Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Munkahelyemen elképesztő...

Munkahelyemen elképesztő eredményeket értek el ismerőseim éhezés nélkül tojásdiétával. Én is bele szeretnék vágni, lehet bármi bajom, ha 2 hónapig csak tojást és csavanyúságot eszek?

Figyelt kérdés
Napi 16 tojás, mellé savanyúságnak pl: cékla. 2 kávé cukor nélkül és sok folyadék. Kb. 4 óránkénti étkezés. (Ha rántotta, akkor csak napi 12 tojás)

2023. jan. 20. 21:08
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
97%

Úristen :D

Se vitamin, se változatosság, a 3. napon a füleden fog kijönni a tojás, azt így kb garantálom.

2023. jan. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim válasza:
13%
Csak ajánlani tudom. 1 éve csinálom. 52kg-tól szabadultam meg. A tojást bármilyen fűszerrel ízesítheted. Valóban nehéz eleinte, de 2 hét alatt hozzászoksz. Minden tápanyag megtalálható benne kivéve a szénhidrátokat. Ajánlom sütéshez, az olvaolajat. Ne felejtsd el a rendszeres testedzést!
2023. jan. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
19%
csavanyúság?
2023. jan. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
86%

"ismerőseim éhezés nélkül tojásdiétával"

Hallottál már a minőségi éhezésről? Nincs az az élelmiszer, ami egymagában pótolná az összes tápanyagot. Nem, a tojás sem az. Ilyen baromságok által alakul ki a krónikus/akkut hiánybetegség, továbbá az ételintolerancia, de akár az inzulinrezisztencia is.

"Napi 16 tojás"

Azt ugye tudod, hogy a kutatási anyagok egyetértenek abban, hogy a tojájfogyasztás egészségügyi hatértéke napi 2-3 darabnál maximalizálható. Efölötti fogyasztásnál szignifikánsan nő az emésztőrendszeri, hormonháztartási, koleszterin problémák esélye. Napi 16 tojás elképesztő irreális és egészségtelen! Az a normális telített zsírbevitel 200 százaléka, a normális koleszterinbevitelnek pedig 1000 százaléka! Ez viccnek is durva.

"Csak ajánlani tudom"

Kedves kommentelő! Én diplomával sem venném a bátorságot, hogy dietetikai ajánlatokat tegyek névtelenül és látatlanban kommentmezőben. Laikusként hogy van képed ökörségeket ajánlani?

"nehéz eleinte, de 2 hét alatt hozzászoksz"

Miért is kéne hozzászokni egy fiziológiailag káros hülyeséghez?

"Minden tápanyag megtalálható benne kivéve a szénhidrátokat"

Nulla biológiai tudásod van. Parancsolj:

[link]

Ebben a szakmai adatbázisban láthatod, hogy 100 gramm tojásban van minimális szelén, némi B-vitamin, elfoadható mennyiségű fehérje, egyébként meg semmi értékelhető ásványi anyag, semmi értékelhető nyomelem, semmi értékelhető vitamin, nulla rost, nulla antioxidáns, de legalább rengeteg állati telített zsír és étkezési koleszterin. Tudományos körökben soha nem volt elfogadott a tojás "egészséges" megnevezése. Laikus körökben hogy mitől lett a tojás valami csodás super food, az rejtély? Azt meg kijelenteni minden háttérismeret nélkül, hogy a tojás minden tápanyagot tartalmaz, az nevetséges. A világ legegészségesebb zöldségei, gyümölcsei, magvai sem tartalmaznak minden tápanyagot, ugyanis nincs ilyen élelmiszer. Nem véletlenül kell a humán élőszervezetnek kiegyensúlyozott és változatos forrásokból fedeznie a napi tápanyagszükségletét.

2023. jan. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
22%
Még ha belevágsz is, ajánlatos ilyen tojás (koleszterin) mennyiség esetén rendszeresen, pl. kéthetente ellenőrizned a vér koleszterin szintet.
2023. jan. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
98%

Nettó hülyeség. Tartós biztos nem lesz az eredmény. Szenvedős, egyoldalú és még egészségtelen is. Számolj kalóriát, mindent ehetsz némi mértéktartással. Az kb két hét, mire rájössz hogyan oszd szét a napi keretet. Biztos nem fogsz havi 10 -20 kilót leadni, de legalább tartós lesz és nem fogod utálni minden napját.

Egyébként jót nevettem ezen a munkahelyen dolgon. Elképzeltem hogy egy irodában ül vagy 4-5 nő, akik egész nap tojást esznek 🤭

2023. jan. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim válasza:
98%

Garantálom, hogy éhezni fogsz.

Én vagy 15 éve csináltam tojásdiétát, amivel leadtam egypár kilót.

Ahhoz képest úgy 10 évvel később már képes voltam ránézni egy tojásra, és enni is belőle. :D

2023. jan. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
93%
Az evésnek nem csak a lényege, hogy megtöltsd a gyomrod, hanem elsősorban az, hogy tápanyagokat juttass a szervezetedbe. Éhezni úgy is lehet, hogy megvan a kalóriamennyiség, de annyira egyoldalú az étkezésed, hogy sorvadozol a vitaminhiánytól.
2023. jan. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
86%

"Egyébként jót nevettem ezen a munkahelyen dolgon. Elképzeltem hogy egy irodában ül vagy 4-5 nő, akik egész nap tojást esznek 🤭"


De milyen szagok lehetnek ott egész nap, hmmm nyami 😂

2023. jan. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
100%

16 főtt tojás kb 1300kcal. Nyilván fogyni fogsz tőle. De ugyanúgy fogysz, ha bármi másból eszel 1300kcal-t.

Pl banándiéta 12 banán

Étcsoki diéta 3 tábla étcsoki

Sajt diéta 18 szelet sajt

Vagy normális ételeket eszel a kalória felhasználásod alatti értékben.

2023. jan. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!