Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A fogyókúra lassítja az...

A fogyókúra lassítja az anyagcserét?

Figyelt kérdés

Többször vettem észre, hogy kevesebbet eszem és ahhoz alkalmazkodik a szervezetem, és kevesebbet égetek is el, mint szoktam, pedig ugyanannyit mozgok.

Mit lehet tenni, hogy többet égessek, és ne lassuljon az anyagcserém?



2022. nov. 23. 22:04
 1/7 anonim ***** válasza:
37%
Ne egyél az alapanyagcserédnél kevesebbet, ez függ nemtől, súlytól, magasságtól, de általánosságban napi 1200-1400 kcal alá nem érdemes menni. Egyél inkább többször, de kisebb adagokat. Igyál elegendő vizet. Sportolj is!
2022. nov. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Rendben, igyekszem ezekre figyelni.

Ha ez megvan visszaáll minden egy idő után?

2022. nov. 23. 22:38
 3/7 anonim ***** válasza:
44%

Honnan tudod, hogy milyen az anyagcseréd?

Ha arra gondolsz, hogy ha kevesebbet eszel, ritkábban mész wc-re annak semmi köze az anyagcseréhez, csak pusztán az emésztéshez, ha kevesebb megy be, kevesebb jön ki is.

2022. nov. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem ugy kell lefogyni h keveset eszel, hanem h tartod a makrokat es mozogsz vmit rendszeresen. Sok rost, folyadek, mozgas ami gyorsitja.
2022. nov. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mikor fogyóztam én is kevesebbet ettem.

Nyilván kevesebbet is kellett wc-re járni.

2022. nov. 24. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
27%

Elárulok egy titkot. Ha figysz, lassul az anyagcseréd. Bárhogy is csinálod. De ez teljesen logikus is, hiszen egy kisebb testet kevesebb energia fenntartani. Nyilván nem kell annyit ennie a súlya megőrzéséhez egy 50 kilós embernek, mint egy 150 kilósnak. Ugyanúgy kevesebbet is éget mozgás közben az 50 kilós, mivel kevesebb súlyt cipel magán.

Ha arra gondolsz, hogy felborul a hormonháztartásod, növekszik a stressz szinted, rosszul alszol, nehezebben regenerálódsz, hullik a hajad, akkor valóban az agyatlan diéta a gond. Túl kevés és/vagy rossz minőségű ételek haza tudják vágni a szervezetedet.

2022. nov. 24. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
43%

A szervezet adaptálódik az alacsonyabb energiabevitelhez.

Ezért van pl az is, hogy az anorexiások nem halnak éhen 1 hónap után. Hosszabb idő mire leépülnek, mert a szervezetük azért próbál túlélni, leállítja a kevésbé szükséges funkciókat, hogy tovább életben maradjon. Nőknél idővel leáll a ciklus, nem lesz termékenység, hatással lehet a testhő szabályozására, hullik a haj, romolhat a fogak egészsége, a körmök minősége, fáradékonyabb lesz az ember stb.

Ezért nem érdemes koplalós fogyókúrákat csinálni. Hosszútávon nem igazán élhető,és nem is egészséges.

Be kell vinni elég energiát, ha szükséges, a tápanyagokra való odafigyeléssel együtt, jobb egészségesebb alapokra helyezni az egészet, és gyakori rendszeres mozgással, kardio és erősítő edzésekkel egyaránt.

2022. nov. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!