Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék lefogyni? 17/L

Hogyan tudnék lefogyni? 17/L

Figyelt kérdés
Sajnos edző terembe nem tudom járni. 160 cm 95kg vagyok. Tudom h sok és szeretnék változtatni de nem megy.
2023. márc. 18. 10:32
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/73 anonim ***** válasza:
96%
30 As 1000 kalória édes kevés, először megkell tudnia mennyi az alap kalória bevitele és azt csökkenteni, nem hasra ütés szerűen...
2023. márc. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/73 anonim ***** válasza:
0%

31. válaszoló, 30. vagyok.


Bizony, ahogy írtam, kevés. De kicsiben elkezdeni könyebbbés hatásosabb, mint belevágni a közepébe.

2023. márc. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/73 anonim ***** válasza:
100%
30. Te normális vagy? Az egészségtelenségről beszélsz, közben pedig arra ösztönzöd? Kérdező, még véletlenül se csináld, amit a 30-as ajánl (vagy ajánlanak, többes számban beszél magukról, biztosan valami pro-ana csoport)
2023. márc. 19. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/73 anonim ***** válasza:
16%

30-as!

Te is hülyeségeket írsz, az alapanyagcsere hol van? Ha nem sportol, akkor is 1500kcal körüli evéssel már fogyna. Egyébként meg kb 6 órát kellene sétálni az 1000kcalhoz.

2023. márc. 19. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/73 anonim ***** válasza:
29%

Kérdező, minden fejben dől el! Rajtad legalább 35 kg zsírfelesleg van. El kell döntened először is, hogy mit szeretnél. Vékony lenni, vagy ugyanilyen, mint most. Ha vékony, akkor azért tenni is kell. A fogyás nagyon nagy részt az étkezésen múlik. Egyél kb. kezdésnek feleannyit, mint eddig, majd állítsd be a kalóriaszintedet 2000-re napi szinten.

Hanyagold az egészségtelen ételeket, nasikat, cukros löttyöket, pékárukat.

Ha édességre vágysz, akkor egyél 1-2 kocka magas kakaótartalmú étcsokit (J. D. Gross márkát ajánlom, Lidl-ben lehet kapni).

A neten rengeteg tornavideó van, azokra tudsz tornázni otthon. Járj mindenhová gyalog. Ha van pénzed, akkor vegyél egy pár 2 kg-s kézi súlyzót az edzéshez. Ha van otthon ugrálóköteled, hullahoppkarikád, használd.


Ha már fogytál legalább 10 kg-t, utána elmehetsz futni is, és ha szeretsz úszni, akkor azt is javaslom.


Minimum 30 perc intenzív edzés után indul meg a kalóriaégetés.

Fogyni kalóriadeficittel fogsz, tehát ami azt jelenti, hogy több kalóriát égetsz el, mint amennyit beviszel.



Egyél mértékkel, és minőségi ételekre törekedj. Egyél sok gyümölcsöt és zöldséget.


(Én 159 centihez vagyok 46-47 kg. Sokáig voltam 50-52 kg, de most érzem magam tökéletesnek. Súlyzóval edzem otthon, és napsütéses időben lemegyek futni, plusz mértékkel eszem.)

2023. márc. 19. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/73 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, én tudom mivel küzdesz, hidd el. Régebben körülbelül ugyanilyen paramétereim voltak, ma már csak a strand szezon előtt húzok bele picit az edzésbe diétába, hogy jobban álljon a bikini. Ez nem dicsekvés, csak mutatom: simán meg lehet csinálni. És neked is menni fog. Én három dolgot javasolnék neked, 1, ne ülj fel semmilyen divatos/elterjedt elméletnek, fogyni egész egyszerűen úgy lehet, hogy kevesebb kalóriát viszel be, mint amennyit elégetsz. Igen, sajnos el kell kezdened törődni a kalóriaszámlálással, de jó hír: ma már erre számtalan szuper app, és weboldal van, nem kell egy bonyolult táblázatból kimazsolázni hogy mi merre. (én a kaloriabazis.hu -t használtam, andorid app is van belőle) És szükséged lehet egy konyhamérlegre, így grammra tudod követni, mit ettél.

2, Fogadd el, hogy ez nem sprint hanem maraton. A 3/7/14 stb. napos diéták lósz+rt sem érnek. Életmódváltásban kell gondolkodni, különben hamar a jojó effektus fog beállni. A felesleged sem 2 hét alatt rakódott rád, hát leadni még lassabban lehet, de abban igazuk van a vitatkozó kommentelőknek, hogy azért nem is lehetetlen belátható időn belül ledobni 20-25 kilót. Csak sok-sok kitartás és motiváció kell hozzá. Ha kitartó vagy az elején, akkor szinte önjáró lesz a dolog, az lesz a legnagyobb motiváció, hogy de jó megint lement 1 kiló, már csak 14 van hátra...

És végül a 3, szembesülj a súlyoddal. Méretkezz, nem muszáj minden nap, de ha minden nap méred magad, akkor tudd, hogy a napi súlyod, az ingadozik sok minden függvényében, nem kell túl komolyan venni. De ha hosszabb ideig nem mozdul a mérleg, akkor át kell gondolni, hogy csaltál-e a diétában, min lehetne még változtatni, egyebek.

Ami még eszembe jutott: 17 évesen gondolom nem magadra főzöl. Anyukádtól tudsz ebben a dologban segítséget kérni? Ha nem, akkor se keseredj el, egyedül is tudsz változtatni a dolgokon, maximum picit nehezebb lesz.


Én egyébként gyorsan szabadultam meg 20-24 kilótól, kikerültem a lisztet, a cukrot, krumplit ritkán fogyasztottam. Zöldséget, gyümölcsöt nagyon sokat ettem, sok tojást, extrudált kenyeret, soványabb húsféléket, sajtokat, ebben nem húztam határt mert a kenyér és a cukor elhagyása nagyon hamar hozott eredményt. Emellett bevezettem a mozgást, edzőterembe én se mentem, annyira szégyenkeztem a súlyom miatt. Kezdetben csak a párommal jártunk kosárra dobálni, később futottam is nem túl gyakran, és minden nap nagyokat sétáltam, otthon tornáztam. Apró változtatásokat eszközöltem a hétköznapokban mozgás terén: lépcsőztem lift helyett, egy megállóval korábban szálltam le a buszról, és otthon is aktívabb életet éltem, mindig kerestem egy kis házimunkát, még ha rend is volt, akkor ruhákat hajtogattam, vasaltam, lemostam a konyhabútort, kertészkedtem stb. egyszóval abbahagytam a napi 3-4 óra kanapén döglést. Borzasztóan édesszájú vagyok, szóval a cukrot néha cukormentes üdítővel pótoltam amikor már nagyon nem bírtam, ritkán, mert nem egészséges, illetve ha azt éreztem hogy már a tortabevonóra is rávetném magam, gyümölcsöt ettem, vagy rágóztam. De itt tapasztaltam meg, hogy a cukor is egy függőség, miután kibírtam 6 hetet nélküle, abszolút nem hiányzott, süteményt sütöttem, úgy, hogy nem is ettem belőle, nem volt gond. Én sok-sok kitartást kívánok neked, és ha megfogalmazódott, hogy le akarsz fogyni akkor azonnal fogj hozzá, nem holnap, nem hétfőtől, már a következő étkezésedet igazítsd a diétádhoz. És ha egyszer elbotlasz, akkor sincs semmi. De ne csináld azt, hogy jó most becsúszott egy süti, vagy pizza, vagy bármi akkor már mindegy, és akkor megeszek még 9-et. Inkább mondd azt magadnak, ez most becsúszott, de nem baj, holnap, holnapután egy picit visszafogottabb leszek, este nagyobbat sétálok, vagy lenyomok egy hosszabb edzést, mint amit terveztem... Vágj bele, legyél kitartó és tűzz ki kisebb célokat, mérföldköveket!

2023. márc. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/73 anonim ***** válasza:
10%

KÉRDEZŐ


Ne hallgass egyik kommentre se.

Menj el egy orvoshoz, vizsgálnak ki és utána kérdezz meg egy szakembert.


Ismerősöm is elkezdett egy diétát de a szervezete nem bírta. Nem mindenkinek való ugyan az a megoldás.

2023. márc. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/73 anonim ***** válasza:
66%

#37

Ahhoz, hogy valaki ne zabáljon egész nap, ahhoz nem kell elmenni orvoshoz, csak önuralmat kéne tanúsítani. Meg nem összeenni mindent mértéktelenül. Előbb az életvitekét vizsgálja meg valaki. Nem kell egyből rohanni a doktor bácsihoz. 😂🤦

2023. márc. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/73 anonim ***** válasza:
100%

36-os vagyok. Na erre mondtam én, hogy nem szabad divattrendeknek felülni ebben, ha valaki nem fogyaszt elég fehérjét, rostot az probléma, de kíváncsi lennék, hogy milyen szervezet nem bír egy tankönyvi szinten egészséges táplálkozást? Párolt halat, roston csirkemellet párolt zöldséggel, brokkolival, spárgával stb? Erre milyen orvos mondja azt, hogy no-no kérem, tessék csak bigmac-et enni dupla adag sültkrumplival, különben baj lesz?

De hát így működik a kifogásgyár, jaj hirtelen nem adhatok egészséges ételt a testemnek, különben valami baj is történhet. Hát, tényleg azt javaslom annak aki ezt komolyan gondolja, hogy keresse csak fel a II-es típusú elhízásával a háziorvost, és újságolja el, hogy életmódváltásba szeretne kezdeni, és úgy gondolja, hogy sovány húsokat enne pároltan, roston stb sok-sok zöldséggel, hideg salátával... és akinek erre azt mondja az orvos, hogy csak óvatosan, azért a pizzát el ne hagyja, az szíveskedjen kérni az orvost, hogy adja írásba, és legyetek kedvesek az ilyesmit feltölteni ide.


(bocsi az ironikus hangnemért, tudom természetesen, hogy vannak kivételek, pl. ha valaki cukorbeteg, vagy ilyesmi, de nekik is kerülni kell a kiugróan magas glikémiás indexű ételeket, tehát egy fentebb említett mediterrán étrend jobbára még nekik se árt, persze nem szabad éhezni. amúgy senkinek nem ajánlatos túl éhezni, mert leesik a vércukor, aztán jól bezabálunk, mert enni nem csak jó, de ösztön is, attól megugrik a vércukor és hosszú távon ez éppen hozzásegít a cukorbetegség kialakulásához)

2023. márc. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/73 anonim ***** válasza:
0%

38


De kell.


Ha ész nélkül elvon a szervezetetől mindent az nem tesz jót neki. Főleg hogy 17 éves.

2023. márc. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!