Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Anyukaként rettentő nagy...

Anyukaként rettentő nagy segítségre van szükségem Ki inzulinos ?

Figyelt kérdés

Őszintén már nem tudom,hogy hol kérjek segítséget,hát megpróbálom itt.

Lányom azt mondja h#lye vagyok amiért ide írok,de reményvesztett anyukaként addig megyek amíg válaszokat nem kapunk .


segítségre lenne szükségem.


Sajnos vagy nem sajnos,de tényleg nem tudd fogyni :( senki nem tudja normálisan beállítani a napi kcalt,hogy fogyjon


4 alkalmazást is megnéztem neki mindegyik nagyon eltérő kcalt ír.


valószínűleg PCOS és endomedeiozisa is van. Épp vizsgálatok alatt vagyunk


Az inzulinrezisztenciát augusztusban diagnosztizálták.

volt 4 dietetikusnál is akik beállították az étrendet,hogy mikor mit és mennyit ehetek


sajnos a legtöbb dietetikus a 1510-160g szénhidrátot írja fel mindenkinek és elég fontos részleteket hagynak ki


28 éves nő

152 cm

75 kg

jelenleg 1510kcal 160-ch eszik

aktív fizikai munkát végzek ami azt jelenti,hogy csak a munkahelyén 15km megy (20-23ezer lépés) minden nap !

mellette heti 3 megy edzeni, hétfő, csütörtök,szombat

ez csak kardió,de áttér majd a súlyzós edzésre.


úgy tudom,hogy ha súlyzós edzésnél lehet növelni a kcalt,de mégis mit növeljen ha nem tudjuk mennyi az ideális kcal bevitele?


augusztus óta amióta diétázik és edz semmit nem fogyott,most a Metformint írták fel,de még nem kezdte el szedni


február végén megy újra Endokrinológushoz.Tudnátok neki segíteni hogy mégis mennyi kcalt kellene ennie,hogy fogyjon?


régen 55kg volt csatolok róla egy képet gyönyörű egészséges szép vékony

feljött rá 20 kg

utóbbi 2 évben csak hasra hîzik


célja fogyni 60kgra

és odafigyelni,hogy egészségesebb legyen, arra értem,hogy az inzulinrezisztenciából ne legyen 1 típusú cukorbeteg


Mint láthatjátok 1510-2051ig mindenféle kcal van,hát azért nem mindegy.


Bármi kérdésetek van szívesen válaszolok.


Nagyon nagyon várom a válaszokat


Nem eszik egyáltalán gyors kaját,nem is szereti az édességet

Van egy étrendje tele zöldséggel gyümölccsel, Teljeskiörlésü dolgokkal.



Tudna ajánlani Pesten jó dietetikust és Endokrinológust aki nem a hülye 1510-160g ch írja fel és tényleg mindent figyelembe vesz?


Rajtam is van felesleg,nekem is a 1510-160 írták fel,úgy hogy én Homeofficosként itthon ülök,a lányok meg 15km megy

Vicc ez az egészségügy



[link]


[link]

[link]


[link]

[link]


Egészséges haja is ilyenné vált



febr. 1. 04:35
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
82%

Teljesen jonak tunik az 1500-160 ilyen betegsegekkel es aktivitassal. A betegsegek miatt az alap alapanyagcsereje az atlagosnal 2-300 kaloriaval kisebb. Tehat a fizikai igenybevetel mellett is az 1500 teljeswn jo. Picit vagyok csak magasabb es hasonlo sulyban nekem is eut ajanlottak szinten fizikai terhelessel. Bevalt.


Amin el kell gondolkozni hogy a lany nem eszik e csokit sutit barmi cukrosat vagy barmit amit nem mertek le ugy hogy nem latod


A masik hogy varjatok meg a gyogyszert. Anelkul valakinek egyaltalan be se indul. Kb a szigoru dieta annyit er el a gyogyezer nelkul hogy nem hizik tovabb. A gyogyszer rendberakja a hormonokat es utana mehet tovabb a dieta. Havi 1 kilo fpgyasnak mas oruljetek.


Teljesen jo lesz ez az 1500-160

febr. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Abonyi Orsolya dietetikus. Engem megmentett.

Az első alkalom csak arról szól, hogy kikérdez mindenről. Megnézi a papírokat, kikérdezi a szokásokat. A második alkalommal ad tanácsokat. És itána vannak kontroll alkalmak hogy biztos minden rendben menjen.



(De oszinten az 1500 jonak tunik a lanyodnak. Azert lehet neked jgyanemnyi mert az alap szukseglete kevesebb a pcos mellett)

febr. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim válasza:
100%
10-es, a kérdező sem ért meg téged. Szerintem a lánya nem inzulinos, gyógyszert sem szed, sőt még csak nem is cukorbeteg.
febr. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim válasza:
Dr. Firneisz Gábor diabetológust tudom ajánlani.
febr. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Köszönjük szépen mindenkinek
febr. 1. 14:49
 16/26 A kérdező kommentje:

#13 mi a probléma

Ide csatoljam az összes leletet ?

febr. 1. 14:50
 17/26 anonim ***** válasza:
89%
28 éves nőről beszélünk, miért TE intézed ezeket helyette??? Ő nem képes rá?
febr. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem a tizenhármas vagyok de az inzulinos szóra az inzulinnal kezelt cukorbetegségre asszociál az ember elsőre. Amit te leírtál, és amire metformint adnak, az pedig az inzulinrezisztencia.

Nagyon nem mindegy.

febr. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
74%

Elhízás és PCOS esetén szigorú diéta ajànlott.Ez nők esetében 1200 kcal is lehet,szénhidrátot 120 g-ig le lehet vinni.A sóbevitelt is minimálisra kell csökkenteni,a liszt és a cukor teljesen kizárva,de a zsírbevitel sem haladhatja meg a 40 g-ot.Magas fehérje-és rosttartalmú étrend javasolt.De ha valóban 15-20 km-t sétál naponta akkor kijön a matek.

Ugyanakkor szerintem ez már nem kizárólagosan dietetikiai kompetencia.Gasztroenterológus,

obezitológus,endokrinológus ès dietetikus teamként kellenne,hogy kezeljen egy ilyen esetet,csak hát sajnos nem funkcionàl az egészségügy.Pont ezèrt nem èlek Magyarorszàgon (egy dietetikus).A gasztroenterológus tud beutalót adni az obezitológushoz.

febr. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
35%
Én azért egy pszichológushoz is elküldeném, biztos nem eszik titokban? Ételfüggőség?
febr. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!