Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 1500 kalóriát eszek minden...

1500 kalóriát eszek minden nap, és nehéz fizikai munkát végzek, mégsem fogyok. Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés
Igaz, hogy emellett a munka mellett semmi erőm nem marad edzeni, de hétvégén azért el szoktam járni a kutyámmal túrázni, vagy bringázok 1 órát. 80 kiló vagyok, ez nem megy se feljebb, se lejjebb, hiába változtattam az étrendemen már 1.5 hónapja. Előtte napi 2 milkát is megettem, zsíros, olajos és gyors kajákat ettem, most teljesen átálltam egészségesebbre. Reggelire általában abonettet eszek és tojást, de van, hogy csak sovány túróval, vagy kis májkrémmel, vagy ha sietek akkor egy protein szeletet. Uzsonnára valami gyümölcsöt eszek, vagy joghurtot. Ebéd az változó, de kis adagokat eszek, nem fogyasztok vörös húsokat, sem zsíros, olajos ételeket. Uzsonnára van, hogy csak egy kis műzlit eszek tejjel, de délutánra már nem nagyon marad étvágyam, vacsorázni már nem szoktam, csak teázni. Napi 8 óra alvás is megvan. Ami még lehet, hogy egyszerűen nem tudom magam rávenni, hogy napi minimum 2 liter vizet igyak. Nagyjából 1 litert tudok meginni. Lehet ez a baj? Szerintetek mit kéne csinálnom? 29L

2023. máj. 11. 11:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
2023. máj. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

Konkrétan mi az a nehéz fizikai munka?


Furcsa lenne, ha tényleg fizikai munka mellett 1500 kcal-lal nem kerülnél deficitbe. Esetleg ha valamilyen anyagcserebetegséged van, pl. pajzsmirigy-alulműködés, és ezért eleve kevesebb kalóriát használ fel a szervezeted, mint az átlag (és ezért a kalkulátorok túlbecsülnek).

2023. máj. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
22%

"Nagyjából 1 litert tudok meginni. Lehet ez a baj?" Szerintem innen is látszik, hogy fingod nincs valójában a diétázásról és te is femina kaliberű oldalakról szereztél minden információt, mielőtt belekezdtél a fogyózásba. Nem a vöröshúsokat, meg az olajos ételeket kell mindenáron kerülni, hanem tisztában lenni vele, hogy mi mennyi kalória. Ezen a vacsorára nincs már étvágyam-on szintén megakadt a szemem, hiszen állításod szerint előtte rengeteget ettél. Most még is ilyen kevés étellel annyira tele vagy, hogy este már nem is tudsz enni semmit?

Szerintem elég egyértelmű, hogy valami elszámolsz és nem vagy igazán tisztában a kalóriákkal.

2023. máj. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem eszem tele magam nap közben sem, mióta nem eszek édességet, alig van étvágyam.
2023. máj. 11. 15:51
 5/11 anonim ***** válasza:
17%

Méred, számolod az összes falatot?

Mert kicsit hihetetlen, hogy műzlivel, tejjel meg ilyen fajlagosan rossz kcal arányú cuccokkal benne vagy az 1500-ben, amikor abszolút jó összetétellel is éhezés az 1500, annyira kevés fér bele.

2023. máj. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Ennyi kajától csak felfordulni lehet nehéz fizikai munka mellett. Rendesen egyél egy szendvicset reggelire, ebédet levest, másodikat, vacsorára meg valami keveset. Gyümölcsöt minden nap. Alkoholt keveset, csak vizet, teát, kávét, viszont cukros lötyit ne. Nálam közel 10 kg lement, mióta fizikai munkára váltottam irodai helyett, pedig végigeszem az étlapot. Nálam a fizikai munka azt jelenti, hogy vagy nehéz dolgokat kell emelgetni vagy szaladgálni kell vagy a kettőt együtt. Te ezt csinálod?
2023. máj. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
68%
Valamilyen fokú pm alulműködés amit lehet még inzulinrezisztencia is megfejel. Ha a T4 de főleg a T3 hormonok nem a felső harmadban vannak akkor az valamilyen fokú alulműködés. Viszont nem fognak kezelni sajnos csak ha már kimentek az értékhatárból, addig azt mondják ez így nagyon jó. :(
2023. máj. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Majdnem biztos hogy valamit rosszúl számolsz. pl Teában zukor stb. A fizika makacs dolog, az energia megmaradás nem fog veled kivételt tenni. (fogyúkuránál pont nem az olajt meg zsirt kéne kerülni, hanem a cukrot meg a lisztet).
2023. máj. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"nem az olajt meg zsirt kéne kerülni, hanem a cukrot meg a lisztet"

A zsír 9 kcal/gramm, míg a szénhidrát 4 kcal/gramm, ergo fizikailag pont, hogy a zsíros ételeket érdemes minimalizálni (egészségügyi aspektusból is).

2023. máj. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
54%

9

-Úgyan annyi energia tartalmú zsirtól tovább lesz meg a jollakotság érzés mint ugyan olyan mennyiségú zsénhidráttól. Könnyebb tartani hosszabb távon. A legtöbb embernél elég a fogyáshóz ha csökkenti a liszt és cukor fogyasztását.


-Egészségügyi szempontból a probléma az elhizás szokot lenni, nem az hogy ép mit eszik.

2023. máj. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!