Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Anyukaként rettentő nagy...

Anyukaként rettentő nagy segítségre van szükségem Ki inzulinos ?

Figyelt kérdés

Őszintén már nem tudom,hogy hol kérjek segítséget,hát megpróbálom itt.

Lányom azt mondja h#lye vagyok amiért ide írok,de reményvesztett anyukaként addig megyek amíg válaszokat nem kapunk .


segítségre lenne szükségem.


Sajnos vagy nem sajnos,de tényleg nem tudd fogyni :( senki nem tudja normálisan beállítani a napi kcalt,hogy fogyjon


4 alkalmazást is megnéztem neki mindegyik nagyon eltérő kcalt ír.


valószínűleg PCOS és endomedeiozisa is van. Épp vizsgálatok alatt vagyunk


Az inzulinrezisztenciát augusztusban diagnosztizálták.

volt 4 dietetikusnál is akik beállították az étrendet,hogy mikor mit és mennyit ehetek


sajnos a legtöbb dietetikus a 1510-160g szénhidrátot írja fel mindenkinek és elég fontos részleteket hagynak ki


28 éves nő

152 cm

75 kg

jelenleg 1510kcal 160-ch eszik

aktív fizikai munkát végzek ami azt jelenti,hogy csak a munkahelyén 15km megy (20-23ezer lépés) minden nap !

mellette heti 3 megy edzeni, hétfő, csütörtök,szombat

ez csak kardió,de áttér majd a súlyzós edzésre.


úgy tudom,hogy ha súlyzós edzésnél lehet növelni a kcalt,de mégis mit növeljen ha nem tudjuk mennyi az ideális kcal bevitele?


augusztus óta amióta diétázik és edz semmit nem fogyott,most a Metformint írták fel,de még nem kezdte el szedni


február végén megy újra Endokrinológushoz.Tudnátok neki segíteni hogy mégis mennyi kcalt kellene ennie,hogy fogyjon?


régen 55kg volt csatolok róla egy képet gyönyörű egészséges szép vékony

feljött rá 20 kg

utóbbi 2 évben csak hasra hîzik


célja fogyni 60kgra

és odafigyelni,hogy egészségesebb legyen, arra értem,hogy az inzulinrezisztenciából ne legyen 1 típusú cukorbeteg


Mint láthatjátok 1510-2051ig mindenféle kcal van,hát azért nem mindegy.


Bármi kérdésetek van szívesen válaszolok.


Nagyon nagyon várom a válaszokat


Nem eszik egyáltalán gyors kaját,nem is szereti az édességet

Van egy étrendje tele zöldséggel gyümölccsel, Teljeskiörlésü dolgokkal.



Tudna ajánlani Pesten jó dietetikust és Endokrinológust aki nem a hülye 1510-160g ch írja fel és tényleg mindent figyelembe vesz?


Rajtam is van felesleg,nekem is a 1510-160 írták fel,úgy hogy én Homeofficosként itthon ülök,a lányok meg 15km megy

Vicc ez az egészségügy



[link]


[link]

[link]


[link]

[link]


Egészséges haja is ilyenné vált



febr. 1. 04:35
1 2 3
 1/26 anonim válasza:
16%

Én ugyan nem vagyok szakértő, de az egész életemet végigdiétáztam, 1510 kcal borzasztó kevés ekkora fizikai igénybevételnél. Ez is közrejátszhat abban, hogy nem akar beindulni a fogyás. Én pár éve találtam egy lelkiismeretes dietetikust, nekem ő tudott segíteni figyelembe véve a betegségeimet, életvitelemet. Ha gondolod, keressétek fel: toleransdietetikus.hu


A folyamatban lévő vizsgálatoknak várjátok meg az eredményét, azok neki is támpontot adhatnak majd.

febr. 1. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

1/ orvos

2/ pajzsmirigy? Hormon?

febr. 1. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Pajzsmirigy rendben van

Nincsen alul felül működése

febr. 1. 05:07
 4/26 A kérdező kommentje:

mindenképpen

Köszönöm szépen

febr. 1. 05:08
 5/26 anonim ***** válasza:
69%

"1510 kcal borzasztó kevés ekkora fizikai igénybevételnél. Ez is közrejátszhat abban, hogy nem akar beindulni a fogyás"


Hogy? Ha kevesebb kalóriát eszel, mint ami szükséges, fogyni fogsz. Nem lesz a semmiből zsír.

febr. 1. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
#5 úgy,hogy először izmot veszítesz és utána csak zsírt.
febr. 1. 05:29
 7/26 anonim ***** válasza:
59%
De akkor is fogysz. Ha holnaptól egy hónapig nem eszem semmit, fogyni fogok. Zsírból, izomból, de nem fogok stagnálni, ha túlsúlyos vagyok.
febr. 1. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Milyen elosztásban eszi? Mikor reggelizik? Ez se mindegy.
febr. 1. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
27%

Szia!

Végre egy kérdés aminek értelme van, mármint részemről.

27 éves nő vagyok. 19 éves korom óta vagyok inzulinos cukorbeteg. Amikor az lettem, 65 kg voltam. Na most 83 kg vagyok. Az évek alatt szépen jöttel fel a kilók. Persze én is tartottam/tartom a 160 g ch diétát (nem azt mondom hogy soha nem eszek meg egy szelet csokit vagy ilyesmi, de nyilván nem zabálok össze-vissza). De ez ellen nem nagyon lehet mit tenni. Apám is inzulinos 25 éves kora óta (most 50 éves). Ő az első évben rögtön 20 kg-t hízott, és volt amikor 130 kg volt.

Én is már rengetegszer próbáltam "keményen" diétázni, 1400-1600 kaloriakat ettem és minden nap sportoltam (aerobic) fél órát. Hát nagyon kínservesen ment le 3 hónap alatt 3 kg... ezt minden évben eljátszom. Aztán visszatérek a normál étkezésemhez, és ugyanúgy stagnálok vagy hízok tovább. Pedig ismétlem nem zabálok. Akik látják hogy mennyit eszek, mindig elcsodálkoznak hogy hogy bírok ilyen keveset enni. Még a 47 kg-s unokatesóm is elcsodálkozott hogy még ő is többet eszik mint én.

Szóval igen ez sajnos nekünk inzulinosoknak nagyon nehéz. Én is rengeteget olvastam róla, tényleg hónapokig számoltam a kalóriakat, rengeteget sírtam miatta hogy bezzeg a munkatársnőm milyen könnyed lefogyott én meg nem bírok, de aztán rájöttem hogy el kell fogadni. Nem tudsz mást csinálni.

Nekem a cukrosdoki még annyit mondott, hogy ha van kedven kisérletezzek nyugodtan. Ő kezeli apát is kb 15 éve, nyilván engem is, tudja milyenek vagyunk. Mondtam hogy nyugodtan ha akarom csökkentsem az inzulint, egyek kevesebbet, próbáljak ki több mozgásformát hátha az egyik beválik.

Persze ismerek egy olyan csajt is (azt hiszem most 32 éves), aki most nemrég lett cukorbeteg, inzulinos, és rögtön 1 év alatt le tudott fogyni 15 kg-t. Na ő a szerencsés "testű", genetikájú. Sajnos nekünk el kell fogadni hogy minden szervezet más és más, nekem meg a lanyodnak nem ilyen a gnetikánk, nekünk ez nem így megy. Nem tudok sajnos jobb hírt mondani :(

febr. 1. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
45%
Ja igen még annyi. Aki itt neked azt a választ fogja adni hogy csak a kalóriákat kell számolni és attól biztosan le fog fogyni, arra ne hallgass. Mert egy cukorbeteg ember teste nem úgy működik mint egy normál emberé. És ez itt a kulcsszó, ezt nem értik meg sajnos.
febr. 1. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!