Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Aki szerint lefogyni nem...

Aki szerint lefogyni nem szenvedés, az szereti az alacsony kcal tartalmú, egészséges ételeket és a sportolást?

Figyelt kérdés

Én nem szeretem a fentieket. Mozgás az max tollas vagy pingpong néha, de az nem éget annyit. Sétálni se szeretek kifejezetten, munkába ha sétálva mennék akkor 1 és negyed óra lenne csak oda, biciklivel nehezen megközelíthető, de ha azzal járnék, leizzadnék és nem tudnék fürdeni, mert nincs erre lehetőség. Ja amúgy nincs is biciklim. Kaja terén meg nem eszem húst, mert nem szeretem, ha ennék nyilván a fehérjetartalma miatt jobban eltelítene és a csirkében nincs is annyi kcal, de hát amiket én szeretek az rántott sajt, rántott zöldség, tészta, hamburger, pizza, chips, csoki, stb. Amivel még elvagyok az a rántotta meg a túrókrém de ezeket nem ehetem mindennap. Zöldségeket gyümölcsöket szoktam enni de azért ezt sem ipari mennyiségben. Úgyhogy én azt választottam, hogy inkább finomakat eszem, de keveset. Mozogni meg nem mozgok. Fogyok, de azért így nehéz még lelkileg is.


Akinek ez viszonylag könnyen megy, az azért van, mert szereti is csinálni?


2023. szept. 19. 15:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem aki ért a témához, az nem állítja, hogy fogyni olyan könnnyű dolog, hiszen aki el van hízva az évek óta tartó szar életmódja miatt, annak nyilván ezen változtatni szenvedés lesz. Én inkább azt állítom, hogy könnyű nem elhízni, könnyű normális életmódot élni, könnyű nem zabálni, és könnyű fizikai aktivitást csempészni a hétköznapokba. De én például történetesen szeretem is az alacsony kalóriatartalmú ételeket, amúgy se vagyok egy nagy evő, a sport pedig az életem része, tehát ez is alap. Az "egészséges ételek" fogalmát pedig nem tudom értelmezni, mert nem olvasok Nők Lapját.
2023. szept. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
28%
Akinek gyerekkora óta napi rutin hogy hányásig zabálja magát szemét kajákkal, meg a tv előtt tesped annak biztos nagyon nehéz. De valójában nem olyan nagy dolog. Nekem pl az lenne nehéz ha egy nap csak tv-t néznék meg mekis kaját kellene ennem.
2023. szept. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Forditott esetbol tudok kiindulni. A mi csaladunkban mindig sokat ettunk egesz gyerekkoromban ahhoz kepest amit most latok hogy kene es ahhoz vagyok hozzaszokva. Ehhez kepest amivel sulytartok kb harmada. Nekem nehez fogyni.


Nemreg voltam vasadnapi ebednel baratnomnel ahol az apuka ette tele magat annyibol amennyit en dieta alatt eszem alacsony 25 eves nokent. A 25 eves lany es anyuka kb feleannyit evett. Es attol ok jollaknak. Mondanom sem kell hogy az egesz csaladnak jo alakja van, minimalis sportolas meleltt.

Ennyit szamit hogy evek alatt mihez szokik hozza etkezest tekintve a szemed es a tested.

(Amennyit en ettem az egy darab csirkecomb volt, 3/4 krumpli es ket szelet grill cukkini. Apuka kb ennyit, tobbiek fel combot es vagy csak cukkinkt vagy csak krumplit. Szoval nem nagy mennyisegek). Es nekik ez az atlagos fulos vasarnapi ebed

2023. szept. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én szeretem látni az eredményt a tükörben és érezni a sportolás eredményeit (pl könnyebben megyek fel a lépcsőn, könnyen futok át a zebrán, mikor villog a zöld, apróságok). Én ezektől olyan boldog vagyok, hogy nincs is kedvem olyan dolgot enni, amivel elcseszhetném. Semmiféle szenvedést nem érzek, örömet okoz az egész.

Persze a fánk, sült krumpli, sör, túró rudi is örömet okozott, de közben mégis boldogtalan voltam...

2023. szept. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 qborka ***** válasza:
80%
Szerintem a tényleg jó alakhoz kell a rendszeres sport.
2023. szept. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nekem tényleg sokkal könnyebb fogyni, mint neked, mert szeretem a zöldségeket, a zabot, a hüvelyeseket, korpás kenyeret, natúr joghurtot. Szeretek biciklizni és túrázni. Na persze szeretem az édességet is, de alapesetben tudok mértéket tartani.


Ha normális beosztás szerint megy a nap és normális időben tudok enni, és van legalább 10 percem elkészíteni, akkor szépen lassan fogyok is. Ha felfordulás, stresszes nap van, akkor mindig az a vége, hogy túl sokat eszem, emiatt van egy kis túlsúlyom.


Számodra a jó hír, hogy az ízlés megváltoztatható. Másrészt pedig a zsír, ha kcal kereten belül van, nem akadályozza a fogyást (elvileg lassabban telít, de tovább maradsz jóllakott). Az egyik trükk, hogy az agy az ismerős ízeket azonosítja finomnak. Kóstolgasd sokat, ami nem a kedvenced, de jó lenne a fogyáshoz. A másik, hogy a zsíros-sós közeg is segít megbarátkozni az új ízekkel. Olvassz trappistát a zöldségre, nyilván a kalóriatartalmát beszámítva, ez segít megszeretni az adott zöldséget.


Ami a sportot illeti, próbálj ki többfélét. Én utálok futni, de szeretek métázni, kosárlabdázni és az ultimate nevű frizbis játékot is, pedig ezekben is futni kell sokat.

2023. szept. 20. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
81%
Amit egészségesnek mondanak az általában nem is az. Cukros dolgokból nyugodtan lehet sokat fogyasztani és mozogni se kell simán lehet fogyni. 181cm/61-62kg
2023. szept. 20. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
51%
Amiket te írtál hogy szeretsz, azok mind nagyon zsírosak és keményítősek.
2023. szept. 20. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk az, hogy mi ízlik és mennyire szereted a sportot, megszokás kérdése. Szerintem akik gyerekkoruktól kezdve sportolónak és egészségesen esznek, azok nem tudják elképzelni, hogy ezt milyen nehéz elkezdeni olyanoknak, akik nem szoktak ehhez hozzá. Amúgy meg, hogy mi mennyire nehéz az nagyon ember- és szituációfüggő. Ha nagyon depressziós állapotban vagyok, akkor olyan dolgok is nehezemre esnek, amiket máskor könnyedén megcsinálok. Nekem is vannak ismerőseim, akik egy átlagos menzai adag ételt nem bírnak megenni, minden egyes nap otthagyják a felét, én meg csak nézem, hogy én ettől jól se laknék. Van aki egy szelet sütit is csak két részletben tud megenni. Ismerek olyanokat is, aki úgy alapból nem szeretik az édeset. Ezek mind a vékony/extrém vékony emberek.
2023. szept. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én kifejezetten szeretem a zöldségeket, salátákat, natúr ( nem rántott) húsokat is, amik a leginkább segítségemre voltak/ vannak az életmódváltásomban, mégis azt mondom, hogy számomra kegyetlen nehéz volt lefogyni, és tartani is nehéz a súlyom mivel nagyon hízékony vagyok.

Nyilván azóta is diétázom hogy lefogytam, és ez vár rám egész életemben, nehogy visszahízzak. Minden nap egy küzdelem, de megtanultam, hogy inkább megéri az egészségemért küzdeni és normális súllyal élni, mint a halàl elől menekülni és kövéren végigszenvedni a mindennapokat, sok kg feleslehet cipelve.

Nagyon szívesen ennék minden nap tésztát, krumplit, pizzát, gyorskaját, csipszet, édességeket, péksütit, de nem tehetem meg, mert rohamtempóban hízni kezdek. Cserébe viszont legalább egészségesebb vagyok. 100%-ig nem is kell ezekről lemondanom, de olyan szinten igen, hogy bizony a szigorú korlátozást nehézségként élem meg. Én beismerem. Minek hazudjak? Nekem ez igenis baromi nehéz.

Mozogni nem szeretek, szívesebben ülök le a kanapéra egy jó könyvet olvasni, vagy laptopon sorozatokat darálni, de csinálom mert muszáj, anélkül nem tudom tartani a súlyom, de annyival könnyebb a dolgom csak, hogy létezik olyan mozgásforma amiben egészen jól érzem magam, és lehetőségem is van rá így azt csinálom. Úszom. :)

2023. szept. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!