Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi lesz a gyerekeinkkel?

Mi lesz a gyerekeinkkel?

Figyelt kérdés

Sorban olvasom a kérdéseket, hogy 13-14-15 évesek akarnak "gyorsan" lefogyni. Jönnek rá a hülyébbnél hülyébb válaszok, rettentően nagy szakmai tévedésekkel, felelőtlen és tudatlan felnőttektől, akik maguk sem tudnak lefogyni, de észt osztani annál inkább.

A kislányok méhe és petefészke ilyenkor fejlődik, egy rossz fogyókúra és koplalás VÉGLEGES MEDDŐSÉGET okozhat. Ezt miért nem tudjátok? Miért javasoltok olyat, hogy a kislány ne vacsorázzon, ne egyen rendesen? Miért nem lehet azt írni neki, hogy sportoljon és ha tényleg kövér, akkor kérjen orvosi segítséget és ellenőrzést?! Felnőtt korban is nagy kárt lehet okozni, de ezért mindenki maga felel. De miért nem vigyázunk jobban a gyerekekre?


És mi lesz a mi gyerekeinkkel, nekik milyen tanácsokat fogunk adni majd, ha tinik lesznek, és milyen ételekkel fogjuk etetni őket? Ha lesznek önként anorexiások, akkor majd éheztetjük őket...?!


33N


2010. okt. 13. 11:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, én nagyrészt olyan véleményeket olvasok itt, hogy ne koplaljanak és sportoljanak...
2010. okt. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen En sem ertem, hogy hol vannak a Szulok. Enis neveletem es nevelek, de pl. nem volt megengedve a gepezes igy, mint itt latom. En is sokszor elgondolkozom azon, hogy pl. miert itt a forumon kerdez a gyerek es miert nem az Edesanyjatol. Nem beszelve arrol, hogy amikor igyekszel elfogadhato valaszt adni, hogy ne sertodjon meg, de megis megertesd Vele azt, hogy ezzel mennyire sokat art a sajat szervezetenek, mivel meg novesben van es fejlodesben, tehat ilyenkor megsertodnek!

Itt valoban mar attol lehet felteni az ilyen dietazo gyermekeket, hogy 30 eves korukra mar milyen fizikai betegsegekben fognak szenvedni, mivel nem engedtek meg a termeszetes testi fejlodes folyamatat.

2010. okt. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én mindnek azt irtom h ne akarjon anorex liba lenni,idegesit h az a trendi h minnél gebébb akar lenni vki már 12 évesen.


Inkább érezze jol magát a bőrében átlagos testalkattal.

2010. okt. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A lányom barátnője 15 évesn felszeddett eg ykis normális párnácskát( mondjuk 48 kiló lett a 45 helyett a 175 cm-éhez) erre elkezdte az anyja koplaltatni, csak ilyen zöld carokat adott neki, és hat után még egy almát sem. Szegéyn, mit éhezett, már másokhoz járt enni. Pedig csak arról volt szó, hoyg az anyja alacsony, törékeny, a lány meg normál csontozatú és alkatú, magas.
2010. okt. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Azok a gyerekek, akik itt keresik a problémáikra a megoldást, rossz családi háttérrel rendelkeznek.


Nem az itt segítséget nyújtó felnőtteket kéne piszkálni - akik egyébként többnyire azt ajánlják, hogy egyen rendesen, mozogjon, sportoljon a gyerek, illetőleg igyekeznek legjobb tudásuk, tapasztalataik alapján segíteni a kérdezőnek -, hanem a szülőknek kéne megfelelő légkört biztosítani a gyerekük számára otthon és többet foglalkozni vele, bizalmat kiépíteni, hogy a gyerek ne az interneten, vad idegenekhez forduljon segítségért..


Az alapvető problémája ezeknek a gyerekeknek nem a túlsúllyal van, hanem a családdal szerintem.


Nekem 2 gyermekem van, 12/L és 17/F. Egyrészt mindent megbeszélünk odahaza, az ilyen jellegű kérdéseiket is Nekem és a Férjemnek teszik fel, nem pedig az internet végtelen hálóján vad idegen embereknek. Csupán szeretet, türelem, odafigyelés, sok együtt töltött idő, ezáltal jó kapcsolat szükségeltetik hozzá és a gyereknek eszébe sem fognak jutni ilyen butaságok, hogy fogyni akar, hanem éli felhőtlen gyerekkorát, ahogy azt mindegyiküknek kéne és maximum a saját korának problémáival kell megküzdjön, amiben a szülők segítik, támogatják őt.


Miután ezen elgondolkodtatok, az vesse rám az első követ, aki szerint nem ez lenne a normális családforma, hanem a mai "családképek"...


48/N

2010. okt. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van,részben. Azért többnyire a sportot és a minőségi étkezést javasolják itt az emberek. A kérdés pedig másként is feltehető. Mi lesz a gyerekekkel, ha a szülő már fiatalon zsírdisznót nevel belőle, a mekibe "kényszeríti". Odavágja neki a zsebpénzt aztán oldja meg maga. Hát persze,hogy csoki,süti,sajtburger meg pizza lesz belőle.
2010. okt. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%

Teljesen egyetértek veled !


Kamaszlány vagyok, 16 éves, és megáll az eszem mikor látom a nagyobbnál nagyobb hülyeségeket. És ami még fontosabb: még van aki védi is az ilyen hülyéket ! Például az előttem szóló, 48 éves nő: ki beszélt itt rossz családi háttérről ? Nekem is voltak súlyproblémáim és nincs semmi baj a családi hátteremmel, nem kéne védeni azokat akik itt papolnak, ráadásul névtelenül, arctalanul. Az is lehet, hogy egy 13 éves srác hülyéskedni akar és azt irja, hogy " 6 után már ne egyél semmit, maximum csirkemellet " meg egyéb hülyeséget és van aki ezt be is veszi ! De valaki gondol arra, hogy ki ül a képernyő előtt ? Valaki gondol arra, hogy 10 évesek, agyilag retardált felnőttek vagy épp kórosan elhizott emberek válaszolgatnak a kérdésekre, csak úgy, szórakozásként ? Nem, erre nem gondol senki.


Ami a másik gond nálunk, magyaroknál, hogy mindenki olyan okosnak hiszi magát. Csak mert olvasta 2 lapból és hallotta 3 szomszédtól, hogy este nem szabad kenyeret enni, csak ennyiért elhiszi, hogy ez tuti igaz és mindenkinek osztja az észt és igy lett, hogy ha jól becsülöm kb. az ország 85%-a egyetért azzal, hogy aki szép fit akar lenni az este nem ehet kenyeret.

De miért ilyen biztos mindenki a dolgában ? Ennyi embernek volna diploma a kezében ? Hát jó volna, de ez nem igaz....


Szóval tényleg egyetértek, viszont nem csak mondani kellene, hanem tenni is valamit ez ellen. Ha látjátok, hogy hülye válaszok vannak egy kérdésnel akkor igenis cáfoljátok meg. Vagy legalább a saját gyerekeiteknek ne mondjatok marhaságot.

2010. okt. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én inkább olyan válaszokkal találkozom, amikben lebeszélik a kérdezőket a koplalásról. De az a baj, hogy tinikről van szó, akiknek életkori sajátosságuk, hogy azt hiszik, mindenben nekik van igazuk. Ráadásul a média is azzal tömi a fejüket, hogy fogyókúra=koplalás, mert a sztárok is így fogynak stb. Szóval a nagy részüknek hiába próbáljuk magyarázni, hogy ezzel kárt tesznek magukban.
2010. okt. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Igen, valóban vannak normális válaszok is (sport, egészséges táplálkozás), de... nagyon változó, kinek mi az "egészséges".


A másik nagy kérdés, hogy a mai világban melyik válaszra fogékonyabb a tini. Mert hiába jön 5 normális válasz és 2 olyan, ami koplalásra buzdítja, esetleg meggyőzőnek érvekkel alátámasztva (pl. 1 hét alatt 5 kilót fogytam), nem biztos, hogy képes eldönteni, kire lehet hallgatni, kire nem érdemes. Ráadásul legtöbb családban nem a 13 éves főz és vásárol, hanem anyuka, tehát hiába mondjuk, hogy egyen több zöldséget és ne egyen fehér kenyeret, hanem teljes kiőrlésűt, ha azt kap, azt kell ennie. Nyilvánvalóan a szélsőséges megodást fogja választani: inkább nem eszik semmit.


Nem hinném, hogy a legtöbb embernek rossz lenne a családi háttere, de ha igen, az sem változtat a kérdésem lényegén. Attól, hogy anyukával megbeszéli, hogy kövér vagy sem (hány 45 kilós, 170 centis kérdező van??), sokkal inkább érdekli az internet, más fiatalok véleménye. Ilyen korban élünk, ez van.

2010. okt. 13. 14:26
 10/11 anonim ***** válasza:

Azért annyira már nem vészes a dolog,mint pár hónapja,fél éve volt.Akkor simán osztogattak olyan tanácsokat gyerekeknek is,hogy-ne egyél 6 után-,meg-egyél kevesebb húst-egyél rengeteg gyümölcsöt,sőt csak azt egyél.-stb

Mostanában sokkal több az értelmes válaszoló és szerencsére a sport kategória rajongók is írogatnak már ide tényleg hasznos tanácsokat,nem csak a nők lapján szocializálódott téveszmések.

2010. okt. 14. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!