Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért van ennyi testképzavaros...

Miért van ennyi testképzavaros ember? Mi ennek az oka?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mindig is foglalkoztatott a kérdés, hogy mitől van ennyi testképzavaros ember? A környezetemben is előfordul rengeteg ilyen, de, hogy ne menjünk messzire, itt az oldalon is rengeteg ember testképzavaros.


Van, aki 160cm és 50kg, viszont mégis fogyni szeretne, mert kövérnek látja magát..


Én is megjártam ezt az utat, csak fordítva. +40kg felesleg volt rajtam, és tökre normálisnak tartottam, azt hittem, hogy ez rendben van és átlagos a külsőm. Pedig nagyon nem volt az.

Azóta leadtam a felesleget, izmot építek, egészségesen élek, heti 5 edzés, az emberek tanácsot kérnek tőlem, mert motiválom őket és hasonlók.

De, észrevettem, hogy újra kezd előjönni ez a dolog nálam is, csak most megint fordítva.


Azt látom, hogy pl közösségi oldalakon mindig másokhoz hasonlítgatom magam, olyanokhoz, akik már 5-6 éve edzenek, tökéletes szögből vannak fotózva, tökéletes fények, és még az is lehet, hogy valami szterodikhoz is nyúltak már. Próbálok ez ellen tenni, elég sokat javult már a helyzet, jó úton haladok.


Ezek alapján a testképzavar fő oka a közösségi oldalon való "tökéletesség" mutatása, pedig csak épp jó szögből vannak fotózva, tökéletes a fény és hasonlók. Viszont ezt rengeteg ember nem tudja és valótlan képeket állítanak maguk elé.

Mi erről a véleményetek? Szerintetek is ez a fő kiváltó oka ezeknek a dolgoknak?



2022. aug. 12. 19:28
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Én nem csodálkozom rajta... ez a fene nagy tökéletesség meg a hülye konditermek a média... mind ezt löki. Az insta csak rátesz a photoshopolt fotókkal telepakolt oldalakkal. Az ember már nem tud normálisan, jóízűt enni, mert rosszul érzi magát, hogy elhízik. Ráadásul a párkapcsolatok is ezen múlnak már. Mindig jönnek a hülye szavakkal: forma, bomba, izom, kockahas, bicepsz, lapos has, kerek fenék... stb... unalmas már ez, de hát ha fontos, akkor fontos. Lehet így élni? Van értelme ezen kattogni nullhuszonnégybe?
2022. aug. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Az a durva, hogy a konditermek 90%-a csődbe menne, ha valóban egészségtudatos emberek járnának oda.


Kb. minden konditerem elég jól megy, de az ott jelenlévő emberekből 10-ből 1 aki élvezi is hogy ott van, a többi 9 utál ott lenni és a háta közepére sem kívánja az edzést, de csinálja mert tudja hogy ember sem vagy ha nincs barack segged, meg kocka hasad meg jó nagy bicepszed.


Az emberek manapság nem azt teszik amiben jól érzik magukat, hanem amit a társadalom “elvár”. Mindenkinek meg akarnak felelni, csak saját maguknak nem.

2022. aug. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
60%

Akkor egy személyes tapasztalat:

általános iskolában fiatalabb voltam mindenkinél, de elég érett testem volt. visszatekintve kicsit sem voltam kövér. lemérték a testzsírszázalékot, súlyt és gondolom a kor is számított. az egész osztály előtt azt mondták emiatt a hülye mérés miatt, hogy enyhén túlsúlyos vagyok. rohadtul nem voltam, de ez a hülyeség évekig kísértett a tükörben

2022. aug. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem a jelenlegi edzéskultúra is hozza például nálad...szóval ha megnézünk egy régi filmet, mondjuk legyen az első Supermen széria, az ott egy izmos csávó...ma meg nem számítana annak, nézzünk meg ma egy bármelyik batman vagy superman filmet...és már nem is látsz így normálisan cska izmos embereket, mindenki plusz 30 kiló izmot tápolt magára a modern fehérjékkel, és kb már életforma hogy hol növessz még egy kis izmot...Nőként én erősen taszítónak érzem amikor már rá van építve ennyi plusz az eredeti testalkatra, amit mondjuk fizikai munkával vagy edzéssel és fehérjepótlással elérne, tehát konkrétan a tömegelős,felhízós, megizmozós szálkásító életformára gondolok, amikor már ez az életforma hogy nőjjek, és legyen olyan mint egy izom és érköteg bőrbe húzva...túlzások kiállítása az egész...
2022. aug. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
34%
Hát 12es,nem tudom milyen konditerembe jársz,nekem az a tapasztalatom,hogy sz oda járó emberek a termet második otthonuknak tekintik
2022. aug. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 NTBS ***** válasza:
Média, lelki problémák.
2022. aug. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
mi volt a lepontozandó egy személyes történetben? xd
2022. aug. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
78%

Azért halkan jegyzem meg, hogy manapság a genetikai okokból vékonyakkal (is) divat undorítóan bánni.

Nagyon jól esik olyanokat olvasni, hogy gebe meg csontokkal csak a kutyák játszanak meg a vékonyaknak el kéne bújniuk, mert miattuk lesz mindenki más testképzavaros (igen, ilyet is hallottam már) meg mi uraljuk a médiát, úgyhogy kuss, ennyit igazán el kell viselnünk, mert hát ez semmi ahhoz képest, amit szegény kövérek kapnak stb stb. Jómagam személy szerint soha egy embert sem bántottam a súlya miatt, ellenben én annál többször kaptam meg jobbára telt, középkorú családtag asszonyoktól, hogy beteges vagyok és így még szülni sem leszek képes meg hogy hordok ki egy terhességet és amúgy is milyen példát mutatok majd a gyerekemnek.

2022. aug. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
76%

18


Szerintem összességében van elb.szódva a társadalom. Teljesen mindegy hogy kövér vagy, sovány, kigyúrt, stb., mindig lesz aki megszóljon.


Ha kövér vagy, akkor az ciki és lusta dög vagy, ha vékony akkor gebe és csont, ha kigyúrt vagy akkor bizonyára túl sokat foglalkozol magaddal (nem vicc, egyes nők tényleg azért nem állnak le kigyúrtabb férfiakkal, mert meggyőződésük, hogy ők csak saját magukkal foglalkoznak, nekik pedig ilyen "egomán" partner nem kell). Van sapka nincs sapka.


[link]


Ez a kép tényleg tökéletesen bemutatja a társadalmunkat.


Én férfiként sosem értettem és most sem értem ami megy a nőknél fogyásmánia terén. Ha egy bizonyos kereten belül maradunk és nem megyünk el az extrémitás irányába, én abszolút nem látok különbséget egy 60 meg egy 68 kg-os nő között. Most tett fel egy képet egy ismerősöm, 2 nyár közti különbség, most azon túl hogy mondjuk vékonyabbak lettek a combjai, nem lett jobb nő... Nem akarom elhinni, hogy 10-el több férfinak kell, mert 2 centivel rövidebb a combjainak a körmérete.


Van egy másik csaj ismerősöm, ő rettentő vékony és még ráadásul magas is. De szerintem marha jól néz ki. Ha 10 kg-mal több lenne, akkor is jól nézne ki.


Persze, egy 100 kg-os nő az nem vonzó sehogyan sem, meg nem is egészséges. De mikor nők eljárnak edzeni, amit a hátuk közepére sem kívánnak mert azt hiszik hogy ha 60 helyett csak 53 kilók lesznek akkor aztán mennyire jól fognak kinézni.. :D Sosem értettem.


Van egy másik nő ismerősöm, mielőtt gyereke lett edzett mint az állat, állítása szerint teljesen TOP alakja volt, most 2 éves a gyerek, és kb. minden héten feltesz egy képet, hogy hát már sosem lesz neki az a TOP alak mint volt, mert nincs rá idő, de egyébként mennyire elfogadja ő magát (azért tesz fel hetente képet arról, hogy hogyan néz ki most meg akkor, mert biztos nagyon elfogadja magát), de úgy képzeld el, hogy TOTÁL ugyanúgy néz ki a csaj mint 2 évvel ezelőtt :D Tehát 0, semmi különbség nincs szemre. Lehet hogy mérleg 60 helyett 68-at mutat, de kb. semmit nem veszel észre belőle az ég világon.


Oké, nem én vagyok a világ, de egyet biztosra tudok mondani: olyan sosem volt, hogy valakivel azért ne álltam volna le, mert kövérnek gondoltam volna. Tetszett már 70 kilós lány is, meg 45 kilós is. Abszolút nem ezen múlik, és ennek ellenére olyan hangsúlyt fektet rá a társadalom és az emberek is egyén szinten, hogy az már beteges.

2022. aug. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

A média, illetve szerintem a szülői minta.

Édesanyám folyamatosan kövérezte magát, volt rajta ugyan pár kg, de 3 gyerek után szerintem elfogadható volt. (meg amúgy is)

De ezt belém is nevelte.

Ahogy felszalad pár kg megszól a mai napig.

170 cm vagyok és 62 kg, most husinak tart...

A saját fülemmel hallottam, ahogy a 4 éves kislánynak mondta a családban, hogy azért áll jól rajta a ruha, mert vékony.....

Szóval egyértelmű, hogy bevésődik gyerekkorban, hogy ha hízol, már nem vagy oké vagy nem áll jól a ruha.

Szomorú...

2022. aug. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!