint csak akkor vagy nőies, ha s-es méret vagy max, addig nem várnék változást...
2022. aug. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem ez alkattól is nagyon függ. Úgy értem, én azt vettem észre, hogy a szélesebb, kerek arcformával rendelkező, "babapofis" emberek közt többen vannak, akik adott esetben tévesen kövérebbnek látják az egész testüket is.
2022. aug. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim válasza:
98%

Én nem követem nagyon a social media felületeket, persze így is látom az insta celebek életét, külsejét, de nálam legalábbis nem ezt gondolnám fő oknak. Nekem nőként nincs szerencsés alakom, a legjobb formámban is nagyon távol vagyok a 90-60-90 mérettől, nincs dús hajzuhatagom, sem profi sminkes tehetségem, így marad az, hogy "legalább" vékony vagyok és ettől tudom csinosnak érezni magam.

De a mögöttes okokat én is inkább abban látom, amit a 3-as is említett, itthon nagyon ciki és nagyon drága pszichológushoz járni, pedig sok embernek tök hasznos lenne. Én magamon is észreveszem, hogy egy csomó más dologban is nagyon végletes vagyok, a munkahelyemen nem tudok otthagyni a nap végén egyetlen részfeladatot sem, itthon vagy teljesen kitakarítom a lakás minden négyzetcentiméterét vagy mosogatni sincs erőm, nem is értem miért lep meg, hogy a fogyókúrának is egészen elfogadható testalkattal és brutális koplalással vágtam neki. Most próbálom ésszel csinálni, tudatosan enni, de így is elkeserít, ha másnapra csak pár dekával mutat kevesebbet a mérleg és minden picit is plöttyedt rész zavar a testemen, rosszabb napjaimon ahogy éhes leszek elkezdek inkább edzeni kifulladásig, hogy erőm se legyen enni és ami a legszörnyűbb, hogy amikor összehozok egy ilyen edzős napot vagy egész napos koplalással kihozok egy kb. 500 kalóriás napot, akkor hiába tudom fejben, hogy ez mekkora hülyeség volt mégis van mellette egy nagyon jóleső, megnyugtató érzés, amitől végre nyugodtan, stresszmentesen tudok aludni. Szóval bennem mentálisan kialakult egy borzasztó egészségtelen belső motiváció ezekre a hülyeségekre. Próbálom tényleg tudatosítani magamban, hogy ez nem jó, de így hogy ott van közben ez az elégedettségérzés nehéz mindig a jó döntést hozni. Ezt egyébként szerintem szakember segítségével tök hamar rendbe lehetne rakni, kéne is, de engem is visszatart, hogy emiatt mennyire megbélyegeznének. És aki egyébként is szorongós, annak nagyon nehéz pont egy ilyen szorongással segítséget kérni, ez szerintem a social mediában látottaktól teljesen független.

2022. aug. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
90%
Rengeteg oka lehet, mindenkinek más tesz be...van akinek tiniként beszólnak mert leülve gyűrődik a hasa....dehát mindnekinek gyűrődik ülve ha más nem a bőr :D de egy tinifiú segggfej megjegyzése évtizedekre bennmarad sokaknak, illetv eigen mindneki fotózza a tökéletest, és ezt unalomig beszéltük már mindneütt, d ete ott vagy magaddal amikor az övvel megszorított hasad úgy néz ki mintha 30 kiló pluszod lenne, miközben 160 vagy és 50 kiló....vele is ez a helyzet 163/52 és ha leülök, mint egy telesz*/rt zsák úgy nézek ki :D nyilván ekkor eltölti az embert egy rossz érzés, és nem gondolkodik azon hogy a többi ember ugyanígy van e...
2022. aug. 13. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!