Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy fogyjak le? el vagyok...

Hogy fogyjak le? el vagyok keseredve

Figyelt kérdés

168 cm

113 kg voltam novemberbe, azóta több vagyok valszeg.


többször is próbálkoztam kcal számlálással, de feladatam

úgy is próbálkoztam hogy kevesebbet eszek és egészségesen, de egy idő után ez is abbamaradt

sportolni nem szeretek, és szeretem a finom kajákat. ülő életmódot folytatok.


jan. 26. 00:19
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

A motivációs oldalt kell rendbe tenni. Ez egyértelmű. Ekkora súlytöbbletből eleinte viszonylag kis változtatásokkal, mozgás nélkül is szép eredményt érhetnél el, ami adhatna további motivációt. De valahol el kell kezdeni.


HA TÉNYLEG elhatározod magad:

1. Gondold át, mi az, amit viszonylag könnyen el tudsz hagyni. Én pl. leálltam a péksütivel és a kenyérrel, szinte egyáltalán nem hiányoznak, viszont a csokiról nem mondtam le, DE megtanultam beosztani.

2. Állj vissza a kalóriaszámolásra min. 2-3 hétre, ennyi idő alatt megtanulod, hogy a leggyakrabban fogyasztott ételekben mennyi a kalória.

3. Ha belefér időben, legalább sétálj! Napi 30 perc is számít.

4. Korábbi válaszolóhoz hasonlóan én is naponta mérem magam, és heti mozgóátlagot számolok (minden nap az utolsó 7 nap átlaga). Ez eltünteti a kisebb napi ingadozásokat, és tényleg szépen mutatja a valós fogyást. Én az utóbbi időben eléggé stagnálok: karácsonykor is annyi voltam, mint a minap, de a heti mozgóátlag már több, mint 0,5 kg-val kevesebb, tehát a látszat ellenére ha lassan is, de mégis haladok (igaz, én már az utolsó kg-knál vagyok, tehát nem csoda, ha belassult a dolog), ami segít, hogy ne adjam fel. (Ne kiabáljam el, az utóbbi napokban megint úgy látszik, kezd lefelé mozdulni a mérleg.)

jan. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is a motivációs oldalt kéne itt először megkapirgálni.


Le akarsz fogyni?


Ha igen, miért akarsz lefogyni? Elsősorban: miért jó, ha lefogysz? De persze néhány olyan indokot is kigondolhatsz, hogy miért rossz, ha elhízott maradsz.


Írj össze annyi indokot, amennyit csak tudsz! De csak olyanokat, amik tényleg neked fontosak. Aztán tűzd ki ezt a listát valahova, és napi többször olvass bele. Ez segít motivált maradni.


Kiindulásnak nagyjából bármilyen szokásos fogyási módszer működni fog. Sokan már attól fogyni kezdenek, hogy minden nap összeírják, mit ettek. Nincs limit, csak minden nap mindent le kell írni. Ettől a legtöbben automatikusan kevesebbet esznek és elkezdenek fogyni. Ha mégse, akkor pedig nagyon jó kiindulási alap, hogy mihez képest kéne csökkenteni a bevitt kalóriákat. Nem kell mindent egy lépésben fenekestül felforgatni, az is működik, ha minden héten egy-két apróságot változtatsz meg. Például az első héten a köret egy részét kicseréled zöldségre heti 3 nap, a második héten ezen felül pluszban az édesség egy részét gyümölcsre heti 4 nap, a harmadik héten az előző kettőn felül 3x is gyalog mész a boltba és így tovább.


A háziorvoshoz elbaktatni is jó ötlet, hogy utaljon be egy laborra. Kiderülhet, hogy valamilyen egészségi probléma, pajzsmirigybetegség, inzulinrezisztencia nehezíti a fogyást, és ezek a motivációdat is erősen tudják rontani, amíg nem kezelik őket.

jan. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Figyi... Duplája vagy mint kellene... Ez egy lassú halálos betegség. Ez olyan mint amikor egy tüdőbeteg nem teszi le a cigit, vagy egy cukorbeteg édességeket fal. Elhiszem hogy rohadt nehéz, de muszáj erőt venned magadon. Bizony számolni kell a kalóriákat, és sportolni kell. Kezdetnek elég sétélni is, a te súlytöbbleteddel már napi egy óra sétával is elég sok kalóriát tudsz elégetni. Muszáj, különben teljesen le fogsz roggyanni, és fiatalon, mindenféle fájdalmas betegségek közepette fogsz meghalni. Tudasoítsd magadban, hogy egy halálos betegségben szenvedsz, ami gyógyítható, de nagyon sokat kell tenned érte. És ezt nem csak úgy mondják, ez így van, ez tény. Szenvedni fogsz, nem fogsz tudni rendesen moozogni, bele fogsz halni. Ha ennek a tudatában sem vagy képes erőt venni magadon, akkor nem tudom mi kellhet hozzá... Esetleg próbálj meg egy pszichológust, hátha ő rá tud vezetni a dologra. Együtt megfejtitek honnan indult ez az egész, megtaláljátok a motivációt... Igen, tudom, nagyon dérga egy pszichológus, de itt az életed a tét.
jan. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Egyebként határozd el magad 1 hónapra. Nem többre. Annyi ido alatt meg olyan szembetuno lesz a valtozas es annyival jobban fogod erezni magad hogy nem akarod annahagyni
jan. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
40-50 kg fölösleggel nincs olyan hogy nem számolod a kaloriát meg hogy nem eszel kevesebbet mert csúnya vége lessz
jan. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Kalóriabázis.hu


Ezzel számoltam a bevitt kalóriákat, és bevált. Persze heti 4-5 kardió illetve intervallum edzés mellett csináltam, és 116 kilóról 81 kilóra mentem le 9 hónap alatt.

A különbség csak annyi, hogy én férfi vagyok, és 182 cm.

El vagy keseredve? Tényleg? Az a te bajod. Ha nem teszel érte, akkor nem is akarod igazán.

Amúgy mi lenne a fogyással a célod? Ha nem bírsz lemondani a nassolásról, meg az egészségtelen kajákról, akkor biztos, hogy a fogyással nem az egészség a célod, hanem a külső. De gondolom azt is úgy képzeled, hogy 1 hét alatt álom alakot fogsz elérni, mert ha 1 hét alatt nem sikerül, akkor feladod. Ez így szokott menni, ezt tudom, mert sok ilyen túlsúlyos embert ismertem/ismerek, és 10 ből 9 így képzeli el, hogy 1-2 hét, esetleg 1 hónap, és hupsz - 30 kiló, ez nem így működik.

Kőkemény edzés és diéta, hosszú-hosszú hónapokon át.

jan. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Leírnád, hogy mit ettél ma?


A motivációd hiányzik? Sokaknak megvan az agyában, hogy miért kellene fogyni, de mégsincs akaraterő. Ez nagyon nehéz.

Talán már a hited is hiányzik, hogy sikerülhet.

Lehet, hogy túl nagy fogyásra koncentrálsz, pl. hogy le kell adnod 40 kilót, pedig elég lenne mondjuk az első ötre fókuszálni, vagy az első 10-re. És annak is elég időt adni. Fogd fel valami lassú, de jó kalandnak.

Amúgy nincs valami más, ami hozzátett a hízásodhoz, pl. stressz, unalom, rossz alvás?

jan. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat, motivált lettem.

valaki írta hogy karcsú már nem leszek. ez miért nem lehetséges?


17:

reggeli:

zsömle, sonka, saláta keverék, narancs

ebéd: bolognai

vacsora: bolognai

+ 1 étkezés: zsömle, vaj, sonka

+ 2 kávé


Az de motivál(t) hogy ez rohadt hosszú idő. és szeretek enni.

unalomból néha szoktam enni, más nincs


kezdetben holnaptól elkezdem írni miket eszek egy nap. most pl beláttam hogy már nem kellett volna plusz egy zsömlét enni vacsi után. Bolognai is lehetett volna kisebb adag

jan. 27. 03:03
 19/23 anonim ***** válasza:
37%

18



Ez az "étrend" abszolút nem jó diétában!


Zsömlét, kenyeret alapból nem kéne enni, mert gyors felszívódású, teljes kiőrlésű mehet, de nem sok, a saláta jó, a narancs az megint nem, a fruktóz miatt. Sok a vitamin a gyümölcsökben, de a gyümölcscukor miatt nem ajánlott diéta alatt gyümölcsöt enni, bármennyi vitamin van benne, és amúgy szükséges, de diétában annyira nem hatékony.


Bolognai..... na most gondolom nem kis adagról van szó, hanem egy jó nagy tányérról. Ezzel az a baj, hogy a tészta + sajt kombó eleve rossz. Főleg nagy adagban. Gyors felszívódású szintén. Nem is azt mondom, hogy ki kell iktatni az étkezésből, csak a te esetedben baj ha tésztát, sajtot, stb.-t eszel, mert írtad, hogy szeretsz enni, na most aki szeret enni, az nem a mennyiségre figyel, hanem csak az ízekre, így fogadni merek, hogy jó nagy adaggal teszel a tányérodra, ráadásul napi kétszer eszel, ez már piros lap, ilyet diétában nem lehet csinálni.


Vajat szintén el kellene hagyni, zsömléből, kenyérből stb-ből teljes kiőrlésű kell, és amit nagyon hiányolok az "étrended"-ből (merthogy ez nem az), az a hús. A fehér hús, a csirkemell, a főtt húsok, tojás, zöldségek, barna rizs. Ezek az alapok.


Amiket leírtál, azok abszolút nem jók. Kis adagban szabadna csak fogyasztani, ami viszont nem ér semmit, mert mivel gyors felszívódású az összes szinte, amit felsoroltál, ezért gyorsan leszel újra éhes, és nem laktat.

Na most a hús, zöldség, teljes kiőrlésű ételek lassú felszívódásúak, ergo telítenek, nem cseszik fel a vércukorszintedet, laktatnak, és ráadásul még sok vitamin illetve fehérjeforrás van bennük. Ezek elengedhetetlenek.


Gyökeres meg kellene változtatnod az étkezésedet, mert így tényleg nem fogsz karcsú lenni.

jan. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet a 19cel.

Egyrészt minden a mennyiségeken (kalórián múlik) másrészt én fogxtam 30+ kilot es rendszeresen ettem bolognait.

A reggeli rendben van. Ideális esetben lehetne a pékáru teljes kiorlesu de ha ez is jollakat akkor a fehér is oké.

Bolognai: ha kimérted rensben van. Rengeteg a rejtett kaloria benne. A zsiradek amin elinditod (en vizet hadzbalok), a hus zsirszazaleka es maga a teszta. Idealis esetben vagy van zeller es repa a szoszban reszelve vagy eszel melle zoldseget. Egyreszt a vitaminoo miatt, masreszt a rost segit jollakni. Szinten idealis esetben zsircsokkentett husbol csinalod pl pulyka vagy 7 szazalekos sertes. De az sem baj ha 20 szazalekosbol csinalod csak ilyenkor is nyilvan ki kell merni es sokkal kevesebbet lehet enni belole mennyisegre. Szinten idealis esetbsn durum vsgy teljes kirolesu tesztat valasztasz a feher helyett. Szinten a magasabb rosttartalom es jollakottsag miatt. De a feherrel sincs baj ha amugy volt rost az etkezesbe pl a zoldseg a szoszban vagy mellette saláta.


Szóval mennyiségek nélkül abszolút nem tudjuk megmondani hogy ez jo e vagy sem. Viszont nagyobb esellyel lesz jo ha megteszed a fenti valtoztatasokat.


Es lehetsz karcsu ha szepen lefogysz. Kb 2 ev alatt siman lemesz 60 kilora kenyelmes temloban. 90re akar fel ev alatt is.

jan. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!