Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért van ennyi testképzavaros...

Miért van ennyi testképzavaros ember? Mi ennek az oka?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mindig is foglalkoztatott a kérdés, hogy mitől van ennyi testképzavaros ember? A környezetemben is előfordul rengeteg ilyen, de, hogy ne menjünk messzire, itt az oldalon is rengeteg ember testképzavaros.


Van, aki 160cm és 50kg, viszont mégis fogyni szeretne, mert kövérnek látja magát..


Én is megjártam ezt az utat, csak fordítva. +40kg felesleg volt rajtam, és tökre normálisnak tartottam, azt hittem, hogy ez rendben van és átlagos a külsőm. Pedig nagyon nem volt az.

Azóta leadtam a felesleget, izmot építek, egészségesen élek, heti 5 edzés, az emberek tanácsot kérnek tőlem, mert motiválom őket és hasonlók.

De, észrevettem, hogy újra kezd előjönni ez a dolog nálam is, csak most megint fordítva.


Azt látom, hogy pl közösségi oldalakon mindig másokhoz hasonlítgatom magam, olyanokhoz, akik már 5-6 éve edzenek, tökéletes szögből vannak fotózva, tökéletes fények, és még az is lehet, hogy valami szterodikhoz is nyúltak már. Próbálok ez ellen tenni, elég sokat javult már a helyzet, jó úton haladok.


Ezek alapján a testképzavar fő oka a közösségi oldalon való "tökéletesség" mutatása, pedig csak épp jó szögből vannak fotózva, tökéletes a fény és hasonlók. Viszont ezt rengeteg ember nem tudja és valótlan képeket állítanak maguk elé.

Mi erről a véleményetek? Szerintetek is ez a fő kiváltó oka ezeknek a dolgoknak?



2022. aug. 12. 19:28
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
20: azért nem mindenkinek beszél ostobaságokat az anyja. De a nagyobb családban legalább egy elő szokott fordulni. Viszon ez is olyan trauma, ami feldolgozható lenne pazichoterápiával.
2022. aug. 14. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

21: persze, hála istennek...

De valószínűleg az anyukák legnagyobb része szidta már a saját testét a gyereke füle hallatára.

Hát az rám férne... :D

2022. aug. 14. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim válasza:

Én (a korom nem írom le) 170 centi magasan 76 kiló voltam ami tudom hogy sok volt de énis normál testalkatúnak láttam magam. Aztán megkaptam osztálytársaimtól sőt még a szüleimtől is hogy milyen kövér és dagadt vagyok, de igazuk is volt. Mostmár 60 kiló vagyok és mára is megkapom hogy kövér vagyok+ étkezési zavarban szenvedek+testképzavarom van (kövérnek látom magam hiába a BMI-m normál)


Egy gyerek azóta bocsánatot kért amikor csúfolt azzal hogy “500” kiló vagyok.

Tehát igen, nekem leginkább a csúfolások okozták a testképzavarom, na meg azok a lányok akik 40 kilósan direkt mondják nekem hogy “jajj de kövér vagyok holnaptól éheztetem magam”.

2022. aug. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!